-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Europos Sąjungos keliautojai turės daugiau teisių – tai numatyta naujame teisės akte

Europarlamentarai pasiekė kompromisą su Europos Sąjungos Taryba dėl platesnių organizuotų keliautojų teisių.
Po aštuonias gyvybes nusinešusių sprogimų Kenijos sostinėje iš šalies evakuojami britų turistai
Turistai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Netrukus jos galios ne tik nusipirkusiems tradicinius kelionių paketus, bet ir vienu kartu įsigijusiems kelionių paslaugas iš atskirų tiekėjų. Nusipirkę organizuotą kelionę asmenys turės teisę jos atsisakyti, jei jos kaina vėliau pakyla daugiau nei 8 proc. (Europos Komisija iš pradžių siūlė 10 proc., tačiau galutiniame variante liko 8 proc.).

Jei dėl gamtos stichijų ar teroro išpuolių keliautojas negali laiku sugrįžti namo, kelionės organizatorius privalės apmokėti jo 3 naktų nakvynę.

Kelionių organizatoriai taip pat privalės būti apsidraudę nuo nemokumo, o jei dėl nenumatytų ir neišvengiamų priežasčių (pvz., gamtos stichijų ar teroro išpuolių) keliautojas negali laiku sugrįžti namo, kelionės organizatorius privalės apmokėti jo trijų naktų nakvynę.

Įsigaliojus naujajam teisės aktui, kelionių organizatoriai ar agentai turės aiškiai informuoti asmenį, ketinantį įsigyti kelionių paketą, apie jo turimas teises, apytikslį išvykimo bei grįžimo laiką, taip pat galimus papildomus kaštus.

Jam taip pat turės būti pranešti kelionių organizatoriaus duomenys, įskaitant pagalbos telefono numerį.

Įsigijusieji kelionės paketą turės teisę jo atsisakyti arba perleisti kitam asmeniui bet kada iki kelionės. Tiesa, už tai gali būti taikomas papildomas mokestis.

Europos Parlamente (EP) sutarta, kad organizuotų keliautojų teisės galios ne tik nusipirkusiems tradicinius kelionių paketus, bet ir vienu kartu internete įsigijusiems „susietas“ kelionių paslaugas iš atskirų tiekėjų.

Paslaugos laikomos „susietomis“, kai keliautojo vardas ir pavardė, banko kortelės duomenys bei elektroninio pašto adresas pateikiamas tik vienąkart, o paslaugų tiekėjai šiuos duomenis pasidalina tarpusavyje per 24 valandas.

Visiškai atskirai įsigyjamoms paslaugoms šis teisės aktas negalios. Šiam kompromisui artimiausiu metu turės pritarti EP Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos komitetas, o vėliau – visas Parlamentas plenarinėje sesijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius