Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviui keliautojui Antanui Poškai bus suteiktas Kalkutos universiteto garbės daktaro vardas

Antanas Poška savo kelionėse
Wikimedia.org nuotr. / Antanas Poška savo kelionėse
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kalkutos universitetas (Indija) patvirtino, kad suteiks pomirtinį daktaro laipsnį vienam iš žymiausių pasaulio tyrėjų – lietuvių keliautojui ir antropologui Antanui Poškai, kuris motociklu nukeliavo iš Kauno į Indiją 1929 metais.

Kaip praneša dienraštis „The Times of India“, daktaro laipsnis A.Poškai bus įteiktas dėl jo indėlio į indologijos studijas. A.Poška parašė daug straipsnių apie Indijos tautų tradicijas ir savo patirtį egzotinėje šalyje.

Daktaro laipsnis bus įteiktas A.Poškos dukrai Laimutei Kiselienei. Pati L.Kiselienė Indijoje viešės pirmą kartą ir lankysis savo tėvo kelionės vietose. Ceremonija numatyta lapkričio 28 dieną. Joje dalyvaus ir Indijos prezidentas Pranabas Kumaras Mukherdži.

Kalkutos universiteto mokslininkas Suranjanas Dasas teigė, kad A.Poškos veikla simbolizuoja rytų europiečių domėjimąsi Indija, o apdovanojimas po mirties yra skirtas už Indijos populiarinimą jo raštuose.

„Poškos žygdarbis yra beprecedentis, kalbant apie Indijos populiarinimą Europoje. Poška taip pat studijavo Kalkutos universitete. Glaudžių ryšių užmezgimas su Lietuva yra vienas iš naujosios Indijos vyriausybės prioritetų, o sprendimas dėl daktaro laipsnio suteikimo padės sustiprinti draugystę“, – teigė S.Dasas.

Į Lietuvą A.Poška iš kelionės po Indiją grįžo 1936 m.

Stalino represijų metais A.Poška aštuoniolikai metų buvo ištremtas į Šiaurės Kazachstaną, kur 1950 m. ir gimė jo dukra Laimutė.

A.Poška buvo vienas žymiausių Lietuvos keliautojų, antropologų, mokslininkų, esperantininkų. 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje