Italai vos išnešė sveiką kailį

Papildomo atrankos turnyro į Europos krepšinio čempionatą B grupės antrose rungtynėse Italijos rinktinė per plauką išvengė skaudaus pralaimėjimo. Antradienį išvykoje jie tik per paskutines minutes sugebėjo įveikti Suomijos krepšininkus 77:75.
NBA žaidžiantis M.Belinelli ištraukė italams pergalę
NBA žaidžiantis M.Belinelli ištraukė italams pergalę. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Carlo Recalcati auklėtiniai nuo pat dvikovos pradžios išsiveržė į priekį (15:4) ir veikiausiai tikėjosi tokios nesunkaus žaidimo iki pat pabaigos, tačiau atsitiesę suomiai sumažino skirtumą ir nuo antro kėlinio pabaigos nuolat kvėpavo varžovams į nugarą.

Tik prasidėjus paskutiniam ketvirčiui svečiai sugebėjo vėl susikrauti 10 taškų pranašumą (65:55), tačiau suomiai dar kartą pademonstravo charakterį ir likus žaisti mažiau nei dvi minutes išlygino rezultatą – 75:75. Nervingų rungtynių pabaigoje sėkmė vis dėlto lydėjo italus. Jiems pergalingus du taškus pelnė lyderis Marco Belinelli.

Aikštės šeimininkai dar turėjo tris progas įsūdyti pergalingą metimą, tačiau du Teemu Rannikko ir vienas Petteri Koponeno mesti tritaškiai metimai skriejo pro šalį. Nugalėtojams 23 taškus pelnė M.Belinelli, 21 – Andrea Bargnani, 10 – Angelo Gigli. Suomių rinktinėje išsiskyrė buvęs žalgirietis Hanno Mottola – 16 taškų. Italai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 37:29.

Ši pergalė leidžia išsaugoti italams šansus toliau kovoti dėl vienintelio kelialapio į Lenkiją šiame papildomame atrankos turnyre. Pirmose rungtynėse namie C.Recalcati auklėtiniai po pratęsimo 77:80 nusileido prancūzams.

Antroji pastarųjų dviejų komandų akistata vyks šį penktadienį Prancūzijoje. Norėdami išsaugoti savo galimybes tapti grupės nugalėtojais italai išvykoje turės įveikti varžovus 4 ir daugiau taškų skirtumu.

Kitose antradienį vykusiose rungtynėse A grupėje Belgijos rinktinė savo aikštėje 64:58 nugalėjo portugalus ir taip pat išsaugojo šansus kovoti dėl pirmos vietos grupėje. Portugalijos rinktinė patyrė antrą pralaimėjimą. Nugalėtojams Dimitris Lauwersas pelnė 16 taškų, Axelis Hervelle – 11.