-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Arabų šeicho pastangomis Azijos pakraštyje įkurta Mažoji Afrika – Sir Bani Yas sala

Jungtiniai Arabų Emyratai garsėja nesibaigiančiais naftos šaltiniais ir niekada nemiegančiais miestais. Aplink didžiulius megapolius išsidėsčiusiose daugiaaukštėse vilose gyvena milijonus žarstantys šeichai. Įnoringų turtuolių užgaidos sportiniais automobiliais ir prabangiais namais neapsiriboja. Kartais emyratų milijardieriai užsimano ištiso žemyno. O jei ko nepavyksta nusipirkti, visada galima pasidaryti savo rankomis.
Dykumų safaris saloje
Dykumų safaris saloje / Wikimedia.org nuotr.

Privačioje saloje – dalelė Afrikos

Daugelis iš mūsų svajoja apie privačią salą, kurioje nieko netrukdomi galėtų leisti atostogas. Panašu, kad tokių norų turėjo ir vienas turtingiausių šalies šeichų Chalifas bin Zajedas. Tad 1971 metais šalia JAE krantų plytintį dykumos lopinėlį pavertė savo ramybės oaze. Daugybę metų saloje laiką leisti galėjo tik įtakingos šeimos nariai ir artimiausi draugai, tačiau 2008-aisiais pasaulį nustebino žinia – vos už 8 kilometrų nuo emyratų krantų galima rasti nedidelę Afrikos kopiją.

Wikimedia.org nuotr./Sala iš viršaus
Wikimedia.org nuotr./Sala iš viršaus

Pamilęs Juodąjį žemyną Zajedas nusprendė dalelę jo perkelti į Sir Bani Yas salą. 87 kvadratinius kilometrus užimančioje dykumoje namus surado daugiau nei 20 Afrikos gyvūnų rūšių – žirafos, gepardai, stručiai ir net hienos. Besidriekiantys smėlynai buvo apsodinti žaliuojančiais augalais. Sakoma, kad šeicho paliepimu čia išdygo net 18 tūkstančių palmių.

Safaryje – pasisveikinimas su stručiu

Sir Bani Yas sala skirta ne tiems, kurie atostogas mėgsta leisti teatruose ir muziejuose. Tikrasis gyvenimas verda užvėrus viešbučio duris. Norintys pasijusti Robinu Hudu gali rinktis strėlėmis užtaisytus lankus, kalnų dviračių gerbėjų laukia akmenuotos trasos, o mėgstančius pasivaikščioti siaurais takeliais palydės ir vietos paslaptis atskleis gidas. Ne mažiau svarbios ir vandens pramogos. Aplink ekologija besirūpinančią salą uždrausta žvejoti, tad nardydami džiaugsitės turtingu vandenyno pasauliu.

Wikimedia.org nuotr./Dykumų safaris saloje
Wikimedia.org nuotr./Dykumų safaris saloje

Visgi labiausiai vilioja safaris. Riedėdami per lygumas džipu be stogo susipažinsite su Afrikos gyvūnija, o turistus pamėgusi strutė būtinai ateis pasisveikinti galvą kyštelėdama į automobilio vidų. Tokia išvyka paprastai baigiasi prie Žaliojo kalno, skirto šeicho Zajedo garbei – ko gero tik čia galima išvysti vidury smėlynų žaliuojančią kalvą.

Nors Sir Bani Yas galima pasijusti tarsi tikroje Afrikoje, kelionė reikalauja kur kas mažiau laiko ir pinigų sąnaudų. Sala nuo Abu Dabio oro uosto nutolusi 250 kilometrų atstumu, tad lėktuve užsisėdėti tikrai neteks. Norintiems iš arčiau pažinti JAE rekomenduojama rinktis kitas transporto priemones – 4 valandos automobiliu ir 15 minučių laivu nukels tiesiai į laukinę gamtą.

Wikimedia.org nuotr./Salos panorama
Wikimedia.org nuotr./Salos panorama

Šeicho įnoris ilgainiui tapo nuostabiu žalumos lopinėliu vandenynų ir dykumų apsupty. Ekologija besirūpinantys salos kūrėjai meilę gamtai demonstruoja statydami vėjo jėgaines ir rūpindamiesi gyvūnais. Tad apsilankius Sir Bani Yas belieka prisitaikyti prie vietos taisyklių ir Mažąja Afrika grožėtis pagarbiai.

Kelionių į Jungtinius Arabų Emyratus specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius