2014 09 04 /23:43

Neįtikėtina: Slovėnijai tik 2 taškus per ketvirtą kėlinį leidusi įmesti Lietuva nugalėjo 67:64

Lietuvos krepšinio rinktinė sulaužė tradiciją: varžovus sugebėjo palaužti ne per gerai žaidžiamą trečiąjį kėlinį, o per ketvirtąjį. Ir dar kaip palaužė. Kovoje dėl pirmosios vietos D grupėje mūsų šalies krepšininkai ketvirtame kėlinyje Slovėnijos ekipai leido įmesti vos 2 taškus ir galiausiai nugalėjo 67:64 (22:24, 14:20, 19:18, 12:2). Lietuva iškovojo pirmąją vietą grupėje ir aštuntfinalyje grumsis su Naujosios Zelandijos komanda.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas prieš Aleną Omičių / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Jau dabar žinoma, kad aštuntfinalį Lietuvos komanda Barselonoje žais rugsėjo 7 dieną su Naująja Zelandija, kuri C grupėje liko ketvirta. Slovėnai D grupėje iškovojo antrąją vietą.

Lietuvos rinktinė paskutiniame D grupės mače, kaip ir buvo tikėtasi, surėmė ginklus su galingu varžovu, kuris neslepia noro šiemet nustebinti pasaulį. Prognozės, kad būtent šios rinktinės kovos dėl pirmosios pozicijos grupėje pasitvirtino, o akistata suteikė daug emocijų dešimttūkstantinei sirgalių miniai „Gran Canaria“ arenoje.

Pirmajame kėlinyje nė vienai komandai nesisekė išsiveržti į priekį: tai viena, tai kita ekipa turėjo 3 taškų pranašumą, bet jis buvo laikinas. Po dešimties minučių kovos slovėnai pirmavo 24:22.

Panašiu scenarijumi vyko ir antrasis kėlinys, tačiau jo pabaigoje tritaškį įsūdė M.Zupanas, perėmęs kamuolį du taškus pridėjo Z.Dragičius ir Slovėnija pirmą kartą sukaupė apčiuopiamą persvarą – pirmavo 8 taškais 44:36.

Per du kėlinius lietuviai pirmavo 4 kartus, o varžovai – 8. Būtent antrojo kėlinio pabaigoje spurtas 9:0 padėjo slovėnams pabėgti. Tuo tarpu mūsų krepšininkai pirmojo kėlinio atkarpą buvo laimėję 6:0 ir buvo įgiję 3 taškų pranašumą 14:11.

Iškart po didžiosios pertraukos Lietuva suskubo mažinti skirtumą, tačiau nesėkmingai.

Maža to, Adas Juškevičius ranka trenkė varžovui ir apsistumdė ekipų žaidėjai. Teisėjai lietuviui skyrė nesportinę pražangą – kėlinio viduryje Slovėnija pirmavo 53:44.

Didžiausia mūsų šalies ekipos bėda tapo klaidos, po kurių slovėnai greitomis atakomis trečiojo ketvirčio pabaigoje susikrovė 10 taškų pranašumą – 58:48.

Vis dėlto, lietuviams Jono Mačiulio pastangomis trečiąjį kėlinį pasisekė laimėti ir sumažinti varžovų atotrūkį iki 55:62.

Ketvirtasis kėlinys tapo tragedija Slovėnijos ekipai – mūsų krepšininkai pakeitė gynybos sistemą ir varžovai 9 minutes negalėjo įmesti, o Lietuvą pasižymėjo 11 taškų kraičiu.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje J.Mačiulis įmetė du taškus, tritaškį įkalė K.Lavrinovičius ir varžovų pranašumas ištirpo – 62:60. D.Lavrinovičius išlygino rezultatą ir jį persvėrė – 66:62. Tik baigiantis mačui G.Dragičius įmetė 2 taškus, sumažino atsilikimą iki 64:66. Varžovai siekė pribaigti lietuvius tritaškiais, tačiau jie nekrito, o likus žaisti 9 sek. tašką padėjo R.Seibutis.

Lietuva: J.Valančiūnas 12, D.Lavrinovičius 11 (8 atk. kam.), M.Pocius 7, A.Juškevičius (3 rez. perd.), R.Seibutis ir P.Jankūnas – po 6, D.Motiejūnas ir K.Lavrinovičius – po 5, J.Mačiulis 4, S.Jasaitis 3, Š.Vasiliauskas 2, M.Kuzminskas aikštėje nepasirodė.

Slovėnija: D.Lorbekas 14, M.Zupanas 13, G.Dragičius 12 (4 rez. perd.), Z.Dragičius 10 (6 atk. kam.), J.Oličius 7, U.Slokaras 5, J.Balažičius 3.

Lietuvos ir Slovėnijos rinktinių susitikimo statistika:

Lietuva – Slovėnija 67:64 (22:24, 14:20, 19:18, 12:2)

dvitaškiai 18/40 (45 proc.) 20/40 (50 proc.)

tritaškiai 6/16 (37 proc.) 6/25 (24 proc.)

atsarginių taškai 34 16

Galutinė D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

6. Pietų Korėja 5 0 5 316:424 5

Galutinė C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Slovėnija 67:64 (22:24, 14:20, 19:18,  12:2).

10 min. Baudas, likus žaisti 9 sek., metė R.Seibutis – įmetė tik vieną 67:64. Varžovai skubėjo, bet D.Lorbeko tritaškį mūsiškiai blokavo ir Lietuva laimėjo.

9 min.  G.Dragičius įmetė pirmuosius du taškus Slovėnijai šiame kėlinyje – 66:64.

9 min. K.Lavrinovičius šiaip ne taip pataiko - 66:62

8 min. A.Juškevičius įžūliu reidu pro G.Dragičių persvėrė rezultatą – 64:62.

7 min. Komandos atakavo krepšį, tačiau jau kelias minutes nė vienai nesisekė pataikyti.

6 min. D.Lavrinovičius išlygino rezultatą – 62:62.

4 min. K.Lavrinovičius įsūdė tritaškį ir skirtumas sumažėjo iki vieno metimo – 60:62.

1 min. J.Mačiulis sumažino atsilikimą iki 57:62.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Slovėnija 55:62 (22:24, 14:20, 19:18).

10 min. Vos ne pirmą kartą lietuviai perėmė kamuolį – J.Mačiulis pabėgo, tačiau mesti jam neleido. Taškus jis surinko baudomis – 53:62. Po kelių sekundžių J.Mačiulis vėl pavogė kamuolį, gavo per rankas ir sumetė du baudos metimus – 55:62.

9 min. M.Zupanas įmetė dvitaškį nuo lentos – 62:51.

8 min. Abiejų baudų nepataikė J.Valančiūnas, o D.Lorbekas padidino atotrūkį. Nematydamas kitos išeities, tritaškį įmetė D.Motiejūnas – 60:51.

7 min. P.Jankūnas įmetė dvitaškį, tačiau Lietuva po nesėkmingos varžovų atakos prarado kamuolį ir Z.Dragičius atstatė buvusią persvarą – 58:48.

6 min.  Lietuviai darė klaidas, o varžovai rengė greitas atakas ir metė lengvus taškus – pirmą kartą Slovėnija įgijo dviženklę persvarą 56:46.

5 min.  Slovėnai darė, ką moka geriausiai – mėtė tritaškius. Po D.Lorbeko taškų – 53:44 varžovų naudai.

4 min. M.Pocius sumažino atsilikimą iki 44:50.

3 min. Tarp žaidėjų įvyko susistumdymas – jį inicijavo ranka varžovui tėkštelėjęs A.Juškevičius ir teisėjai skyrė jam nesportinę pražangą. G.Dragičius įmetė vieną baudą – 50:42 pirmavo Slovėnija.

1 min.  S.Jasaitis įmetė tritaškį – 44:39, bet tuoj pat ir vėl tritaškį įmetė J.Balažičius. Lietuviai nenurimo – po A.Juškevičiaus tritaškio ir vėl mūsiškiai lipo ant kulnų 49:42.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Slovėnija 36:44 (22:24, 14:20).

10 min.  Slovėnai ištampė gynybą ir M.Zupanas įmetė tritaškį. Paskutinėje atakoje lietuviai sužaidė nevykusiai, o Z.Dragičius įsūdė dvitaškį ir po dviejų kėlinių pirmavo 44:36.

9 min. D.Lorbekas padidino atotrūkį, tačiau J.Valančiūnas ir vėl karaliavo po varžovų krepšiu – 39:36.

8 min. Situaciją gelbėjo J.Valančiūnas – tai jau buvo dešimtasis jo taškas, o varžovai pirmavo 37:34.

7 min. Z.Dragičius iš beveik 8 metrų švystelėjo taikliai – 37:32 pirmavo slovėnai, o Lietuva staigiai paėmė minutės pertraukėlę.

6 min. Taškus įmetė A.Omičius, prasižengė J.Mačiulis ir slovėnai, po įmestos baudos, pirmavo 34:32.

5 min. D.Lavrinovičius įmetė tritaškį, bet Z.Dragičius padarė tą patį – 32:31 pirmavo Lietuva.

4 min. Lietuviai nenurimo ir po D.Lavrinovičiaus taškų mūsiškiai vėl pabėgo – 29:26. Bet ir vėl nelemtos klaidos – puolime lietuviai prarado kamuolį ir G.Dragičius sumažino atsilikimą iki 28:29. Labai lengvi taškai.

3 min. M.Pociaus tritaškis išvedė Lietuvą į priekį 27:24, bet M.Zupanas sumažino skirtumą iki minimumo.

1 min. Rezultatą išlygino Lietuvos rinktinės kapitonas P.Jankūnas – 24:24.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Slovėnija 22:24.

10 min. P.Jankūnas perėmė kamuolį ir išlygino skirtumą. Tačiau dvitaškiu atsakė M.Zupanas ir pirmasis kėlinys baigėsi slovėnų naudai 24:22.

8 min. M.Pocius pasižymėjo, tačiau tuo pačiu atsakė D.Lorbekas, o po klaidos A.Omičius išvedė Slovėniją į priekį 22:20.

7 min. D.Motiejūnas įmetė dvitaškį, tačiau greitoje atakoje G.Dragičius įmetė du taškus ir turėjo teisę mesti baudos metimą – ir neprametė. Lygu 18:18.

6 min. Po J.Valančiūno taškų Lietuva pirmavo 14:11, tačiau kelios klaidos ir Slovėnija vėl buvo priekyje 15:14.

5 min.  Po J.Valančiūno ir R.Seibučio dvitaškių lietuviai išsiveržė į priekį 12:11. Varžovai bandė ieškoti kelių po lietuvių krepšiu, bet mūsų centrai sėkmingai blokavo šiuos bandymus.

4 min. Mačas vyko taškas į tašką – 7:6, 8:7, 9:8 pirmavo slovėnai. Tačiau D.Lorbekas įsūdė dvitaškį ir varžovai turėjo 3 taškų pranašumą – 11:8

3 min. Slovėnai išsiveržė į priekį, tačiau R.Seibutis įmetė dvitaškį ir pataikė baudą – 6:5 lietuvių naudai.

1 min. Pirmuosius taškus Lietuvai rungtynėse nuo baudų linijos įmetė J.Valančiūnas, tačiau tris taškus įmetė D.Lorbekas.

Lietuvos rinktinės starto sudėtis: Adas Juškevičius, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Renalas Seibutis, Jonas Valančiūnas.

Slovėnijos rinktinės starto sudėtis: Urošas Slokaras, Goranas Dragičius, Zoranas Dragičius, Domenas Lorbekas, Alenas Omičius.

Lietuviai, jei jie per atkrintamąsias varžybas žingsniuos pergalingai, su turnyro favorite ir pasaulio čempione JAV rinktine susikaus tik čempionato pusfinalyje Barselonoje.

Slovėnijai pralaimėjimas gali kainuoti šiek tiek daugiau nei favorito etiketę – ji tuomet užimtų antrąją vietą grupėje ir ketvirtfinalyje žaistų su JAV.

Prieš šios dienos dvikovą D grupėje buvo šioks toks susigrūdimas – pirmąją vietą galėjo iškovoti Lietuva, Slovėnija ir Australija, tačiau jau pirmoje dvikovoje Žaliojo žemyno krepšininkai netikėtai nusileido Angolai 83:91 ir visi galimi scenarijai tapo nereikalingi.

Lietuva ir Slovėnija  oficialiose varžybose žaidė 7 kartus ir statistika mūsų ekipos pusėje – 5:2.

Visus 7 kartus lietuviai ir slovėnai žaidė Europos krepšinio čempionatuose: pastarąjį kartą mūsų rinktinė 2011 metais namie įveikė Slovėniją 80:77. Skaudžiausią nesėkmę Lietuva buvo patyrusi 2009 metų „Eurobasket“ čempionate Lenkijoje, kai šios dienos varžovai mūsiškius nugalėjo 81:59.

Lietuvos varžovę – Slovėnijos rinktinę šiandien analizavo žurnalistas Vaidas Čeponis.

Apie galimus žaidimo variantus papasakojo Lietuvos rinktinės skautas Benas Matkevičius.

Apie būsimą akistatą pasakojo Slovėnijos rinktinės žvaigždė Goranas Dragičius.

Apie buvusias D grupės vietų peripetijas skaitykite čia.

Tad D grupėje žinomos visos komandos, kurios vyks į atkrintamųjų varžybų batalijas Barselonoje, tačiau neaišku, kaip išsidėstys pirmosios trys komandos. Ketvirtą vietą D grupėje iškovojo Meksika, kuri aštuntfinalyje bandys priešintis JAV komandai.