JAV ir toliau nepralaimi Pasaulio čempionate – aštuntfinalyje sutriuškinta ir Meksika

Pasaulio čempionė JAV krepšinio rinktinė šeštadienį laimėjo šeštąjį Pasaulio krepšinio čempionato mačą Ispanijoje. Penkis kartus C grupėje varžovus nurungę amerikiečiai šiandien Barselonos „Palau Sant Jordi“ arenoje aštuntfinalyje nuo kelio nušlavė Meksiką 86:63 (23:13, 19:14, 24:11,20:25) ir žais turnyro ketvirtfinalyje.
 Jamesas Hardenas ir Jorge Gutierrezas
Jamesas Hardenas ir Jorge Gutierrezas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Amerikiečių varžovais bus aštuntfinalio poros – Slovėnija ir Dominikos Respublika – nugalėtojas.

Šios dienos dvikovoje JAV krepšininkai jau nuo pirmųjų minučių pirmavo ir išsiveržė į priekį 13:2.

Centrinės Amerikos atstovai šiek tiek sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 16:25, tačiau jau po kelių akimirkų arenos švieslentė rodė rezultatą 32:16 pasaulio čempionų naudai.

Nors po dviejų kėlinių JAV ekipa pirmavo „subtiliu“ 15 taškų skirtumu – 42:27, po didžiosios pertraukos prasidėjo meksikiečių triuškinimas – 55:30, 64:34, 84:55. Skirtumas būtų buvęs ir didesnis, tačiau nugalėtojai ketvirtame ketvirtyje taupė jėgas ir leido varžovams mėtyti tiek iš po krepšio, tiek ir tolimus metimus.

Daugiausia taškų JAV ekipai įmetė S.Curry – 20, K.Thompsonas – 15, J.Hardenas – 12, D.Cousinsas – 11.

Meksikos komandoje pasižymėjo jos lyderis G.Ayonas, įsūdęs 25 taškus ir atkovojęs 8 kamuolius. Po 7 taškus įmetė R.Martinezas ir J.Gutierrezas.

Rungtynes stebėjo apie 10 tūkst. sirgalių, kurie sumokėjo mažiausiai po 55 eurus už bilietą, kad galėtų pamatyti NBA žvaigždes.

„Mes puikiai pradėjome rungtynes, per penkias pirmąsias minutes įgijome būtiną persvarą, o varžovai mus vytis buvo pasiryžę tik tritaškiais. Džiaugiuosi, jog mano rinktinės draugai nenuleidžia kartelės ir toliau rimtai siekia tikslų“, – po rungtynių aiškino S.Curry.

Tuo tarpu JAV ekipos vedlio Mike'o Kryzewskio spaudos atstovai paklausė apie galimą varžovą turnyro ketvirtfinlayje – Slovėnijos ekipą, tačiau amerkietis nepanoro dalintis savo įžvalgomis.

„Tai mūsų varžovas paaiškės tik po Slovėnijos ir Dominykos Respublikos rinktinių akistatos. Tada ir bus galima kažaką sakyti. Rytoj apie varžovą manęs paklauskite, dabar neturiu ką pasakyti“, – nuo klausimo išsisuko ilgametis rinktinės strategas M.Kryzewskis.

Pasaulio pirmenybėse JAV krepšininkai varžovus triuškino vidutiniškai 33 taškų skirtumu. Daugiausia kliuvo Suomijos krepšininkams, kuriuos amerikiečiai pervažiavo 59 taškų skirtumu – 114:55.