2014 09 02 /18:37

Pirmasis antausis: 19 taškų deficito nepanaikinusi Lietuva pralaimėjo Australijai 75:82

Lietuvos krepšinio rinktinė Pasaulio krepšinio čempionate sulaukė pirmojo skaudaus antausio – trečiame D grupės mače lietuviai, sužaidę du pirmuosius kėlinius tragiškai, nusileido paprastą greitą krepšinį žaidusiai Australijos komandai 75:82 (20:30, 8:17, 28:15, 19:20). Uraganinėmis atakomis ir taikliais metimais pasižymėję australai tapo neišsprendžiamu rebusu iki tol sėkmingai čempionate puškavusiam Lietuvos rinktinės traukiniui.
Martynas Pocius
Martynas Pocius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Po šios australų pergalės jie ir lietuviai turi po du laimėjimus ir vieną nesėkmę, tačiau D grupės turnyro lentelėje aukščiau dabar stovi Australija.

Lietuvos krepšinio rinktinė neįvertino varžovų, su kuriais žaidė kontrolinį mačą Klaipėdoje ir sugebėjo juos įveikti dviženkliu pranašumu. Antradienį jau per pirmąsias kelias minutes australai lietuvius parbloškė greitomis ir taikliomis atakomis – pirmavo 11:3.

Nors daug kas galvojo, kad tai tik trumpas Okeanijos čempionų išsišokimas, tačiau australai įrodė, kad visi klysta.

Geltonoji žaliojo kontinento armada ne tik nemažino apsukų, bet ir pradėjo triuškinti Europos vicečempionus. Po tragiškai sužaistų paskutiniųjų antrojo kėlinio sekundžių, kai varžovai įmetė 5 taškus iš eilės, mūsų ekipa pailsėti išėjo turėdama net 19 taškų deficitą – 28:47. Tai buvo šokas – lietuviai per 20 minučių atrodė beviltiškai, o mūsų ekipos lyderiai – bedančiai.

Tačiau jau po pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė 180 laipsnių kampu – viską užmiršę lietuviai strimgalviais puolė mažinti skirtumą ir tai jiems pasisekė – likus žaisti kelias minutes iki trečiojo kėlinio pabaigos mūsiškius nuo australų skyrė vos vienas tolimas metimas – 52:55.

Tačiau lietuviai niekaip negalėjo persverti rezultato – australai įsigudrindavo padidinti atotrūkį, o labiausiai prie to prisidėjo mūsų sirgaliams gerai žinomas ir Lietuvoje žaidęs Bradas Newley – jis ketvirtame ketvirtyje įmetė 6 taškus.

Likus kovoti 5 minutes, Lietuva atsiliko 63:69, o tritaškį įsūdė Darjušas Lavrinovičius ir australai vėl buvo ranka pasiekiami. Bet kur tau – kelios klaidos ir pastarieji nurūko 76:67. Nors mūsų ekipa dar bandė gelbėtis, Australija taikliai metė baudas ir nugalėjo 82:75.

Tragiškas mačas šįkart buvo mūsų NBA duetui, kuris surinko vos 6 taškus: Donatas Motiejūnas įmetė vos 2 taškus, Jonas Valančiūnas – 4. Gelbėjo tik sėkmingas brolių Lavrinovičių žaidimas, kurie abu įmetė 22 taškus ir prisidėjo prie to, kad lietuviai nebūtų sutriuškinti.

Lietuvai taškų pelnė: R.Seibutis 21 (6/7 dvit., 3 rez. perd.), D.Lavrinovičius 14, P.Jankūnas 9, K.Lavrinovičius 8, M.Pocius 6, J.Mačiulis, J.Valančiūnas (6 atk. kam., 5 kld.) ir Š.Vasiliauskas – po 4, M.Kuzminskas 3, D.Motiejūnas 2, A.Juškevičius ir S.Jasaitis taškų nepelnė.

Australijai: J.Inglesas 18, A.Baynesas 14, M.Dellavedova 13, B.Newley 10, R.Broekhofferis 8, D.Andersenas 7, B.Motumas 6, N.Jaway 4, C.Bairostow 2.

Trečiadienį Lietuvos rinktinė žais su Pietų Korėjos ekipa, kuri antradienį susitinka su Slovėnijos krepšininkais.

Australija – Lietuva 82:75 (30:20, 17:8, 15:28, 20:19)

dvitaškiai 23/50 (46 proc.) 20/33 (61 proc.)

tritaškiai 7/14 (50 proc.) 5/16 (28 proc.)

baudos 15/22 (68 proc.) 20/22 (75 proc.)

atkovoti kamuoliai 32 29 rezult.

perdavimai 13 8 klaidos 14 22

perimti kamuoliai 9 4

blokuoti metimai 0 3

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Australija 3 2 1 251:220 5

2. Lietuva 3 2 1 237:218 5

3. Slovėnija 2 2 0 179:148 4

4. Meksika 3 1 2 221:231 4

5. Angola 3 1 2 197:223 4

6. Pietų Korėja 2 0 2 124:169 2

Į atkrintamąsias čempionato Ispanijoje varžybas – aštuntfinalį – pateks keturios geriausios D grupės komandos.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: Australija – Lietuva 82:75 (30:20, 17:8, 15:28, 20:19).

9 min. Lietuviai siekė įmesti greitus taškus, tačiau nepataikė ir varžovai metė baudas – likus 21 sek  82:75. Paskutinis R.Seibučio metimas taip pat skriejo pro šalį.

9 min. R.Seibutis įmetė du baudos metimus ir likus kovoti 30 sek. australai pirmavo 79:75.

8 min. R.Seibutis įmetė 4 taškus. D.Andersenas atsakė dvitaškiu.

7 min. D.Andersenas įmetė dvitaškį, lietuviai puolime prasižengė, o R.Broekhoffas įmetė tritaškį – 76:67. R.Seibutis sumažino atsilikimą.

5 min. D.Lavrinovičius įmetė tritaškį ir Lietuva atsiliko tik trimis taškais – 66:69. tačiau M.Dellavedova įmetė dvi baudas ir vėl – 71:66. Maža to – presingavę varžovai privertė lietuvius klysti.

3 min. Mūsų ekipa neapsigynė nuo N.Jawai metimo, bet J.Valančiūnas sugrąžino skolą – 67:63.

2 min. B.Newley įmetė dvi baudas, tačiau į tai M.Pocius atsakė dvitaškiu – 65:61.

1 min. J.Mačiulis įmetė tritaškį – 62:59. Varžovas pasiekiamas vienu tolimu metimu. Tačiau kitoje atakoje B.Newley įmetė vieną baudą.

Trečiasis kėlinys: Australija – Lietuva 62:56 (30:20, 17:8, 15:28).

10 min. Baudas metė P.Jankūnas – ir pataikė. Varžovai turėjo 7 sek. savo atakai, bet ji baigėsi nesėkmingai – 62:56 pirmavo australai.

9 min. Š.Vasiliauskas įmetė baudas, tačiau N.Jawai padidino atotrūkį – 61:54.

9 min. Lietuviai buvo sumažinę atsilikimą iki 52:55, tačiau australai ir vėl pabėgo 59:52.

8 min. J.Mačiulis įmetė vieną baudą iš dviejų, tačiau kamuolį pagavo J.Valančiūnas ir įmetė du lengvus taškus – 55:50 pirmavo australai.

7 min. Lietuviai taškus rinko baudomis – po D.Lavrinovičiaus dviejų pataikytų baudų lietuviai sumažino atsilikimą iki 45:53. Po to taškus įmetė R.Seibutis, bet  dvitaškį įmetė B.Newley – 55:47.

6 min. Po R.Seibučio pataikytų dviejų baudos metimų Lietuva atsiliko „tik“ 43:53.

5 min. Komandą gelbėjo K.Lavrinovičius, kuris įmetė tritaškį ir sumažino atsilikimą iki 41:53.

4 min. Lietuviai nepataikė, bet kibiai gynėsi. Vis dėlto, D.Andersenas ne tik įmetė dvitaškį, bet ir „užsidirbo“ papildomą baudos metimą – 53:38.

3 min. K.Lavrinovičius sumažino skirtumą iki vienženklio, tačiau australai atsakė tritaškiu – pasižymėjo M.Dellavedova. 50:38 pirmavo australai.

2 min. M.Kuzminskas įmetė pirmąjį Lietuvos tritaškį, D.Lavrinovičius įsūdė dvitaškį su bauda ir skirtumas sumažėjo iki 36:47.

1 min. Lietuviai perėmė kamuolį ir varžovai grubiai sustabdė D.Lavrinovičių. Tačiau nesportinės baudos teisėjai nedavė. Mūsiškis įmetė abi baudas – 30:47.

Antrasis kėlinys: Australija – Lietuva 47:28 (30:20, 17:8).

9 min. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis australai įsūdė dvitaškį ir tritaškį ir baigė kėlinį pirmaudami 19 taškų skirtumu – 47:28.

9 min. B.Motumas dar labiau padidino skirtumą, tačiau M.Pocius sugrąžino „skaičius“ atgal – 41:28.

8 min. Po eilinės klaidos, kai kamuolio nesugraibė D.Motiejūnas, J.Kazlauskas paėmė minutės pertraukėlę.

7 min. Lietuviai jau padarė 11 klaidų: beveik visomis jomis pasinaudojo varžovai 39:26.

5 min. Ir vėl A.Baynesas, kurio niekas nesustabdė: įmetė dvitaškį. Dar du taškus pridėjo J.Inglesas. Vėl viskas iš pradžių – 37:26 pirmavo australai.

3 min. Taškus baudomis įmetė K.Lavrinovičius 26:33.

1 min. Po P.Jankūno reido skirtumas sumažėjo iki 22:30, tačiau M.Dellavedova įmetė tritaškį – 33:22. Gerai, kad R.Seibutis dvitaškiu sumažino skirtumą. Pirmą kartą čempionate pasirodė K.Lavrinovičius.

Pirmasis kėlinys: Australija – Lietuva 30:20

9 min. Australai ir toliau mėtė, šėlo – 30:20 po pirmojo kėlinio.

8 min.  P.Jankūnas įmetė dvitaškį su bauda ir skirtumas sumažėjo iki 9 taškų – 18:27, bet australai iškart atsakė tritaškiu – 30:18.

7 min. D.Lavrinovičius įmetė dvitaškį su bauda ir skirtumas sumažėjo iki 13:23. Tačiau J.Inglesas jį vėl padidino iki 27:15.

6 min. Lietuviai nesugeba persivaryti kamuolio – vis prarasdavo, o australai naudojosi klaidomis – 23:10.

5 min. Komandos žaidė be gynybos – geriau pulti sekėsi australams 19:10.

4 min. R.Seibutis sumažino atsilikimą, tačiau tas pats A.Baynesas ir vėl padidino skirtumą – 17:6. A.Baynesas jau įmetė 10 taškų.

2 min. Po J.Ingleso penkių taškų, A.Bayneso keturių taškų ir Lietuvos ekipos klaidų Australija pirmavo 13:4.

1 min. 4 taškus įmetė A.Baynesas, į juos D.Motiejūnas atsakė dviem taškais – 4:2 pirmavo australai.

Lietuvos krepšinio rinktinės starto sudėtis: Jonas Mačiulis, Jonas Valančiūnas, Šarūnas Vasiliauskas, Renaldas Seibutis, Donatas Motiejūnas.

Ir vėl Lietuvos himnas buvo sugrotas ne pilnos versijos – sirgaliai sugiedojo iki „vardan tos“, šiek tiek „užlipdami“ ant Australijos himno.

--------------

„Stiprus varžovas, žaidžiantis tokį specifinį australišką krepšinį, nors daugelis jų krepšininkų rungtyniauja ne savo šalyje. Tačiau jie nori greitai žaisti, meta į krepšį pirmomis atakos sekundėmis. Australai žaidžia jėgos krepšinį, turi daug talentingų žaidėjų, ypač ties tritaškio linija“, – prieš būsimą dvikovą varžovus apibūdino J.Kazlauskas.

Lietuvos ir Australijos rinktinės šią vasarą buvo susitikusios Klaipėdoje vykusiame keturių komandų draugiškame turnyre. Tada lietuviai iškovojo pergalę rezultatu 91:78.

Australijos ekipos charakteristiką, galimus žaidimo su Lietuva braižus skaitykite čia.

Lietuvos krepšinio rinktinės trenerio J.Kazlausko mintys prieš akistatą su Okeanijos čempionais australais.