Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

XXI amžiaus piratai: žiaurūs ir nelinkę nuolaidžiauti

Piratai
Photos.com / Piratai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Daugiau nei tris mėnesius Afrikos piratų įkaitais laikoma britų pora nevilty: jei per ateinančias kelias dienas jų šalies valdžia nepaklus piratų reikalavimams, sutuoktiniai bus nužudyti.

Kelis kartus telefonu susisiekę su žurnalistais, Paulas ir Rachele Chandler pasakojo apie žiaurų piratų elgesį su jais, smurtą ir savo įsitikinimą, kad artimiausiu metu bus nužudyti, praneša CNN.
Skirtingų interviu telefonu, metu, įkaitai maldavo pagalbos ir pasakojo apie savo baimes. Verkdama R. Chandler tvirtino, kad „mirtis šiuo metu būtų paprastesnė išeitis“.

Britų pora piratų įkaitais paimta iš savo jachtos „Lynn Rival“, praėjus vos kelioms dienoms po išplaukimo iš Seišelių salų į Tanzaniją. Iš pradžių piratai reikalavo 7 mln. JAV dolerių išpirkos, tačiau Didžiosios Britanijos valdžia kategoriškai atsisakė išpirką sumokėti.
„Maldauju, suraskite būdą, kaip mums padėti, nes situacija čia “, – savo paskutiniajame interviu sakė Rachelė. Šio pokalbio metu ji taip pat pranešė nemačiusi savo vyro jau dvi savaites.
„Pagrobėjai man išmušė dantį, į galvą trenkę kažkokiu daiktu. Tikriausiai ginklu.. Nežinau... ir taip, mus kankina“, – tvirtino britė.
55 metų moteris, kuri kartu su savo vyrų nelaisvėje praleido jau beveik 100 dienų, pasakojo, kad piratai išpirkai sumokėti nustatė naują terminą. „Man ką tik pranešė, kad jei per keturias ar penkias dienas už mus nebus sumokėta išpirka, vieną iš mūsų nužudys“.

Beveik verkdama moteris taip pat paprašė perduoti žinią jos vyrui. „Laikykis dėl manęs, nes aš viliuosi, kad dar bent sykį prieš mirtį galėsiu tave išvysti“. Moteris taip pat pridūrė: „Jaučiuosi labai prastai. Mirtis tikriausiai būtų lengvesnė išeitis. Labai sunku paaiškinti, tačiau kai gali pasikliauti tik savimi, kai esi svetimas šioje šalyje ir neturi jokio supratimo, nei kur esi, nei kas ir kada gali nutikti, jautiesi neapsakomai beviltiškai“, – guodėsi moteris.

Parą prieš tai su žurnalistais bendravęs 59 metų Paulas papasakojo, kaip jie su žmona buvo išskirti ir žiauriai sumušti. „Bandėme likti kartu, bet jie pargriovė mus ant žemės, plakė ir mušė Rachelę su ginklu, o mane per jėgą atskyrė nuo jos ir nutempė į kitas patalpas. Paskutinį kartą paskambinti jai leido prieš 12 dienų. Ji man pasakė, kad ją nuolat kankina ir kad ji pradeda pasiduoti. Jie prarado kantrybę. Piratai nustatė trijų ar keturių dienų terminą. Jei nebus išgirsti, jie mus nužudys“, – sakė vyras.

Kol kas neaišku, kokiomis sąlygomis pagrobtiesiems buvo leista keletą sykių telefonu susisiekti su žurnalistais. Didžiosios Britanijos valdžios pozicija – nedaryti jokių didelių nuolaidų piratams, tarp kurių ir – išpirkos sumokėjimas.

Pastaruosius keletą metų piratai labai aktyviai ir agresyviai užgrobia laivus prie Afrikos krantų.

Komentarai
Šioje istorijoje Piratai (jūrų), Afrika
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje