Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuviai jau ieško, kur ilsėsis vasarą: jų pasirinkimą lemia ne tik kaina, bet ir žadamos „dovanos“

Lietuviai vasaros poilsį išmoko planuoti iš anksto – geriausių vietų, kur galėtų praleisti savaitgalį ar savaitę Lietuvoje, jie ieško jau dabar, pavasarį. Vietos turizmo atstovai pastebi naujas tendencijas: jaunimas pamėgo sanatorijas, senjorai – aktyvias pramogas.
Šeimos mėgsta ilsėtis sodybose ir kempinguose prie vandens
Šeimos mėgsta ilsėtis sodybose ir kempinguose prie vandens / 123rf.com nuotr.

Be to, daugėja ieškančių ir galinčių sau leisti prabangų poilsį: už karališką naktį išskirtinėje aplinkoje lietuviai sutinka sumokėti 72-135 eurus (kaina dviem asmenims).

Lietuviai išrankūs ir domisi net pasiūlymo detalėmis

Žinoma, didžioji dalis ir toliau medžioja nuolaidas. „Dauguma mūsų klientų nori karališko poilsio už mažiausią kainą“, – sako grupinių apsipirkimų portalo „Noriunoriunoriu.lt“ įkūrėja ir direktorė Diana Šubelko.

Jai pritaria ir bendrovės „Kodėl gi ne LT“ vadovė Vaida Tamulienė. Pasak jos, savo krašte norintys atostogauti lietuviai yra išrankūs ir už nedidelę kainą tikisi paslaugų įvairovės.

Asmeninio albumo nuotr./Vaida Tamulienė
Asmeninio albumo nuotr./Vaida Tamulienė

„Lietuviai viešbučiuose ir kaimo turizmo sodybose ieško ne tik nakvynės. Būsimi atostogautojai domisi vietinio poilsio paketais, į kurių kainą įskaičiuotas ir laisvalaikis: pavyzdžiui, nakvynė ir SPA paslaugos viešbutyje, dviračių nuoma, galimybė sportuoti, ekskursijos ir aktyvaus laisvalaikio pramogos.

Dažnai patys apgyvendinimo paslaugų teikėjai to pasiūlyti negali, todėl paruošia bendrus pasiūlymus su kitais verslininkais.

Pavyzdžiui, prie viešnagės Druskininkų viešbutyje pridedamas nemokamas apsilankymas Sniego arenoje ar vandens parke“, – pasakojo V.Tamulienė.

Renkantis vietą poilsiui, lietuviai dėmesį kreipia net į detales. Suvilioti juos galima pasiūlius šiaurietiško vaikščiojimo lazdas, neribotą laiką baseine, nemokamą pasivažinėjimą dviračiais.

Asmeninio albumo nuotr./Grupinių apsipirkimų portalo Noriunoriunoriu.lt direktorė Diana Šubelko
Asmeninio albumo nuotr./Diana Šubelko

Aktyvus laisvalaikis ant dviračių, baidarėse ir pan. visuomet domino lietuvius, tačiau vietos turizmo organizatoriai šiemet pastebi naują tendenciją – vyresnio amžiaus atostogautojai nebeapsiriboja pasyviu poilsiu. Jiems norisi ir aktyvių pramogų.

Būtent jie aktyviausiai ieško šiaurietiško vaikščiojimo lazdų ir jas naudoja. Tiesa, netrūksta ir tokių, kurie į Lietuvos kurortus atsiveža savo sporto inventorių.

Gintaro SPA masažo kambarys ir gintaru inkrustuotas šildomas masažo stalas sanatorijoje „Eglė“
Gintaro SPA masažo kambarys ir gintaru inkrustuotas šildomas masažo stalas sanatorijoje „Eglė“

Jaunimas atrado sanatorijas

Išankstinių rezervacijų statistika rodo, kad nemaža dalis lietuvių šiemet planuoja ilgesnes nei pernai atostogas Lietuvoje. Populiariausi, kaip ir anksčiau, pajūrio bei Birštono ir Druskininkų kurortai.

„Tačiau anksčiau į juos lietuviai važiuodavo dienai ar dviem, o šiemet planuoja pabūti ilgiau – keturias penkias dienas“, – sakė D.Šubelko.

Sezono netikėtumas – sanatorijose siūlomas paslaugas pamėgo jaunimas.

Anksčiau masažai, vandens procedūros ir kitos sanatorinės paslaugos rūpėjo 40 metų perkopusiems ir vyresniems lietuviams.

O šiemet į sanatorijas plūstelėjo ir 20-mečiai, 30-mečiai.

„Tai tikrai nerodo, kad jaunimas pradėjo labiau sirgti, – tikina D.Šubelko. – Tiesiog, jie sužinojo, kokios tai paslaugos. Kartą pabandę suprato, kaip smagu trumpam pabėgti ten, kur viskuo pasirūpinta. O taip ir yra Lietuvos sanatorijose“.

Tiesa, planuojant vasaros savaitgalį Birštone ar Druskininkuose reikėtų vietą rezervuotis ne vėliau kaip prieš mėnesį: sveikatingumo paslaugų paklausa didžiulė, be lietuvių, sanatorijas yra pamėgę užsieniečiai, todėl apsisprendę į jas važiuoti paskutinę minutę, tinkamo varianto galite neberasti. 

Pageidauja prabangos

Nors didžioji dalis lietuvių planuodami atostogas ieško ekonomiško varianto, netrūksta ir tokių, kurie už išskirtinį pasiūlymą pasiruošę plačiai atverti pinigines. 

„Druskininkų vandens parko“ nuotr./Druskininkų vandens parke
„Druskininkų vandens parko“ nuotr./Pora baseine.

Prabangaus poilsio paklausa Lietuvoje auga, teigė D.Šubelko.

Tokiems klientams norisi išskirtinio pasiūlymo, pavyzdžiui: karališko aplinkos, žiedlapiais puoštos lovos, natūralios kosmetikos vonioje, sveikų ir gardžių pusryčių tiesiai į lovą, romantiškos vakarienės restorane, VIP pirties ir baseino malonumų dviese, SPA grožio ir sveikatingumo procedūrų.

Tokio pasiūlymo (nakvynės viešbutyje) kaina prasideda nuo 36 eurų žmogui (dviem – nuo 72 eurų).

Kainos beveik nesikeitė

Šis sezonas bus pirmasis po euro įvedimo. Tačiau kalbinti verslininkai tikino, jog paslaugų kainos eurais bus tokios pat arba nežymiai didesnės, kaip buvo litais.

123rf.com nuotr./Šiaurietiško vaikščiojimo lazdos labai populiarios tarp lietuvių
123rf.com nuotr./Šiaurietiško vaikščiojimo lazdos
labai populiarios tarp lietuvių

Apvalinome į didesnę pusę, bet tai tikrai nėra smarkus padidėjimas, teigė vietos turizmo atstovai.

Jie atkreipė dėmesį, kad, palyginti su ankstesniais metais, šiemet gegužę kai kurie poilsio variantai yra pigesni. 

Be to, reaguodami į išaugusius poilsiautojų norus, viešbučiai ir svečių namai už tą pačią kainą šiemet siūlo daugiau paslaugų – SPA procedūras, naudojimąsi laisvalaikio inventoriumi, geresnį maitinimą.

Vietos turizmo renesansas

Naujam sezonui vietos turizmo verslo atstovai paruošė ir naujienų: siūloma daugiau vandens pramogų – ne tik įprastos baidarės, bet ir pažintiniai plaukiojimai įvairiomis vandens transporto priemonėmis.

Kartais į paslaugos paketą įtraukiama ir vakarienė ant vandens.

Į užsienį lietuviai važiuoja ir skrenda įspūdžių, Lietuvoje ieško poilsio. Tai ir stengiamės duoti, sakė vietos turizmo atstovai.

Šį sezoną lankytojų lauks 11 laipiojimo parkų – anksčiau tiek jų nebuvo.

Plečiasi ir turizmo sektorius Aukštaitijoje: greta kaimo turizmo sodybų atsiranda ir modernių viešbučių su aktyviam laisvalaikiui pritaikyta infrastruktūra.

„Prisiminus tai, kad 2014-2015 metų žiemą stipriai išsiplėtė ir žiemos pramogų sektorius (buvo atidaryta nemažai naujų slidinėjimo vietų, pavyzdžiui, slidinėjimo trasos Jonavoje), galima teigti, jog vietos turizmas išgyvena renesansą“, – sakė bendrovės „Kodėl gi ne Lt“ atstovė V.Tamulienė.

Sodybose ramybės ieško šeimos

Bene labiausiai lietuvių mėgstamos poilsio vietos yra sodybos ir kempingai. Juose vasarą pilna jaunimo, taip pat ir šeimų – jos yra dažniausi kaimo turizmo klientai. 

Grabuosto ežero saloje įsikūrusio kempingo „Obuolių sala“ vedėja Lina Urbonavičiūtė 15min.lt sakė, kad nameliai jau rezervuojami. Kai kuriems liepos savaitgaliams kempinge vietų nebėra.

123rf.com nuotr./Palangoje vaikai žaidžia vandens burbuluose
123rf.com nuotr./Vaikai žaidžia vandens burbuluose

Ankstesniais metais iš anksto dažniausiai rezervuodavosi užsieniečiai, dabar – ir lietuviai, kurie sudaro 80 proc. mūsų klientų, sakė L.Urbonavičiūtė. 

Tiesa, dalis jų yra emigrantai, į Lietuvą sugrįžtantys tik per atostogas. Kempinguose ir sodybose jie ilsisi su draugais, artimaisiais. 

Nors tokiose vietose poilsiautojams svarbiausia jauki ir švari gyvenamoji vieta, patogus priėjimas prie vandens, saugi aplinka vaikams, dauguma nori ir pramogų – dviračių, valčių, vandens dviračių, sporto žaidimų aikštelių, keturračių, žvejybos ir pan. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius