Lietuva dėl bronzos žais su Prancūzija: serbai palaužė įsimėčiusius prancūzus – 90:85

Penktadienio vakarą paaiškėjo, kad Pasaulio krepšinio čempionato rungtynėse dėl bronzos įvyks Europos čempionato finalo pakartojimas. Lietuvos rinktinė dar kartą stos į kovą su Prancūzija, kuri po įtempto ketvirtojo kėlinio nusileido Serbijos rinktinei. Būtent serbai turės galimybę Pasaulio čempionato finale dėl aukso medalių susikauti su JAV rinktine.
Joffrey Lauvergne ir Miroslavas Raduljica
Joffrey Lauvergne ir Miroslavas Raduljica / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prancūzija – Serbija 85:90 (15:21, 17:25, 14:15, 39:29)

Visų rungtynių metu besivijusių vaidmenyje buvę prancūzai ketvirtajame kėlinyje sugebėjo sugrąžinti pusfinalio vertą intrigą. Po trijų kėlinių komandas skyrė net15 taškų. Likus žaisti keturias minutes paskutiniame ketvirtyje, jau šeštąjį tritaškį pataikė N.Batumas, kuris sumažino skirtumą iki keturių taškų. Vėliau buvo belikę tik trys taškai. Visgi karingieji serbai neišskydo ir, pataikę reikalingus baudos metimus, išsaugojo pergalę savo rankose. Iš viso prancūzai pataikė net penkiolika tritaškių.

Šiose rungtynėse didvyrių netrūko abejose barikadų pusėse. Būsimiems lietuvių varžovams prancūzams N.Batumas surinko net 35 taškus, tarp kurių buvo net aštuoni tritaškiai. 24 taškus ir penkis tritaškius serbams pelnė įžaidėjas Milošas Teodosičius.

Kova dėl bronzos vyks šeštadienio vakarą, dėl aukso – sekmadienio vakarą.

Lietuvos krepšinio rinktinė Pasaulio krepšinio čempionato pusfinalyje nesugebėjo rimčiau pasipriešinti JAV rinktinės žvaigždėms. Du kėlinius puikiai su amerikiečiais kovoję lietuviai sugriuvo trečiajame ketvirtyje ir turėjo pripažinti triuškinamą pralaimėjimą – 68:96 (16:21, 19:22, 14:33, 20:19).

Prancūzijos rinktinė: Nicolas Batumas 35, Borisas Diaw 13, Thomasas Heurtelis 12, Evanas Fournier 10, Joffrey Lauvergne'as 4, Rudy Gobert'as 4, Edwinas Jacksonas 3, Antoine'as Diot 2, Mickaelis Gelabale'is 2.

Serbijos rinktinė: Milošas Teodosičius 24, Bogdanas Bogdanovičius 13, Miroslavas Raduljica 11, Stefanas Markovičius ir Nenadas Krstičius po 11, Nemanja Bjelica 10, Nikola Kaliničius 8, M.Simonovičius ir S.Jovičius po 2.

Ketvirtasis kėlinys: Prancūzija – Serbija 85:90 (15:21, 17:25, 14:15, 39:29)

Prancūzai puikiai pradėjo paskutinį ketvirtį ir sumažino atsilikimą iki dešimties taškų. Serbai dvi minutes nepelnė nė taško. Galiausiai jie nutraukė taškų tylą, tačiau tritaškį pataikė B.Diaw, mažindamas skirtumą iki devynių taškų.

N.Batumas taip pat smeigė tolimą metimą ir toliau kėlė sumaištį šiose rungtynėse. Kėlinio viduryje dar vieną tritaškį pataikė E.Fournier ir prancūzai atsiliko vos keturiais taškais. Labai svarbų serbų tritaškį pataikė B.Bogdanovičius. Likus žaisti keturias minutes, jau šeštąjį tritaškį pataikė N.Batumas, kuris vėl mažino skirtumą iki keturių taškų. B.Bogdanovičius didino serbų pranašumą iki aštuonių taškų.

M.Teodosičius pataikė itin svarbų tritaškį, į kurį greitai atsakė ir N.Batumas. B.Diaw tritaškis vėl mažino skirtumą iki keturių taškų. Likus žaisti dvidešimt sekundžių, komandas teskyrė du taškai. T.Huertelis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, o N.Kaliničius nuo baudų metimų linijos neklydo. N.Batumas pataikė dar vieną tritaškį ir likus žaisti dvi sekundes komandas skyrė trys taškai. Tačiau stebuklo sukurti nepavyko – serbai pataikė abi baudas ir šventė pergalę.

Trečiasis kėlinys: Prancūzija – Serbija 46:61 (15:21, 17:25, 14:15)

Trečiojo ketvirčio pradžioje tolimais metimais apsikeitė M.Teodosičius ir N.Batumas. Kėlinio viduryje serbai išlaikė dviženklį pranašumą, nors ant suolo ir atsisėdo jau 21 tašką surinkęs M.Teodosičius.

N.Batumo tritaškis kėlinio pabaigoje trumpam sumažino prancūzų atsilikimą iki trylikos taškų. Geriausią kėlinį kol kas sužaidę prancūzai bent jau neleido serbams atitolti dar labiau.

Antrasis kėlinys: Prancūzija – Serbija 32:46 (15:21, 17:25)

M.Teodosičius ir toliau traukė serbus į priekį, pataikydamas dar vieną tritaškį. Prancūzų atsilikimas didėjo iki vienuolikos taškų, o N.Batumas atsidūrė ant grindų po skausmingo susidūrimo galva ir sėdo ant atsarginių suolo.

Sužaidus vos tris minutes antrajame kėlinyje, serbai susikrovė net penkiolikos taškų pranašumą. Kėlinio viduryje į aikštę sugrįžo N.Batumas. M.Teodosičius pataikė jau trečiąjį tritaškį ir jau buvo surinkęs 18 taškų.

Pirmasis kėlinys: Prancūzija – Serbija 15:21

Pirmuosius taškus šiose rungtynėse pelnė Milošas Teodosičius. Po dar vieno serbų dvitaškio prancūzai atsakė Boriso Diaw tritaškiu. Kėlinio viduryje Nicolaso Batumo tritaškis persvėrė rezultatą prancūzų naudai, tačiau tolimą metimą pataikė ir M.Teodosičius.

Likus žaisti tris minutes, aikštėje pasirodė vienas iš serbų lyderių Bogdanas Bogdanovičius. Po Stefano Markovičiaus tritaškio serbai turėjo septynių taškų pranašumą. Kėlinio pabaigoje N.Batumas pataikė dar vieną tritaškį. Jau trečią iš septynių prancūzų bandymų.