Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rasos nuotykiai Kanadoje: 10. Vieta, kuri įkvepia žmones gyventi taip, kaip jie nori

Rasa Kanadoje
R. Bajoriūnaitės nuotr. / Rasa Kanadoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vos atvykusi į Kanadą pajutau, kad man čia gera. Iš pradžių buvo sunku suprasti kodėl. Ar dėl gražių kalnų ir vandenyno. Ar dėl to, kad aplink visi žmonės atrodo kaip kurorte: atsipalaidavę, tolerantiški ir nuoširdžiai džiaugiasi gyvenimu. Ar dėl to, kad tiesiog išdrįsau, nugalėjau visas baimes ir perskridau Atlantą. O gal dėl to, kad čia viskas tiesiog kitaip.

Iš tiesų, dabar imu po truputį suvokti, kas man čia taip labai patinka. Atsakymas yra LAISVĖ. Atvykusi pajutau, kad aš tiesiog vairuoju savo gyvenimą. Čia man niekas nedaro jokio spaudimo: nei mama, nei draugai, nei visuomenė, niekas. Tik čia sugebėjau išgirsti savo vidinį balsą, įsiklausyti, ko nori mano širdis. Ne kažkas kitas, ne aplinka nori, kad aš taip ar kitaip elgčiausi, o tik aš pati. Ir tik čia aš sugebėjau pripažinti, kad mano vidinis balsas šneka tiesą, ir tik čia supratau, kad anksčiau tiesiog bandžiau užgniaužti kai kuriuos savo norus, nes žinojau aplinkos reakciją „Ką čia išsigalvoji?“, „Ieškai ko nepametus“ ir t.t. O iš tiesų, pametusi esu daug, ir netgi labai. Buvau pametusi daugelį savo norų ir svajonių. Ir tą išsilaisvinimo jausmą sunku apibūdinti. Jis ateina ne iš karto. Reikia laiko, kad pradėtum realiai mąstyti, ko pats nori, o ne ko tikisi iš tavęs kiti. Gal net niekas nieko nesitiki, tik pačiai dažnai atrodo, kad tikisi.

R.Bajoriūnaitės nuotr. /Rasos apsilankymas indų šventėje Vankuveryje
R.Bajoriūnaitės nuotr. /Rasos apsilankymas indų šventėje Vankuveryje

Kanadoje sutikau labai daug skirtingų žmonių iš viso pasaulio. Kas įdomiausia, kad svetimoje šalyje visi jaučiasi taip pat. Laisvi ir nevaržomi. Tai yra geriausias dalykas gyvenant svetur. Susipažinau su mergina vardu Isabel iš Kvebeko (Rytų Kanados provincijos). Tik persikėlusi į Vankuverį ji suprato, ką iš tiesų nori veikti gyvenime. Prieš tai dirbo advokatų kontoroje, dabar treniruojasi, nori tapti kultūrizmo čempione ir mokyti kitas merginas šios sporto šakos. Isabel pripažino, kad jei būtų likusi savo gimtąjame mieste, būtų iki šiol dirbusi advokatų kontoroje, nebūtų ryžusis kardinaliai keisti savo gyvenimo ritmo. Tėvai, draugai, stereotipai daro savo.

R.Bajoriūnaitės nuotr./Vankuveryje – žmonės iš viso pasaulio
R.Bajoriūnaitės nuotr./Vankuveryje – žmonės iš viso pasaulio

Girdėjau istoriją apie vaikiną, kuris visą gyvenimą jautė, kad kažkas su juo yra negerai ir tik atvykęs į Kanadą suvokė, kad jis yra homoseksualus. Tiesiog jo šalyje būti kitos lytinės orientacijos yra didžiausia gėda ir „nenormalu“ (panašiai kaip Lietuvoje), taigi jis sau to ir pats negalėjo pripažinti. Čia atvykęs jis suprato, kad būti kitos pakraipos nėra nuodėmė ir jis gali gyventi pilnavertį gyvenimą. 

Silvijos Slapšytės nuotr./„Jaunimo kelionių“ dalyvė Lina pasakoja apie Vankuverio toleranciją homoseksualams
Silvijos Slapšytės nuotr./„Jaunimo kelionių“ dalyvė Lina pasakoja apie Vankuverio toleranciją homoseksualams

Kas gerai, kas blogai, kas tinkama, kas netinkama. Eik į mokyklą, gerai mokykis, neišsišok, neišsigalvok, baik universitetą, susituok, užaugink medį, vaiką, pastatyk namą, dirbk nuo aštuonių iki penkių, išeik į pensiją ir mirk. Gyvenimas sutvarkytas. Visi „normalūs ir laimingi“. O gal aš noriu būti tiesiog vytelių pinėja.

R.Bajoriūnaitės nuotr. /Rasos apsilankymas indų šventėje Vankuveryje
R.Bajoriūnaitės nuotr. /Rasos apsilankymas indų šventėje Vankuveryje

Taip pat čia susipažinau su prancūzu Francois, kurį galėčiau pavadinti tikru savo laimės kalviu. Užaugo ir studijavo Prancūzijoje, paskui Kanadoje, dirbo inžinieriumi JAV, paskui kažką su pardavimais Australijoje, viską metęs dėl meilės grįžo į Kanadą. Supratęs, kas yra jo gyvenimo aistra, įkūrė savo įmonę, o dabar ieško darbo vėl bet kuriame pasaulio krašte. Francois sako, kad jei būtų visą laiką gyvenęs Prancūzijoje, vargu, ar būtų tiek daug nuveikęs, vargu, ar būtų supratęs, ką iš tiesų mėgsta veikti, ir nežinia, ar būtų ryžęsis steigti savo įmonę, siekti svajonės. Gal iki šiol pusiau laimingas-nelaimingas dirbtų inžinieriumi. Sunku kažką keisti, kai visi šalia esantys žmonės spaudžia elgtis kitaip. Į visas nesėkmes Francois žiūri kaip į dar vieną šansą, dar vieną naują ir įdomų gyvenimo posūkį. Juk gyvenimas – tik žaidimas, o ateitis – tai iliuzija.

R.Bajoriūnaitės nuotr./Vankuveris
R.Bajoriūnaitės nuotr./Vankuveris

Džiaugiuosi, kad reikiamu mometu užsikimšau ausis ir ryžausi šiam gyvenimo nuotykiui. Ir labiausiai šį laiką myliu ne dėl gražios aplinkos, besišypsančių žmonių ar atostogų Havajuose, labiausiai šiuos metus vertinu už gyvenimo pamokas ir laisvę. Laivę įsiklausyti į savo širdį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje