2012 06 12 /20:53

Čekai atsitiesė: nepaisant vaikiškos Petro Čecho klaidos graikai įveikti 2:1

Po skaudaus antausio pirmose Europos futbolo čempionato rungtynėse čekai atsitiesė: dvikovą prieš graikus Čekijos rinktinė laimėjo rezultatu 2:1.
Rungtynių akimika / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rungtynėse buvo sužaisti du skirtingi kėliniai – pirmajame dominavo čekai, antrajame iniciatyva priklausė graikams. Vis dėlto pavojinų epizodų nebuvo daug, o du iš trijų įvarčių buvo pelnyti po vartininkų klaidų.

Rungtynės prasidėjo fantastišku čekų spurtu. Petras Jiračekas po aštraus perdavimo viduriu pasiuntė kamuolį į vartus jau 3 žaidimo minutę. Netrukus graikai atsidūrė dar gilesniame nokdaune.

6 min. griūdamas perdavimą iš krašto „uždarė“ Vaclavas Pilaras. Neužtikrintai šiame epizode sužaidė graikų vartininkas Kostas Chalkias: perdavimo metu kamuolys prasprūdo pro jo pirštus. 21 minutę 38-erių vartininkas buvo pakeistas.

AFP/Scanpix nuotr./Rungtynių akimirka
Petras Čechas

Vis dėlto graikų viltys atgijo antrajame kėlinyje, kad vaikiškai suklydo patyręs čekų vartininkas Petras Čechas.

Su „Chelsea“ klubu Čempionų lygą šiemet laimėjęs ir neretai geriausiu pasaulio vartininku tituluojamas P.Čechas nesugavo kamuolio, kai šį graikai pabandė pasiųsti į baudos aikštelę. Vartininko klaida pasinaudojo Theofanis Gekas, kuriam nebuvo jokio vargo pasiųsti kamuolį į visiškai tuščius čekų vartus.

Po šio epizodo čekai didžiausią dėmesį sutelkė gynybai. Graikų bandymai išlyginti rezultatą vaisių nedavė.

Graikai lieka be pergalės

Primename, kad čempionatą Čekijos rinktinė pradėjo šokiruojančiu pralaimėjimu 1:4 Rusijos futbolininkams. Tai buvo didžiausia čekų nesėkmė didžiuosiuose futbolo tunyruose nuo 1970 metų, kai tokiu pat rezultatu pasaulio čempionate buvo pralaimėta brazilams.

Graikai „Euro 2012“ kampaniją pradėjo lygiosiomis su lenkais 1:1. Šiame mače Graikijos rinktinė prarado du pagrindinius vidurio gynėjus: Avraamui Papadopoulosui dėl kelio traumos čempionatas baigtas, Sokratis Papastathopoulos dėl raudonos kortelės mačą su čekais privalėjo praleisti.

• Tarpusavio mačų istorija byloja čekų pranašumą: dabar jų sąskaitoje šešios pergalės. Graikai čekus įveikė tik kartą, kartą komandos sužaidė lygiosiomis.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rungtynių akimirka
Švieslentė
Varšuva / Arbitras: Stephane'as Lannoy (Prancūzija)
Graikija 1 2 Čekija
53 min. Theofanis Gekas  3 min. Petras Jiračekas
6 min. Vaclavas Pilaras
Holebas Limbersky
Karagounis (C) Rosicky (C) (46 min. Kolar) (90 min. Rajtoral)
Fotakis (46 min. Gekas) Plašil
Katsouranis Pilar
Fortounis (72 min. Mitroglou) Hubschman
Samaras Jiraček
Salpingidis Baroš (65 min. Pekhart)

RUNGTYNIŲ EIGA:

93 min. Rungtynės baigiasi čekų pergale 2:1.

86 min. Laikas senka, graikai nieko pavojingo nesukuria. Atgyja ir čekų kontraatakos.

80 min. Pilaras spurtuoja kairiuoju kraštu ir įsiveria į baudos aikštelę, tačiau per daug atsileidžia kamuolį, kuris išrieda iš aikštės.

76 min. Reta čekų ataka: graikams neutralizavus baudos smūgį, Pilaras paleidžia tolimą šūvį... Gerokai virš vartų.

72 min. Graikai dar labiau stiprina puolimą – į aikštę siunčia Konstantiną Mitroglou (vietoj Fortounio). Dabar Graikijos rinktinėje net keturi nominalūs puolėjai...

70 min. Graikai terorizuoja čekų baudos aikštelę aukštais perdavimais, čekai atsimušinėja. Graikai visiškai kontroliuoja žaidimą.

67 min. Čekai pagaliau priartėja prie graikų vartų, tačiau aukštas perdavimas į baudos aikštelę vaisių neduoda.

64 min. Beveik nepastebimai žaidęs čekų puolėjas Milošas Barošas yra keičiamas. Vietoj jo aikštėje – Tomašas Pekhartas

59 min. Čekų žaidimas sustojo. Išsirikiavo gynyboje ir atmušinėja graikų atakas. Tiesa, pastarieji kol kas didelio pavojaus nesukuria. Bet iniciatyva jų rankose.

53 min. ĮVARTIS! Graikai muša įvartį ir švelnina rezultatą! Apmaudžiai klysta patyręs čekų vartininkas Petras Čechas,  kuris nesugauna kamuolio ne po smūgio, o paprasčiausio perdavimo... Theofanis Gekas pasinaudoja klaida ir siunčia kamuolį į visiškai tuščius vartus. Čekai priekyje 2:1.

47 min. Čekai pirmieji antrajame kėlinyje surengia išpuolį, tačiau M.Barošas lemiamu momentu sudelsia ir graikai neutralizuoja pavojų.

46 min. Prieš antrąjį kėlinį atliekami keli keitimai: Čekijos rinktinėje kapitoną Tomašą Rosickį keičia Martinas Kolaras. Graikai į žaidimą meta puolėją Theofanį Geką (vietoj Fotakio).

45 min. Pirmasis kėlinys baigiasi čekams pirmaujant 2:0.

43 min . Graikai kol kas neatliko nė vieno smūgio... Čekų sąskaitoje – šeši smūgiai.

41 min. Graikai siunčia kamuolį į vartus galva!!!... Tiesa, iš nuošalės, tad įvartis neįskaitomas...

36 min. Pasipila geltonos kortelės: šįkart už pražangą ji rodoma čekui Jiračekui.

34 min. Graikų vidurio gynėjas Torossidis užsidirba geltoną kortelę.

33 min. Čekai kontroliuoja žaidimą, tuo tarpu retos graikų atakos Petro Čecho vartams realaus pavojaus nekelia.

29 min. T.Rosickio tolims smūgis pažeme... Sifakis atremia smūgį, nukreipdamas kamuolį už galinės linijos.

26 min. Už pavojingą žaidimą Tomašui Rosickiui rodoma geltona kortelė.

21 min. Neužtikrintai žaidęs graikų vartininkas Kostas Chalkias sodinamas ant suolo. Aikštėje – Michalis Sifakis.

18 mn. Iš toli pabando smūgiuoti V.Pilaras. Šalia vartų...

14 min. Čekai nelinkę atiduoti iniciatyvos graikams.

Kiek kuriozinis Vaclavo Pilaro įvartis Vaclavas Pilaras

11 min. Graikai bando atsakyti pavojingu išpuoliu, bet atakos smaigalyje atsidūręs Samaras nepataiko į kamuolį.

6 min. ĮVARTIS! Fantastiškas čekų startas, jie jau priekyje 2:0. Perdavimą iš dešinio krašto griūdamas „uždarė“ Vaclavas Pilaras.

3 min. ĮVARTIS! Petras Jiračekas išveda čekus į priekį!!! Graikai rungtynes pradėjo kontroliuodami kamuolį, tačiau čekai, perėmę kamuolį, jau pirmosios savo atakos metu išsiveržė į priekį.