Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Skaitmeninis klajoklis“ Tomas Laurinavičius: „Mūsų kartai svarbiausias dalykas yra laisvė“

23 metų Tomas Laurinavičius priklauso tai kartai, kurių svajonių ir planų nevaržo baimė. Jei nori keliauti – ieškai bilietų ir skrendi. Sugalvoji gerą idėją – darai tai pats arba ieškai bendraminčių ir įgyvendini kartu su jais – iš šalies žiūrint tai atrodo be galo paprasta. „Taip ir yra“, – sako pašnekovas, kuris jau būdamas 21-erių žinojo, jog nenori dirbti „ofisinio“ darbo ir sąmoningai darė viską, kad galėjo pragyventi iš mėgstamos veiklos.
Asmeninio albumo nuotr./Salos Tailande
Asmeninio albumo nuotr./Salos Tailande

Svajonė – aplankyti visas nepriklausomas valstybes

Šiuo metu Tomas yra Lietuvoje. Tačiau sugrįžęs į gimtinę ne tik lanko šeimą, draugus. 

„Su draugu Justu sugalvojome naują iniciatyvą – pradėjome internetinių radijo laidų transliacijas.

Projekte „Podkastas.lt“ kalbamės su įdomiais ir įkvepiančiais žmonėmis, keliautojais, verslininkais, savo sričių profesiobalais apie gyvenimo būdą, pamokas, baimes, rutinas. Norime įkvėpti jaunimą keliauti, kurti ir labiau pasitikėti savo jėgomis“, – apie ką tik gimusį projektą pasakojo Tomas.

Asmeninio albumo nuotr./Alcoy, Cebu, Filipinai
Asmeninio albumo nuotr./Alcoy, Cebu, Filipinai

Kaip tik pirmajame „Podkastas.lt“ epizode jis ir kalba apie tai, nuo ko prasidėjo jo kelionės ir noras atrasti pasaulį bei save.

„Pirmoji mano kelionė buvo į Latviją, kur vyko jaunimo mainų projektas su dalyviais iš Ispanijos, Italijos, Austrijos, Latvijos ir Lietuvos.

Po to buvau taip įkvėptas naujų pažinčių, patirčių, kad tais pačiais metais išvykau į Ispaniją mainų projekte sutiktų draugų.

Nuo to laiko nenustojau keliauti – dalyvavau dar keliose jaunimo mainų programų Lenkijoje ir Portugalijoje. O vėliau, kaip minėjau, išvykau studijuoti į Daniją“, – kalbėjo pašnekovas.

Vaikinas prisiminė, jog pirmos kelionės į Ispaniją metu buvo taip susižavėjęs lietuvio akiai neįprastu pietinės Europos kraštovaizdžiu, kad kiekvieną dieną fotografavo palmes ir kalnus. „Tik grįžęs namo pastebėjau, kad buvau apsėstas palmių“, – juokėsi Tomas.

Kai kuriems keliautojams ypač svarbūs skaičiai. Tačiau Tomas nėra vienas iš jų, tad pasakyti tikslų aplankytų šalių skaičių jam sudėtinga: šiuo metu jis yra gyvenęs maždaug 30-yje šalių.

„Neslėpsiu – turiu tikslą aplankyti visas 193 šalis – maždaug tiek šiuo metu pasaulyje yra nepriklausomų valstybių. Labai traukia Pietų Amerika – gal dėl kalbos, kultūros, istorijos. Tačiau taip pat norėčiau labiau pažinti Šiaurės Ameriką, tolimuosius rytus – Kiniją, Japoniją“, – viliojančius kraštus vardino pašnekovas.

Asmeninio albumo nuotr./Santa Monika, Los Andželas, Kalifornija, JAV
Asmeninio albumo nuotr./Santa Monika, Los Andželas, Kalifornija, JAV

Pasaulis susiaurėjo, bet nuo to – tik geriau

Kalbindama keliautojus ne kartą sulaukiau pašaipios gaidelės uždavusi klausimą apie Europą. Kai kuriems ji atrodo neverta dėmesio, nes visa vienoda.

Tomo teigimu, visas pasaulis dabar atrodo gerokai mažesnis ir vienodesnis nei prieš keliasdešimt metų dėl spartaus žmonių ir technologijų progreso. Net džiunglių kaimelis Indonezijoje gali būti globalesnis ir labiau technologiškai išsivystęs nei kai kurie miestai Europoje.

Jei tik yra galimybė, reikėtų nusiimti „turistinius apdarus“ ir pabandyti gyventi kaip vietiniai.

„Dėl suvienodėjimo pritarčiau, nors viskas priklauso nuo žmogaus ir jo patirties. Pamačius įdomiausias vietas Europoje jau sunku rasti kažką įdomaus.

Vis dėlto visi miestai pasaulyje turi kažkokių panašumų.

Jei tik yra galimybė, reikėtų nusiimti „turistinius apdarus“ ir pabandyti gyventi kaip vietiniai: išsinuomoti butą ar kambarį, o ne viešbutį, eiti į kavines, kuriose valgo vietiniai, susitikti ir bendrauti su jais.

Tik taip pajusi, kas yra Barselona, Budapeštas ar Sofija. Tam, kad susipažintum su vietiniais gyventojais, yra sukurta daug virtualių puslapių. Tokių kaip „Meetup“, „CouchSurfing“ ir „Startuptravels“, – sakė Tomas.

Asmeninio albumo nuotr./Lūšnynai Cebu mieste, Filipinuose
Asmeninio albumo nuotr./Lūšnynai Cebu mieste, Filipinuose

Pigu gyventi ne tik Azijoje

Praėjusį pusmetį praleidęs Malaizijoje, Singapūre, Indonezijoje, Filipinuose, Tailande ir Vietname pašnekovas turi ką papasakoti apie Pietryčių Aziją. Anot jo, dabar pasiekti šį regioną labai patogu.

„Jis labai patrauklus dėl tropinio klimato, kitaip tariant – amžinos vasaros, įspūdingo maisto, istorijos ir kainos bei vertės santykio“, – sakė Tomas.

Keliones jis planuoja iš anksto, tačiau neapriboja savęs griežtomis datomis ir numatytomis vietomis. „Geriausia turėti planą 1-2 mėnesiams į priekį. Taip galima sutaupyti renkantis skrydžius ir viešbučius“, – patarė vaikinas.

Gyventi labai pigu Indonezijoje, Vietname, kai kuriose Tailando vietose. Taip pat Ukrainoje, Vengrijoje, Čekijoje, Bulgarijoje.

Keliaudamas jis skrupulingai netaupo, tačiau beveik visuomet stengdavosi sutilpti į 1000 JAV dolerių mėnesiui biudžetą.

„Į šią sumą reikia įtraukti skrydžius, viešbučius, maistą, sporto klubus, restoranus, transportą ir kitas, nenumatytas išlaidas.

Neseniai rašiau straipsnį Business.com apie tai, kaip keliavau aplink pasaulį ir kūriau verslą. Į jį įkėliau lentelę, kurioje buvo aiškiai matyti, ką už 1500 JAV dolerių/mėnesiui gaudavau Londone ir ką už 1000 JAV dolerių/mėnesiui Ubude, Balyje.

Gyventi labai pigu Indonezijoje, Vietname, kai kuriose Tailando vietose. Taip pat Ukrainoje, Vengrijoje, Čekijoje, Bulgarijoje. Brangu populiariuosiuose Europos ir JAV miestuose: Londone, Paryžiuje, Amsterdame, Kopenhagoje, Barselonoje, Niujorke ir Los Andžele“, – pasakojo pašnekovas.

Asmeninio albumo nuotr./Maisto įvairovė Tailande
Asmeninio albumo nuotr./Maisto įvairovė Tailande

Kad ir kur gyventų, Tomas stengiasi susikurti patogią ir jam įprastą aplinką. Tad keliaudamas netaupo maistui, gerai kavai, sporto klubams ir masažams.

„Gyvenamąją vietą dažniausiai renkuosi pagal tai, kad būtų patogus susisiekimas su minėtomis vietomis – klubu, kur sportuosiu, restoranu. Taip pat svarbu, kad būtų interneto ryšys – kad esant reikalui galėčiau dirbti iš namų“, – sakė vaikinas.

Anot jo, komfortas jam būtinas dėl to, kad gerai pailsėtų ir galėtų dirbti bei mokytis – tobulėti asmeniškai bei profesijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius