Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Karo turizmas: pasivaikščiojimas sprogstančių bombų fone

Nuo seno žmonės mėgo stebėti kovas.Tačiau karo turizmas, kitaip vadinamas tamsiuoju, oficialiai atsirado visai neseniai – vos 2012-aisiais. Dabar keliautojų skaičius į karštus planetos taškus kasmet išauga maždaug dvigubai, o naujausios tendencijos rodo, jog ekskursijos į karo muziejus nebemadingos – žmonės nori patys tapti makabriškos pramogos dalimi.
Izraelis
Izraelis

Mokėti pinigus už tai, kad atsidurtum vienoje pavojingiausių pasaulio vietų? Skamba beprotiškai, tačiau karo turistų neatbaido net tai, jog už kelionę teks pakloti daugiau nei 4 tūkst. eurų.

Tiesa, keliautojai tokias pramogas renkasi ne vien dėl venomis plūstančio adrenalino. Nusivylusieji žiniasklaida nori savo akimis pamatyti, kurioje pusėje slypi tiesa. Išvydę fronto linijas nepraleidžia progos pasigrožėti ir vietine architektūra bei gamta.

Kuneitros miestas Sirijoje buvo sugriautas prieš 40 metų, tačiau į šias apylinkes vis dar traukia turistai. Žmonės atvyksta ne pasigėrėti griuvėsiais, o aplankyti vietinę įžymybę – apžvalgos aikštelę.

Kiek daugiau nei pusantro kilometro atstumu nuo Izraelio sienos nutolusioje kalvoje įrengti žiūronai, leidžiantys geriau įsižiūrėti į karštojoje zonoje vykstančius konfliktus. Laukdami ugnies svečiai iškylauja bei nepamiršta draugams nusiųsti keleto asmenukių.

123rf.com nuotr./Apžvalgos aikštelė Sirijoje
123rf.com nuotr./Apžvalgos aikštelė Sirijoje

Penkios žvaigždutės ginkluotų vaikų apsuptyje

Irako pavadinimas pastaraisiais metais tapo karo sinonimu. Lankydamiesi kanalais išvagotoje Basroje nenustebkite, jog pasivaikščiojimą paįvairins kas šimtą metrų laukiantys patikros punktai.

Tačiau Artimųjų Rytų Venecija vadinamame mieste, kur gatvėse šurmuliuoja ginkluoti kareiviai, turizmas auga kaip ant mielių – prieš keletą metų čia atsirado pirmasis penkių žvaigždučių viešbutis.

Atvykėlius traukia ne tik ekstremalūs pojūčiai mūšio lauke, bet ir legendos. Biblijos tyrinėtojai tvirtina, jog būtent šiose apylinkėse buvo įsikūręs rojaus sodas, o garsioji obelis, kurios vaisiaus atsikandusi Ieva užtraukė amžinąją nuodėmę, auga iki šiol.

Labiausiai Irakas stebina kontrastais. Ten, kur vaikai nešiojasi šautuvus, vietiniai garsėja svetingumu, o karo nusiaubtoje šalyje išliko nuostabių architektūros paminklų.

Lankantis sostinėje Bagdade būtina užsukti į gausybę nacionalinių muziejų bei pamatyti vieną svarbiausių religinių centrų – Abu Hanifa mečetę. Tiesa, keliaujant po kraštą, kuriame religija užima itin svarbią vietą, moterims teks prisitaikyti prie vietinių taisyklių ir šortus iškeisti į visą kūną dengiančią burką.

Atostogas karštuosiuose taškuose teks suplanuoti iki smulkmenų, o kartais net ir atšaukti dėl naujų konfliktų. Tačiau tokios kelionės nepamiršite visą gyvenimą, o gal ir sužinosite tiesą, kurios neišvysite televizoriaus ekrane.

123rf.com nuotr./Jalil Khayat mečetė Erbilyje, Irake
123rf.com nuotr./Jalil Khayat mečetė Erbilyje, Irake

Egzotinių kelionių specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius