2014 08 30 /21:00

Pasaulio čempionatą Lietuvos rinktinė pradėjo sunkiai, bet pergalingai – 87:74 įveikta Meksika

Lygiai po 40-ties metų pertraukos į Pasaulio krepšinio čempionatą sugrįžusi Meksikos krepšinio rinktinė Europos vicečempionams lietuviams parodė aštrius dantis ir demonstravo puikų žaidimą. Per pirmus du ketvirčius puikiai kovoję meksikiečiai galiausiai kapituliavo prieš Lietuvos rinktinę, kuri iškovojo pirmą pergalę D grupėje – 87:74 (22:27, 23:14, 23:12, 20:21).
Lietuvos krepšinio rinktinės akistata su Meksika – Jonas Mačiulis prieš Marco ramosą / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Rungtynes jums sekti padėjo portalas 15min.lt ir žurnalistas Paulius Cubera, sekite mane „Facebook“ ir „Twitter“ socialiniuose tinkluose.

Per pirmas 20 minučių mūsiškiams itin sunkiai sekėsi stabdyti Francisco Cruzą, kuris surinko 15 iš 41 Meksikos rinktinės taško. Vis dėlto, po sunkios pradžios antrajame ketvirtyje lietuviai susiėmė ir iki pertraukos persvėrė rezultatą – 45:41.

Šešis iš septynių tritaškių pataikę Lietuvos snaiperiai nesustojo ir po didžiosios pertraukos. Nors pataikymo procentas kiek suprastėjo, tačiau rungtynes Lietuva baigė pataikiusi 55 proc. tolimų metimų – 11 iš 20.

Meksika: F.Cruzas (6/11 dvit., 3/6 trit., 4 rez. perd.) 21, J.Gutierrezas (5/7 dvit.) 13, G.Ayonas (6/10 dvit., 6 atk. kam.) 12, P.Stollas (1/5 trit/) 7.

Lietuva: J.Mačiulis (4/4 trit.) 19, J.Valančiūnas (8/8 dvit., 5 atk. kam.) 17, D.Motiejūnas (6/9 dvit.) 15, D.Lavrinovičius (2/2 trit.) ir S.Jasaitis (2/3 trit., 3 rez. perd.) po 9, A.Juškevičius (2/3 trit.) 8, R.Seibutis ir P.Jankūnas po 4, Š.Vasiliauskas 2. M.Pocius, M.Kuzminskas taškų neįmetė, K.Lavrinovičius nežaidė.

Tšk. po varž. klaidų: 22 – 12

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Meksika 87:74 (22:27, 23:14, 23:12, 20:21)

10 min. Likus žaisti 50 sek. „Gran Canaria“ arenoje skambėjo maloniausia ausims skanduotė – „Mes laimėjom!“ Rungtynes užbaigė J.Mačiulio tritaškis – 87:74.

9 min. Meksika sumažino atsilikimą iki 10 taškų (72:82), o lietuvių ataka užstrigo, įžaidėju rungtyniaujant R.Seibučiui. Vis dėlto, S.Jasaitis ėmėsi iniciatyvos, pataikė sunkų dvitaškį ir likus žaisti minutę Lietuva turėjo saugią persvarą – 84:72.

8 min. J.Valančiūnas dar kartą pakėlė visą „Gran Canaria“ areną į orą, galingai įkraudamas iš viršaus – 82:70.

6 min. Meksikiečiai po tritaškio ir dvitaškio turėjo progą sumažinti atsilikimą iki vienženklio skaičiaus, tačiau apie save priminė iš po krepšio pataikęs J.Mačiulis – 80:68.

4 min. Įsismaginę Lietuvos rinktinės žaidėjai jau kone kiekvienoje atakoje mėtė tritaškius. Po kelių nesėkmingų metimų meksikiečiai kiek priartėjo – 65:76.

2 min. „Viens, du, trys, graži Lietuva, kaip gėlelė žydi visada“ – Lietuvos rinktinės sirgaliai jau užuodė pergalę – 74:59.

1 min. Tritaškį pataikė ir D.Motiejūnas ir pagal tolimus metimus Lietuva atrodė neįtikėtinai – 10 iš 15 bandymų taiklūs.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Meksika 67:53 (22:27, 23:14, 23:12)

10 min. Dar vienas galingas D.Moetijūnas dėjimas! Lietuviams pavyko apsiginti tik iš antro karto, kai kamuolį perėmė S.Jasaitis. Puolėjas nesutriko ir vienas pats nulėkė pirmyn, išprovokuodamas pražangą. Po jo baudos metimo ketvirtį Lietuva uždaro pirmaudama jau 14 taškų – 67:53.

9 min. Lietuvos garvežys įsibėgėjo. R.Seibutis perėmė kamuolį, nulėkė pirmyn ir po puikaus perdavimo D.Motiejūnas lengvai viena ranka įkrovė iš viršaus – 64:53.

8 min. Puikus D.Motiejūno „stogas“ varžovui ir R.Seibutis kitoje atakoje persvarą padidino iki šešių taškų – 59:53. A.Juškevičius smeigė tritaškį (62:53), po kurio meksikiečiams teko prašyti minutės pertraukėlės. Paskutinę akimirką į rinktinę patekęs gynėjas įmetė jau 8-ąjį tašką ir visą savo džiaugsmą išliejo energingai iškeldamas rankas į viršų.

7 min. Puikus J.Valančiūno reidas į baudos aikštelę baigėsi puikiu perdavimu D.Motiejūnui, kuris įmetė lengvą dvitaškį – 57:53. Arenoje skamba turbūt garsiausias mače „Lie-tu-va“.

6 min. Meksikiečiai išlygino rezultatą, tačiau A.Juškevičiaus tolimas dvitaškis vėl į priekį išvedė lietuvius – 55:53.

5 min. Po minutės pertraukėlės apsiraminęs J.Mačiulis pataikė tritaškį – 50:51. Dar vienas Jono tritaškis!

4 min. Lietuvos rinktinė ir vėl užstrigo ir pradėjo nervintis. Meksikiečiai apsigynė, o J.Gutierrezas greitoje atakoje pelnė lengvus taškus. Po šio epizodo kažkas itin nepatiko J.Mačiuliui, tačiau besiplieskiantis ginčas buvo greit užgesintas.

3 min. Dar vienas klaida puolime ir praleistas G.Ayono reidas kainavo du taškus. Netrukus F.Cruzas vėl persvėrė rezultatą – 49:47.

1 min. M.Kuzminskas pirmą kartą į aikštę žengė tik po didžiosios pertraukos. Puolėjas iškart užsidirbo pražangą puolime. 4 iš eilės Meksikos rinktinės taškai išlygino rezultatą – 45:45.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lietuvos krepšinio rinktinės akistata su Meksika: Renaldas Seibutis

Antrasis kėlinys: Lietuva – Meksika 45:41 (22:27, 23:14)

10 min. D.Lavrinovičius įmetė vieną baudos metimą, o meksikiečiai suklydo ir lietuviai turėjo šansą padidinti persvarą. Kamuolį prarado A.Juškevičius – varžovams liko 20 sek. Paskutinį metimą blokavo P.Jankūnas ir Lietuva buvo priekyje – 45:41.

9 min. Simo Jasaičio tritaškis pakėlė visus ant kojų, pagaliau pirmaujame – 44:41.

8 min. R.Seibutis prarado kamuolį, tačiau netrukus jį perėmė ir greitos atakos metu įmetė dvitaškį. Lietuviai dar kartą apsigynė ir D.Motiejūnas pagaliau išlygino rezultatą – 41:41. Puolėjas dar gavo teisę mesti ir baudos metimą, tačiau nepasisekė.

7 min. D.Motiejūnas dvitaškiu pelnė pirmuosius savo taškus, Lietuva apsigynė ir turėjo progą išlyginti rezultatą. Nepasisekė – klaida.

6 min. Ir vėl Meksika įmetė tritaškį. R.Martinezo tolimas metimas buvo jau šeštasis iš 9 bandymų.

5 min. D.Lavrinovičius – trys taškai! Meksikiečiai įmetė vėl, tačiau tolimą metimą smeigė ir A.Juškevičius. Liko taškas – 35:36.

3 min. Džiaugsmas ilgai netruko – dar vienas F.Cruzo tritaškis ir krepšininko sąskaitoje jau buvo net 15 taškų. S.Jasaitis parodė, kad jis irgi snaiperis – 29:32.

2 min. Lietuvos rinktinės sirgalių maldos pagaliau buvo išgirstos – Meksikos snaiperiai prametė pirmą tritaškį po trijų sėkmingų metimų.

1 min. J.Gutierrezas ir P.Jankūnas ketvirtį pradėjo įmesdami po dvitaškį, netrukus iš viršaus įkalė D.Lavrinovičius – 26:29.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lietuvos krepšinio rinktinės akistata su Meksika: Jonas Mačiulis prieš Marco Ramosą

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Meksika 22:27

Meksikos rinktinė per pirmas 10 minučių pataikė visus tris tritaškius ir 9 dvitaškius iš 15 bandymų – 60 proc.

10 min. F.Gutirrezas įmetė dar vieną tritaškį, o po J.Mačiulio dvitaškio meksikiečiai atsakė tuo pačiu. Iniciatyvą ir toliau rodė J.Mačiulis, pataikęs tik vieną baudos metimą – 19:25. Ketvirtis baigėsi D.Lavrinovičiaus tritaškiu, tačiau priekyje buvo Meksika – 27:22.

9 min. A.Zamora pelnė dar vieną dvitaškį, o Lietuvos rinktinės sirgaliai netrukus ir vėl šaukė visa gerkle, kai teisėjas neįskaitė P.Jankūno metimo po varžovo pražangos. Vietoj to kapitonas sumetė baudas ir Lietuva atsiliko 16:20.

8 min. Meksikos rinktinė nežadėjo lengvai nusileisti. F.Cruzas įsmeigė jau trečią komandos tritaškį rungtynėse ir su 10 taškų tapo rezultatyviausiu mačo žaidėju. A.Zamora netrukus padidino Meksikos persvarą iki 4 taškų – 18:14.

J.Valančiūnas priverstas palikti aikštę dėl antrosios pražangos, kuri ir vėl užsidirbta puolant, o ne ginantis.

7 min. Pagaliau! Lietuva ir vėl pirmavo po gražaus J.Mačiulio tritaškio per varžovo rankas – 13:11.

5 min. A.Juškevičius žengė į aikštę, o netrukus pirmą kartą pataikė ir J.Mačiulis, tačiau F.Cruzas į tai atsakė pelnydamas jau 7-ąjį savo tašką – 8:11.

4 min.  G.Ayono metimas iš po krepšio Meksikos persvarą padidino iki trijų taškų – 9:6. Po įmestų taškų Meksikos rinktinės sirgalių triukšmas prasiverždavo pro lietuviškus būgnus ir skanduotes.

3 min. J.Valančiūnas įmetė dar kartą, o netrukus Š.Vasiliausko dvitaškis pirmą kartą išvedė lietuvius pirmyn – 6:5.

2 min. Pirmuosius Lietuvos rinktinės taškus rungtynėse ir šiame Pasaulio čempionate įmetė J.Valančiūnas. Netrukus meksikiečiai įmetė dvitaškį – 2:5.

1 min. Pirmoje atakoje ištiko pirmoji nesėkmė – J.Mačiulis užsidirbo pražangą puolime. R.Seibutis perėmė kamuolį, tačiau ir antra ataka nebuvo sėkminga, o Meksikos krepšininkai įmetė tritaškį.

Startinis Lietuvos penketas: Šarūnas Vasiliauskas, Jonas Mačiulis, Renaldas Seibutis, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas.

Pauliaus Cuberos nuotr./Lietuvos rinktinės sirgaliai

Liko 10 min. Arena jau gaudžia nuo skanduočių „Lie-tu-va, Lie-tu-va“, nors laisvų vietų vis dar yra nemažai. Pristatant Meksikos rinktinę pastarosios sirgaliai girdėjosi vos kelias akimirkas ir juos iškart nustelbė lietuvių keliamas triukšmas.

Liko 30 min.: tik pasibaigus Slovėnijos ir Australijos rinktinių mačui „Gran Canaria“ arenoje lietuvių padaugėjo kone dvigubai. Nors nemažai tautiečių stebėjo svarbiausių varžovų dvikovą, tačiau jai pasibaigus arenoje lietuvių pastebimai daugėjo. Į vieną arenos dalį rinkosi ir Meksikos sirgaliai, kurių buvo apie 30.