-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Savarankiškos kelionės: 6 taisyklės

Kaip jūs keliaujate? Užeinate į agentūrą, pavartote katalogą, pasiteiraujate kainos ir užsisakote „paketą“? Jeigu darote būtent taip ir tai jus visiškai tenkina, toliau galite neskaityti. Šis rašinys skirtas tiems, kurie savo laisvalaikį planuoja patys ir nori tai daryti dar efektyviau.
Keliaudami savarankiškai turėsite galimybę susidaryti sau tinkamą maršrutą.
Keliaudami savarankiškai turėsite galimybę susidaryti sau tinkamą maršrutą. / 123rf.com nuotr.
Temos: 1 Kelionės

Kelionės planavimas gali būti ne mažiau malonus už patį keliavimą. Raškydami skaitmeninės revoliucijos vaisius galime išsirinkti ir pasitikrinti beveik viską: skrydžio laiką, vietą lėktuve, nuomojamos mašinos variklio tūrį, net vaizdą pro viešbučio langą.

Dabar viską padaryti daug lengviau nei prieš 10 metų, kai pradėjau savo atostogų reikalais rūpintis pats, be tarpininkų. Bet net ir turint visus tuos patogius įrankius, galima suklysti. Štai kelios esminės taisyklės, kurių jau seniai laikausi planuodamas atostogas.

1.Užsiregistruoti aviakompanijų svetainėse

Išsirinkite jus dominančia kryptimi skraidančias bendroves ir tapkite jų „mylių vartotojais“, net jei dar nesate skridę kartu. Sugaišite kelias minutes, bet vėliau gausite jų pasiūlymus ir pranešimus apie bilietų išpardavimus. Tarkime, planuodamas atostogas Centrinės Amerikos šalyse tapau „American Airlines Advantage“ programos dalyviu, todėl net kelis kartus pasinaudojau itin gerais pasiūlymais skrydžiams iš Majamio, o Pietryčių Azijos šalis lankiau pasinaudojęs „Finnair“ išpardavimais.

2.Įsigyti tinkamą kelionių knygą

Lietuvos knygynai užversti gražiai iliustruotais (ir brangias) leidiniais, kurie vadinasi „Vietos, kurias verta aplankyti per gyvenimą“ ir panašiai. Tai netikusi literatūra, ji skirta dovanojimui, vartymui, bet ne rimtam planavimui. Rinkitės laiko patikrintą klasiką „Lonely Planet“, „Rough Guide“ – ten mažai nuotraukų, bet daug naudingos informacijos. Tiesa, jų pasirinkimas dideliuose knygynuose kuklus, bet daugelį leidinių galima rasti specializuotuose knygynuose arba atsisiųsti internetu. Svarbu, kad būtų kuo naujesnė leidinio versija.

3.Sudaryti individualų maršrutą

Turėdami knygą ir internetą galime sukurti unikalų, savo reikmėms pritaikytą, kelionės planą, o jį dėliodami iš anksto virtualiai apsilankyti tose vietose. Kelionių knygos siūlo standartinius maršrutus vienai, dviem savaitėms ar ilgesniam laikui, bet jūs juk žinote geriau, ko reikia geroms atostogoms! „Google maps“ padės patikrinti, ar užsibrėžtas tikslas pasiekiamas, per kiek laiko jį pasieksite, bet aklai šia programa pasitikėti neverta – kai ką reikia patikrinti ir pačiam, bendraujant el. paštu su vietos gyventojais. 

4.Pasirinkti vietinio transporto priemones

Tai – labai svarbi taisyklė, kartais nulemianti ir patį kelionės maršrutą. Gerai atlikę „namų darbus“ galite rasti pigių ir efektyvių priemonių nusigauti ten, kur visuomet svajojote. Man tokiu atradimu kadaise tapo maža kompanija „Bangkok Airways“, vienos kelionės metu padėjusi pamatyti daugiau šalių. Jei keliaujate į Tailandą, atkreipkite dėmesį į BA – jie pigiai ir patogiai nuskraidins į Kambodžą, Laosą, atokesnes salas.

5.Rasti tinkamą viešbutį

Kelionių knygose apžvelgiama daugybė viešbučių, tačiau spausdinta informacija greitai sensta, o ir vertinimai ne visada būna bešališki. Todėl geriau naudotis keliais šaltiniais – kartais puiki, bet mažai žinoma, nakvojimo vieta gali paskatinti aplankyti būtent tą šalį. Pamenu, per „Google Earth“ radęs intriguojančią namukų virtinę atogrąžų džiunglėse ant Karibų jūros kranto ją atidžiau patyrinėjau, parašiau šeimininkams laišką ir apsisprendžiau dar kartą nuvykti į Kosta Riką. Rekomenduoju ir jums – į tą puikią šalį verta važiuoti jau vien dėl „Congo Bongo“, įsikūrusio miške netoli Manzaniljo kaimelio.

6.Sekti aktualią informaciją

Žemės drebėjimai ir cunamiai prikausto visų dėmesį, tačiau planetoje kasdien įvyksta mažesnių sukrėtimų, kurie gali sujaukti jūsų kelionės planus. Kad taip neįvyktų, prieš atostogas dažniau užsukite į „Fodor‘s“, „Trip Advisor“ ir kitus keliautojų forumus, kuriuose galite sužinoti apie potvynio nuneštus tiltus, tropinių ligų protrūkius, atšaukiamus keltų reisus ir kitus nenumatytus atvejus.  Svarbiausia – sužinoti apie tai kuo anksčiau ir atitinkamai pakoreguoti savo planus.

Kelionių maršrutų pavyzdžiai

1. Per atostogas nemėgstu dukart važiuoti tuo pačiu keliu, todėl visuomet perku bilietų kombinaciją, keliautojų žargonu vadinamą „open jaw“. Tai reiškia, kad atvykę į vieną tašką leidžiatės į kelią nuo jo toldami, o išskrendate jau iš kito oro uosto, ar net kitos valstybės. Ši taisyklė itin tinka regionams, kur yra daug palyginti nedidelių valstybių.

2. Pavyzdžiui, Centrinė Amerika. Pernai vasarį per tris savaites keliavome tokiu maršrutu: iš Majamio atskridome į Gvatemalą, vėliau traukėme į Šiaurę. Pro Karibų jūros pakrantę, Peteno provincijos džiungles, Tikalio griuvėsius, į Belizo valstybę, jos salas, iš kurių kateriu pasiekėme Meksikos Četumalio uostą. Iš ten – tolyn pakrante, aplankant Tulumą ir šią kelionės dalį baigiant skrydžiu iš Kankuno į Majamį.

3. Panašiu principu, nors ir gerokai didesniais atstumais, buvo suplanuota kelionė į Pietų Afriką. Atvykę į Johanesburgą išsyk persėdome į lėktuvą, skrendantį į Kriugerio parką, ten pasidairę perskridome į Kvazulu Natalio provinciją prie Indijos vandenyno, tęsėme kelionę pakrante iki pat Gerosios vilties kyšulio, o atostogas baigėme paviešėję Keiptaune ir iš šio miesto išskridę atgal į Europą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius