Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prieš kelionę su augintiniu pasirūpinkite nauju gyvūno pasu

Lietuviai, į keliones imantys savo šunis, kates ir šeškus, turės pasirūpinti naujos formos dokumentais – gyvūno pasais.
Šuniukai lagamine
Šuniukai lagamine / Fotolia nuotr.

Kaip informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), nuo gruodžio 29 dienos gyventojai, besiruošiantys keliauti su gyvūnais, turės pasirūpinti naujos formos dokumentais bei atkreipti dėmesį į augintinių keliones reglamentuojančių taisyklių pasikeitimus. Pakeitimai svarbūs ir veterinarijos gydytojams, kurie turės išduoti naujos formos gyvūnų pasus ir paženklinti augintinius poodinėmis mikroschemomis. Pasai ir ženklinimas keičiami įsigaliojus naujam Europos Sąjungos reglamentui, kuriuo nustatyti reikalavimai augintinių vežimui iš vienos ES valstybės į kitą ir jų įvežimui į ES teritoriją iš trečiųjų šalių.

Nauji pasai bus susieti su paodinių mikroschemų kodais

VMVT praneša, kad po gruodžio 29-osios galios ne tik naujos formos gyvūnų augintinių pasai, bet ir anksčiau išduoti seno pavyzdžio, kurių numeriai yra iki LT 010500. Pasus veterinarijos gydytojai galės išduoti tik sveikiems gyvūnams, privalomai paženklintiems poodinėmis mikroschemomis arba tatuiruotėmis (jei jos padarytos iki 2011 m. liepos 3 d.). Poodinių mikroschemų kodai (tatuiruočių numeriai) bus susieti su identifikavimo dokumentuose įrašyta informacija.

Priklausomai nuo to, į kokią keliaujama, gali prireikti atlikti ir daugiau procedūrų ar tyrimų, pavyzdžiui: sugirdyti vaistų nuo helmintų, atlikti pasiutligės antikūnių titro nustatymo tyrimą laboratorijoje ir pan.

Gyvūnų augintinių pasus galės išduoti tik įgaliotieji veterinarijos gydytojai, turintys veterinarijos praktikos licenciją ir įtraukti į Gyvūnų augintinių pasus išduodančių veterinarijos gydytojų sąrašą (sąrašas bus paskelbtas VMVT interneto svetainėje).

Gyvūnų šeimininkai turėtų nepamiršti, kad pasas yra privalomas dokumentas į kitas šalis vežant šunis, kates ir šeškus. Jis taip pat naudojamas nacionaliniu lygiu kaip gyvūno vakcinaciją nuo pasiutligės bei kitas atliktas veterinarines procedūras patvirtinantis dokumentas.

Kelionėje – ne daugiau kaip 5 auginiai

Naujose taisyklėse nurodyta, kad gyvūnus nekomerciniais tikslais galės vežti tik jų savininkai arba asmenys, turintys savininkų rašytinius įgaliojimus. Vienos kelionės metu bus galima vežti ne daugiau kaip 5 augintinius. Išimtis bus daroma tuomet, kai gyvūnai keliaus į parodas, konkursus, sporto renginius, kuriuose dalyvaus. 

Kiekvieno vizito pas veterinarijos gydytoją metu, kai į gyvūno pasą įrašoma nauja informacija, labai svarbu, kad gydytojas patikrintų augintinio ženklinimą, t.y. specialia įranga nuskaitytų poodinės mikroschemos numerį. Yra buvę atvejų, kai pasienio kontrolės metu pareigūnams nepavyko nuskaityti poodinių mikroschemų (nors savininkai turėjo reikiamus dokumentus). Patikrinus jas rentgenu, paaiškėjo, kad mikroschemos net nebuvo implantuotos.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius