Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dėl 100 dienų streiko turistai vis dar negali apžiūrėti Didžiosios Britanijos Nacionalinės galerijos

Šimto dienų streikas, dėl kurio kelis mėnesius buvo uždaryta dalis Nacionalinės galerijos Londone, ketvirtadienį turėjo baigtis, bet turistai vis tiek negali patekti į visas vieno didžiausių britų muziejų sales.
Protestas prie Nacionalinės galerijos
Protestas prie Nacionalinės galerijos / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Trafalgaro aikštėje esantis muziejus per streiką nebuvo visai uždarytas, tačiau maždaug pusė jo ekspozicijų salių su tokių menininkų kaip Michelangelas Merisi da Caravaggio, Rembrandtas ir Titianas darbais lankytojams buvo nepasiekiamos.

Maždaug 6 mln. lankytojų per metus sulaukiančio muziejaus darbuotojai protestuoja prieš kai kurių muziejaus paslaugų, kaip apsauga ir bilietų pardavimas, perdavimą privačioms kompanijoms.

Piketuodami prie pagrindinio įėjimo kolonados muziejaus darbuotojai dalino praeiviams skrajutes anglų, prancūzų, italų ir ispanų kalbomis; jose prašoma parodyti solidarumą – boikotuoti muziejų ir pasirašyti peticiją muziejaus vadovybei internete.

„Mes prašome jūsų paremti mus ir šiandien neiti į galeriją, o geriau aplankyti kitą Londono muziejų“, – sakoma skrajutėje, kurią išleido Viešųjų ir komercinių paslaugų sąjunga (PCS).

Skelbimas prie įėjimo skelbė: „Dėl darbuotojų interesų gynimo veiksmų kai kurios salės šiandien uždarytos“.

25 metų Ieva, lankytoja iš Lietuvos, kuri į muziejų atėjo pirmą kartą, išreiškė nepasitenkinimą.

„Užtvaros man sukėlė nepatogumų, nes nepamačiau Rembrandto ir kitų garsių paveikslų“, – sakė ji naujienų agentūros AFP žurnalistui.

Tačiau kiti turistai sakė, kad didesnių problemų nepatyrė.

„Mums tai nesukėlė tikrų nepatogumų“, – sakė italų pora Sara ir Marco, kurie, atrodo, buvo patenkinti galėdami pasidžiaugti kaip reta saulėta diena Londone.

„Tai man nesutrukdė, nes atėjau pažiūrėti impresionistų ir man pavyko“, – pridūrė 20 metų turistas iš Čekijos Jakubas Vavra.

Vertingas nacionalinis turtas

Nuo pernai protestuojantys Nacionalinės galerijos darbuotojai su pertraukomis streikuoja, nors paskutinis jų streikas yra ilgiausias pagal trukmę.

Per 100 dienų streiką kas dieną būdavo uždaromos vis kitos salės, užpildyti darbuotojų trūkumo spragų buvo samdomi privatūs rangovai.

Jeremy Corbynas, naujasis Didžiosios Britanijos opozicinės leiboristų partijos vadovas, netrukus po savo triuškinančios pergalės rinkimuose išreiškė paramą streikuojantiesiems.

„Jie daro viską, kad apsaugotų tai, kas mums visiems priklauso, ką mes visi žinome ir mylime“, – sakė jis Profesinių sąjungų suvažiavime.

Galerijos darbuotojus jis pavadino „vertingu nacionaliniu turtu, kurio negalima išparduoti privatizacijos rinkoje“.

Streike dalyvauja maždaug 230 iš 600 galerijos darbuotojų, visi jie priklauso PCS sąjungai.

Nacionalinė galerija, kurioje saugoma 2 tūkst. 300 paveikslų kolekcija yra pripažinta viena geriausių pasaulyje, eksponuojami 13-20 amžiaus meistrų darbai, tarp kurių yra Botticelli, Rubens ir Vermeerio paveikslų.

Muziejaus vadovai yra nepatenkinti taip ilgai užsitęsusiu streiku ir sako, kad siūlo geras sąlygas savo darbuotojams.

„Šiandien jau 101 streiko diena“, – nurodoma muziejaus pranešime, kuriame taip pat sakoma, kad kai kurių paslaugų privatizavimas „suteiktų mums galimybę dirbti lanksčiau“.

Muziejus kaip visuomenės turtas turi būti „kuo labiau prieinamas kuo didesniam skaičiui žmonių“, sakoma pareiškime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius