Šeštadienis 2015.10.10
Pranešk naujieną
@Kristina Aksamitaitė a.a. G.Dauguvietytė: "Gyvenimas duotas vienintelis, nuodėmė jį leisti vėjais". #15minlt t.co/qbgQOgx..
@Audrius Ožalas Prognozės pasitvirtino: Nobelis skirtas S.Aleksijevič. To nusipelno jau vien dėl knygos "Second-hand Time". #15minlt t.co/qbDYPmO..
@Paulius Sviklas Oficialu: Dakare bus 3 lietuviški ekipažai #vaidotaszala #dakar2016 #15minlt t.co/xfjZEZh..
Daugiau orai.lt

Raudonos rožės – meilės gėlės

Raudonų rožių puokštė
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Raudonų rožių puokštė
Šaltinis: 15min.lt
A A

Gėlės puikiai atskleidžia žmogaus jausmus ir emocijos. Jos taip pat tinkama dovana tokiomis progomis, kai kitam žmogui norima ką nors tyliai pasakyti, nes skirtingos spalvos žiedai turi vis kitą reikšmę. Todėl nenuostabu, jog Valentino diena jau ilgą laiką nebeįsivaizuojama be gėlių.

Nors yra daug įvairių gėlių kaip saulutės, rainelės, narcizai, kurie gali būti tinkamos gėlės dovanoti per Valentino dieną. Tačiau šią dieną visi dažniausiai renkasi rožes. Jei tam tikra proga žmonės dovanoja gėlių puokštę, tai reiškia, jog kiekvienas gėlės žiedas išreiškia vis kitokią žmogaus emociją, kurias žmogus ir nori parodyti.

Žodis „rožė“ kilo iš lotynų kalbos žodžio „rosa“, kuris reiškia raudona. Rožė jau ilgą laiką laikoma meilės simboliu. Rožę sukūrė graikų gėlių dievė Chloridė.

Didelę reikšmę turi rožės spalva, kadangi spalvos turi skirtingas reikšmes.

Balta spalva simbolizuoja tikrą meilę, pagarbą.
Rausva – švelnius meilės jausmus.
Ryškiai rožinė – dėkingumą.
Geltona – draugystę, atsidavimą ir džiaugsmą.
Alyvinė – meilę iš pirmo žvilgsnio ir susižavėjimą.
Raudona – meilę ir aistrą.
Persikinė – susijaudinimą ir vertinimą.
Mėlyna – paslaptį.
Žalia – ramybę.
Oranžinė – entuziazmą.
Purpurinė – apsaugą.
Juoda – pabaigą.

Per Valentino dieną dažniausiai dovanojamos raudonos rožės. Taip daroma dėl dviejų priežasčių. Pirma, raudona spalva simbolizuoja meilę, todėl šios spalvos rožes įsimylėjėliai renkasi bet kokia proga. Antra, raudona rožė yra romėnų meilės ir grožio deivės Veneros simbolis, todėl įsimylėjėliai niekada nesuklys pasirinkę šios spalvos rožes. Be to, raudoną rožę meilės simboliu pavertė poetai ir filosofai, kurie šiai gėlei skyrė ypač daug minčių.

Komentarai: 2
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą
x

Pranešti klaidą

x

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min.lt  

Mieli skaitytojai,
portalas 15min.lt augs ir vystysis, jeigu ir toliau gaus pajamas iš reklamos, kitų pajamų mes neturime. Kadangi jūs naudojatės reklamos blokavimo programa, reklamų nematote, išskyrus šią vieną. Prašome jūsų supratimo. Gero naršymo! 15min komanda.

Uždaryti