Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Estai ir latviai vilioja dosnius homoseksualius turistus, o Lietuvos jie nedomina

Vaivorykštės vėliava
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vaivorykštės vėliava
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Užsieniečius viliojančios Estija ir Latvija nusitaikė į specifinę grupę – seksualinių mažumų atstovus. Oficialiuose tinklalapiuose abi šalys tikina esančios draugiškos jiems ir kviečia pažinti savo kultūrą, gamtą, maistą bei naktinį gyvenimą. Lietuvos Valstybinis turizmo departamentas tam neskiria dėmesio, nors Vilniaus turizmo sektorius laikomas gana draugišku homoseksualams – išlaidiems keliautojams – ir jie neaplenkia mūsų šalies.

„Ryga ir Latvija yra puikios kelionių kryptys LGBT (lesbietėms, gėjams, biseksualams ir transseksualams) keliautojams, – skelbiama oficialiame šios šalies turizmo tinklalapyje. – Per dieną galite aplankyti pasaulinės klasės muziejų, pagriebti keletą vietos dizainerių gaminių, papietauti latvišku stiliumi, apsilankyti operoje, o vakarą užbaigti linksmindamiesi naktiniame klube miesto centre.“

AFP/„Scanpix“ nuotr./Gėjų eisenos dalyviai
AFP/„Scanpix“ nuotr./Gėjų eisenos dalyviai

Rygoje kitąmet birželį vyks didžiulis seksualinių mažumų atstovų ir jiems prijaučiančiųjų renginys „EuroPride“, todėl laukiama ypač daug turistų.

Toliau pasakojama apie Latvijoje veikiančius muziejus, meno galerijas ir operą bei klasikinės muzikos koncertus, taip pat – vietas vakarienei. Visi restoranai ir barai esą svetingai sutinka LGBT žmones, bet kai kurie jiems ypač gerai žinomi, įskaitant seniausią Baltijos šalyse gėjų klubą XXL. Daugiau informacijos siūloma paieškoti vietos LGBT žmonių organizacijoje „Mozaika“.

Rygoje kitąmet birželį vyks didžiulis seksualinių mažumų atstovų ir jiems prijaučiančiųjų renginys „EuroPride“, todėl laukiama ypač daug turistų.

Estijos tinklalapyje praėjusį birželį atsirado skyrelis „Seksualinių mažumų lankytojams“. Estai giriasi gotiško Talino senamiesčio grožiu, jūros pakrante, muziejais, kultūros renginiais ir maistu. Čia būtent LGBT žmonėms skiriama daugiau dėmesio – pateiktas seksualinių mažumų atstovų klubų ir kavinių sąrašas, parengtas specialus Gėjų žemėlapis http://tallinn.gaymap.ee, padedantis lengviau susipažinti su miestu ir rasti homoseksualams draugiškas vietas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Akcijos akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Akcijos akimirka

Tiesa, šios informacijos nerasite nei vieno, nei kito tinklalapio pradiniame puslapyje – jos reikia paieškoti. Bet tai užtrunka vos porą sekundžių – užtenka į paieškos langelį įvesti santrumpą LGBT.

Nei analogiškame mūsų šalies tinklalapyje http://www.lietuva.lt/en/, kuris vadinamas „vartais į Lietuvą“, nei Valstybinio turizmo departamento tinklalapyje http://www.tourism.lt tokios informacijos nėra.

„Nesunku atspėti, kuri šalis ignoruoja LGBT turistus. Savo homofobija vėl atsiliekame nuo kaimynų…“ – apgailestauja Lietuvos gėjų lygos (LGL) atstovai.

Vadina nišiniu turizmu

„Tai yra vienas iš daugelio nišinio turizmo produktų“, – portalui 15min.lt pažymėjo departamento atstovė spaudai Edita Gaigalienė.

Atsižvelgiant į turizmo rinkos konjunktūrą, be prioritetinių turizmo produktų (kultūrinio, verslo, sveikatos ir žaliojo, ekologinio turizmo krypčių, išskirtų Lietuvos turizmo plėtros 2014-2020 metų programoje, kasmet inicijuojami ir vystomi nauji nišinio turizmo produktai, pavyzdžiui, gintaro kelias, šeimų, golfo, žirgų turizmas ir pan.

„Šiuo metu seksualinių mažumų turizmo Lietuvoje nėra tarp jų, tačiau, esant poreikiui, toks produktas galėtų būti vystomas tiek atskirų vietovių, tiek verslo subjektų‟, – teigė pašnekovė.

Valstybinio turizmo departamento atstovai su LGL šiuo klausimu nėra bendravę, prašymo skelbti tokią informaciją taip pat esą nebūta.

Nevilioja gėjų leidžiami pinigai

Anot LGL vadovo Vladimiro Simonko, kai kurie vasarą „EuroPride“ eitynėse Rygoje dalyvausiantys užsieniečiai pirmiausia užsuks į Vilnių, o paskui aplankys ir Taliną.

Dar kitais metais, 2016-aisiais, jau trečią kartą Vilniuje vyks Baltijos šalių homoseksualų eitynės „Baltic Pride“, kuriose taip pat žygiuos kitataučių.

„Todėl svarbu, kad Vilnius skelbtų draugišką žinią ir nenubaidytų potencialių turistų paliekamų pinigų“, – pažymėjo jis.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vladimiras Simonko
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vladimiras Simonko

Keista, kad Vilniaus ir šalies valstybinės turizmo įstaigos per 24 metus nesusimąstė apie tokį nemažą turistų segmentą, kaip LGBT žmonės, kurie gerbiami visuose pasaulio turizmo rinkose, nes yra gana išlaidūs, palyginti su kitomis grupėmis, – stebėjosi V.Simonko.

LGBT žmonės Vilniuje esą lankosi daugiau nei du dešimtmečius. 1991 metais pradėtas leisti privatus turizmo vadovas „Vilnius in Your Pocket“ jiems skirtą skyrelį spausdina nuo pat pirmųjų numerių.

„Keista, kad Vilniaus ir šalies valstybinės turizmo įstaigos per 24 metus nesusimąstė apie tokį nemažą turistų segmentą, kaip LGBT žmonės, kurie gerbiami visuose pasaulio turizmo rinkose, nes yra gana išlaidūs, palyginti su kitomis grupėmis“, – stebėjosi V.Simonko. Remdamasis sava praktika jis taip pat pažymėjo, kad bent Vilniaus viešbučiai yra gana draugiški LGBT žmonėms.

Kaip gerus pavyzdžius jis išskyrė Berlyną ir Vieną. Vokietijos sostinė talpina reklaminius skydelius JAV didžiausiuose seksualinių mažumų naujienų portaluose ir reklamuojasi kaip LGBT žmonėms draugiškas miestas.

Austrijos sostinė neseniai surengė fotografijų konkursą pasaulio LGBT poroms, o nugalėtojams padovanojo savaitgalio keliones su apgyvendinimu ir ekskursijomis. Prieš kelionę į Meksikos sostinę Meksiką jis taip pat rado specialų valstybės išleistą vadovą.

„Tai labai svarbu LGBT turistams, nes jie žino, kad valstybės politika yra draugiška ir yra saugu vykti į vieną ar kitą miestą pasaulyje“, – portalui 15min.lt kalbėjo LGL vadovas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje