Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Egzotiškasis Palau salynas: rojus, kuriame negelia medūzos

Ramiajame vandenyne išsidėstęs Palau salynas – viena mažiausių ir jauniausių valstybių pasaulyje, susikūrusi 1994-aisiais. Skambaus šalies sostinės vardo nusipelnė Melekeoko kaimelis, glaudžiantis kiek mažiau nei 400 nuolatinių gyventojų. Laukinė gamta, vienuma ir ramybė – būtent tai sužavi atvykusius į Palau.
Egzotiškasis Palau salynas
Egzotiškasis Palau salynas

Delfinai vestuvėse ir ekskursijos po kalėjimą

Palau salyne vidutinė metų temperatūra laikosi apie 28 °C, tad lankytojų netrūksta bet kuriuo sezonu. Priešingai nei aplinkinėse valstybėse, čia taifūnų tikimybė minimali.

Ramybe dvelkiantį salyną itin pamėgo įsimylėjėliai, nusprendę susituokti laukinės gamtos apsuptyje. Įdomu tai, jog jaunavedžius po ceremonijos pasitinka ne fotoaparatais spragsintys giminaičiai, o vandenyje šokinėjantys delfinai.

Egzotiškas pasiplaukiojimas
Egzotiškas pasiplaukiojimas aplink Palau salyną.

Aktyviausiai gyvenimas verda Kororo saloje. Nors salynas plyti toli nuo civilizacijos, čia galima rasti visus prabangiems kurortams būtinus atributus: prašmatnius viešbučius, bankomatus ir puikų aptarnaujantį personalą.

Daugybę egzotiškų šalių išmaišę keliautojai tvirtina, kad Palau žmonės – patys draugiškiausi iš visų Mikronezijos gyventojų.

Nors keliaudami įkalinimo įstaigų paprastai nepastebime arba stengiamės jas apeiti kuo didesniu lanku, Kororo kalėjimas – vienas iš labiausiai lankomų apylinkių objektų.

Tiesa, jis šiek tiek skiriasi nuo mums įprastų: čia įkalintieji kuria įspūdingus medžio raižinius, kuriems susikaupus tame pačiame pastate buvo įkurtas muziejus.

Tokie eksponatai gali tapti ne tik puikiomis lauktuvėmis, bet ir labdaringu gestu, kadangi gauti pinigai paaukojami kalinių šeimoms.

Pasiplaukiojimas su milijonais medūzų

Salyno gamta pakeri iš pirmo žvilgsnio, tačiau atvykėliai daugiausia laiko praleidžia po vandeniu. Palau vadinamas nardytojų rojumi, kadangi be įspūdingų koralinių rifų bei slaptų urvų čia galima paplaukioti ir tarp Antrojo pasaulinio karo laivų ir lėktuvų nuolaužų.

Be to, skaidriame vandenyje matyti tikros gamtos fenomenas – milžiniški, ketvirtį tonos sveriantys moliuskai.

Retas Palau svečias neaplanko garsiausios vietos įžymybės – Medūzų ežero, kuriame plaukioja 21 milijonas iš pirmo žvilgsnio ne itin malonių gyvių. Tiesa, priešingai nei visuose kituose vandens telkiniuose, čia jie nepavojingi.

Nors ir turi geluonis, pastarieji tokie nedideli, kad žmogus įgėlimo nė nepajustų. Panirus į gelmes lėtai plaukiojančių medūzų vaizdas pakeri akimirksniu, tad tiesiog būtina pasiimti vandeniui atsparią filmavimo kamerą.

Nardymas tarp medūzų – įspūdinga patirtis
Nardymas tarp medūzų – įspūdinga patirtis

Pasaulyje liko ne tiek jau ir daug žmogaus rankos nepaliestų vietų. Palau – viena iš tokių, tad nenuostabu, jog gamta čia itin saugoma. Medūzų ežere leidžiama paplaukioti vos pusvalandį, o šiukšlinančių atvykėlių netoleruoja net ir draugiškiausi salyno gyventojai.

Egzotinių kelionių į Palau specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius