Geriausias Lietuvoje – „Duburio“ operatorius

Autorius: / el.pastas / 15min.lt
 
Operatorius Algimantas Mockus
Pauliaus Gvildžio nuotr.  / Operatorius Algimantas Mockus
 
Didinti straipsnio tekstą Mažinti straipsnio tekstą

Trečiadienio vakarą Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje vykusių „Ąžuolo“ apdovanojimų metu buvo iškilmingai pagerbti talentingiausi Lietuvos kino operatoriai.

Lietuvos kino operatorių asociacijos ir festivalio „Kino pavasaris“ surengtą renginį vedė aktoriai Giedrius Savickas ir žavingoji Gabija Ryškuvienė. Pirmąsyk vykusiuose „Ąžuolo“ apdovanojimuose apsilankė „Kino pavasario“ žiuri nariai, aktorės Gražina Baikštytė, Reda Dominaitytė, dizaineris Seržas Gandžumianas, kino teatro „Pasaka“ vadovė Greta Akcijonaitė ir kiti.

Nors salė toli gražu nebuvo pilna, šventinei nuotaikai tai nesutrukdė, o jaukią vakaro atmosferą papildė per projektorių rodomi auksiniai kadrai iš asmeninės operatoriaus Algimanto Mockaus kolekcijos. Sveikindama susirinkusius festivalo „Kino pavasaris“ vadovė Vida Ramaškienė džiaugėsi, kad „Ąžuolas jau pasodintas“.  Lietuvos kino operatorių asociacijos pirmininkas Rimvydas Leipus trumpoje kalboje pabrėžė operatorių svarbą. „Visų filmavimo aikštelėje dirbančių žmonių tikslas – vaizdas, o operatorius yra tas žmogus, kuris padaro taip, kad visų kitų darbas nebūtų beprasmiškas“ , – sakė jis.

„Ąžuolo“ statulėlėmis, kurias sukūrė skulptorius Marius Skudžinskas, buvo apdovanoti kino operatoriai trijose nominacijose: geriausio metų operatoriaus, už kūrybinius gyvenimo pasiekimus bei operatoriaus padėkos.

Pagerbė ilgamečius kino industrijos darbuotojus

Pirmasis vakaro apdovanojimas – kino operatorių padėkos „Ažuolas“ – atiteko filmavimo technikos mechanikui Antanui Juciui. Jį įteikė garsus Lietuvos operatorius Algimantas Mikutėnas. „Kol gyvi kovosime. Šis apdovanojimas skirtas Antanui Juciui, auksinių rankų ir inžinerinių aukštumų proto žmogui. Tokių žmonių iš mūsų jaunimo, deja, nežinau. Nėra tokių mokyklų. Tai nuostabus, paprastas ir kuklus žmogus“, – pakiliai sakė jis. Tiesa, paaiškėjo, kad pats A.Jucys į ceremoniją neatvyko.

Po muzikinio Šv.Kristoforo kamerinio orkestro intarpo buvo įteiktas „Ąžuolas“ už kūrybinius gyvenimo pasiekimus. Jis iš aktorės Jūratės Onaitytės rankų atiteko kino operatoriui Algimantui Mockui. „Šis apdovanojimas įprasmina operatoriaus darbo svarbą kino kūrime. Juk operatorius – kūrėjas, kurio darbą reikėtų vertinti kaip tapybą ar kitą meno kūrinį“, – kalbėjo J.Onaitytė. Ji pridūrė, kad A.Mockus – vienas pirmųjų spalvotos fotografijos pradininkų Lietuvoje ir pirmasis ėmęsis savarankiškai kurti filmą vaikams „Žydrasis horizontas“ 1957-aisiais. Apdovanotas operatorius santūriai padėkojo, sakydamas: „Ačiū, kad prisiminėte senį, kuris pradėjo filmuoti prieš pusę šimtmečio“.

Tenka dirbti su aktoriais, kurie nori atrodyti kuo gražiau, su režisieriumi, kuris nori kuo gražesnių vaizdų, su prodiuseriumi, kuris vis primena terminus. Sakė P.SuschitzkyJis pasidžiaugė, kad renginio metu buvo parodytos ir jo filmų ištraukos. A.Mockus nufilmavo daugelį lietuvių kino klasika tapusių juostų: „Adomas nori būti žmogumi“ (1959, rež. Vytautas Žalakevičius), „Gražuolė“ (1969, rež. Arūnas Žebriūnas), „Velnio nuotaka“ (1974, rež. A.Žebriūnas), „Virto ąžuolai“ (1976, rež. Gytis Lukšas), „Riešutų duona“ (1977, rež. A.Žebriūnas) ir kitus. Nuskambėjo nugalėtojui skirtas orekstro kūrinys.

Triumfavo „Duburio“ operatorius

Jam pasibaigus atėjo laikas trečiajam, itin garbingam geriausio operatoriaus apdovanojimui, kurį įteikė „Kino pavasario“ žiuri narys iš Didžiosios Britanijos, žinomas operatorius Peteris Suschitzky. „Mes, operatoriai, dirbame sunkų darbą – tenka dirbti su aktoriais, kurie nori atrodyti kuo gražiau, su režisieriumi, kuris nori kuo gražesnių vaizdų, su prodiuseriumi, kuris vis primena terminus. O juk ir pačiam norisi sukurti gražų poetinį vaizdą“, – apie savo profesiją sakė P.Suschitzky. Dėl geriausio Lietuvos operatoriaus titulo varžėsi du nominantai –Rolandas Leonavičius (už filmą „Artimos šviesos“, režisierius Ignas Miškinis) ir Viktoras Radzevičius (už filmą „Duburys“, režisierius Gytis Lukšas).

„Už išsaugotą kino poeziją ir to laikotarpio dvasią“ „Ažuolas“ atiteko V.Radzevičiui, už kurį apdovanojimą atsiėmė filmo „Duburys“ prodiuseris Arūnas Stoškus. Nugalėtoją rinko kompetentinga komisija, vadovaujama režisieriaus Šarūno Barto ir sudaryta iš kino operatorių Audriaus Kemežio, Kornelijaus Matuzevičiaus, Jono Tomaševičiaus bei kino kritikės Živilės Pipinytės.

Kaip 15min.lt sakė Š.Bartas, pasirinkti nebuvo labai sudėtinga – visų pirma per metus Lietuvoje pagaminama ne taip daug lietuviškų filmų, visų antra – V.Radzevičius padarė išties puikų darbą. Režisieriaus teigimu, nors jis dažniausiai už operatorių sau būna pats, mūsų šalyje netrūksta kokybišką kiną galinčių kurti operatorių.

 
 
 

Naujausi komentarai

Ro  IP: 88.119.112.54 Netinkamas komentaras

Auh labai teisingas pastebejimas.

auh  IP: 88.119.171.136 Netinkamas komentaras

kaip tai ju niekur nesimato? matosi, jei domiesi Lietuvos kinu.

b  IP: 79.133.246.118 Netinkamas komentaras

hmm,kazkoks isrintuju ratelis ,savus apdovanojo,savus pagerbe,save pagyre ,tuo ,ir baigesi,o siaip ju ,niekur ir nesimato Cenzūra!

Tavo komentaras

"keiksmažodžiai" =
Pepo Guardiolo era baigėsi triumfu – „Barcelona“ laimėjo Karaliaus taurę 

Pepo Guardiolos era baigėsi triumfu – „Barcelona“ laimėjo Karaliaus taurę

Skaitykite daugiau... (ATNAUJINTA: 01.18) 4 SPORTAS

Švedijai „Eurovizijoje“ atstovaus egzotiškoji Loreen 

„Eurovizijos“ favorite laikoma švedė Loreen užsitraukė Azerbaidžano valdžios nemalonę

Specialiai Žmonės.lt iš Baku... 82 ZMONES.LT

TAIP PAT SKAITYKITE: Azerbaidžane Eurovizijos festivalio išvakarėse suimta 30 žmonių 3

Donato Montvydo dainos „Love Is Blind“ gerbėjų gretose – ir Dima Bilanas 

Donato Montvydo dainos „Love Is Blind“ gerbėjų gretose – ir Dima Bilanas

Skaitykite daugiau... 11 ZMONES.LT

Kolekcijos modeliai 

Apsinuoginę Valerijaus Gigevičiaus kolekcijos modeliai kaitino garsenybių aistras

Skaitykite daugiau... 15 ZMONES.LT

Vladimiras Romanovas: „Žalgiriui“ trūksta 4,1 mln. litų. Kas sumokės šią skolą?“ 

Vladimiras Romanovas: „Žalgiriui“ trūksta 4,1 mln. litų. Kas sumokės šią skolą?“

Skaitykite daugiau... 33 SPORTAS

„The Prodigy“ Kaune nurovė stogą 

„The Prodigy“ Kaune nurovė stogą

Skaitykite daugiau... 21 ZMONES.LT

SKAITYTOJŲ INFORMACIJA: Kilnojasi Kauno „Žalgirio“ arenos stogas: „Prodigy“ energetika verčia iš koto

Skaitykite daugiau... 4 ZMONES.LT

Žvilgsnis į lyderių dvikovą: lygiosios naudingesnės „Ekranui“ 

Žvilgsnis į lyderių dvikovą: lygiosios naudingesnės „Ekranui“

Skaitykite daugiau... SPORTAS

Internautus juokina įniršęs „Diablo 3“ gerbėjas, nesugebėjęs įsijungti žaidimo 

Internautus juokina įniršęs „Diablo 3“ gerbėjas, nesugebėjęs įsijungti žaidimo

Skaitykite daugiau... 6 ITKODAS

„Poezijos pavasario“ ąžuolo vainiku pasipuošė vilnietis poetas Eugenijus Ališanka 

„Poezijos pavasario“ ąžuolo vainiku pasipuošė vilnietis poetas Eugenijus Ališanka

Skaitykite daugiau...

Everestą šturmavo daugiau nei 50 alpinistų būrys 

Everestą šturmavo daugiau nei 50 alpinistų būrys

Skaitykite daugiau...

Dviratininką Tomą Vaitkų „Giro d'Italia“ lenktynėse sustabdė kelio skausmas, Ramūnui Navardauskui iki finišo liko du etapai 

Dviratininką Tomą Vaitkų „Giro d'Italia“ lenktynėse sustabdė kelio skausmas, Ramūnui Navardauskui iki finišo liko du etapai

Skaitykite daugiau... SPORTAS

Ką buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas veikė su porno aktorėmis? 

Ką buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas veikė su porno aktorėmis?

Skaitykite daugiau... 19

Sergejus Maslobojevas po pirmosios kovos iškrito iš „Bigger's Better 12“ bokso turnyro Vilniuje 

Sergejus Maslobojevas po pirmosios kovos iškrito iš „Bigger's Better 12“ bokso turnyro Vilniuje, čempionu tapo lietuvio skriaudikas Konstantinas Gluchovas

Skaitykite daugiau... (ATNAUJINTA: 00.32) 7 SPORTAS

A lyga: „Žalgiris“ nepramušė „Ekrano“ gynybos, „Sūduva“ sugrįžo į trečią vietą 

A lyga: „Žalgiris“ nepramušė „Ekrano“ gynybos, „Sūduva“ sugrįžo į trečią vietą

Skaitykite daugiau... 6 SPORTAS

Mobilioji aplikacija: išleistas žaidimas „Men In Black 3“ 

Mobilioji aplikacija: išleistas žaidimas „Men In Black 3“

Skaitykite daugiau... 1 ITKODAS

Viktoras Uspaskichas: kiekvienas Lietuvos gyventojas yra jos klientas, 

Viktoras Uspaskichas: „Kiekvienas Lietuvos gyventojas yra jos klientas“

Skaitykite daugiau... 11

Kanų šunų apdovanojimas atiteko terjerams Banjo ir Poppy 

Kanų šunų apdovanojimas atiteko terjerams Banjo ir Poppy

Skaitykite daugiau... 1 AUGINTINIAI

„4x4 Perimetras“. Lenktynės startavo, startavo ir GAZAS.LT komanda 

„4x4 Perimetras“. Lenktynės startavo, startavo ir GAZAS.LT komanda

Skaitykite daugiau... 3

Liudytojų apsauga: kalėjimas be grotų 

Liudytojų apsauga: kalėjimas be grotų

Skaitykite daugiau... (ATNAUJINTA: vakar, 17.01) 274SKAITYKITE LAIKRAŠTYJE

TAIP PAT SKAITYKITE: Nužudytos Violetos Naruševičienės dukra Vokietijoje yra gyva ir sveika 102

  
Borjomi
Pagaminta 15min
  
  
  
Dienos horoskopai
 
Avinas
(03.21-04.20)
 
Jautis
(04.21-05.22)
 
 
Dvyniai
(05.23-06.21)
 
Vėžys
(06.22-07.22)
 
 
Liūtas
(07.23-08.22)
 
Mergelė
(08.23-09.22)
 
 
Svarstyklės
(09.23-10.22)
 
Skorpionas
(10.23-11.22)
 
 
Šaulys
(11.23-12.21)
 
Ožiaragis
(12.22-01.20)
 
 
Vandenis
(01.21-02.19)
 
Žuvys
(02.20-03.20)
 

Lėktuvų bilietai