Gripo nesustabdyti vokiečiai parbloškė prancūzus ir pateko į Pasaulio čempionato pusfinalį – 1:0

Po dviejų dienų pertraukos Brazilijoje tęsiasi svarbiausios Pasaulio futbolo čempionato kovos. Pirmajame ketvirtfinalyje Vokietija po įvarčio 12-ąją minutę nugalėjo Prancūziją ir pateko į ketvirtą iš eilės Pasaulio čempionato pusfinalį. To dar niekam nebuvo pavykę pasiekti. Europa tikrai turės bent vieną savo atstovę čempionato pusfinalyje.
Matas Hummelsas
Matas Hummelsas / „Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Prancūzai ir vokiečiai dėl patekimo į pusfinalį susirėmė legendiniame Rio de Žaneiro „Maracana“ stadione. Nors kelios dienos iki rungtynių Vokietijos rinktinės treneris Joachimas Lowas užsiminė, kad septyni futbolininkai pasigavo virusą, tačiau vokiečiai į kovą išėjo pilna jėga.

Į startinę sudėtį pirmą kartą šiame čempionate buvo įtrauktas Miroslavas Klose, kuris galėjo pagerinti Pasaulio čempionato rezultatyvumo rekordą. Jis savo sąskaitoje jau turi 15 įvarčių ir rekordą dalijasi su brazilu Ronaldo. Tačiau vokietis žaidė gana blankiai ir antrajame kėlinyje buvo pakeistas.

Šiame mače pagrindinį akordą sugrojo gynėjas Matas Hummelsas, kuris 12-ąją minutę išvedė vokiečius į priekį. Rezultatyvų perdavimą atliko baudos smūgį realizavęs Toni Kroosas. M.Hummelsui pavyko kyštelėti galvą ir nukreipti kamuolį į vartus. Tai jau antrasis gynėjo įvartis šiame čempionate.

Nepaisant ankstyvo nokdauno, prancūzai greitai atsigavo ir patys atakavo varžovų vartus, tačiau kamuolys vokiečių vartuose taip ir neatsidūrė. Už tai Vokietija turėtų padėkoti ir patikimam vartų sargui Manueliui Nueriui, kuris sužaidė jau 50-ąsias rungtynes Vokietijos rinktinėje.

Pusfinalyje Vokietija susitiks su Brazilijos ir Kolumbijos poros nugalėtoja.

Antrasis kėlinys: Prancūzija – Vokietija 0:1

​90 min. Paskutinę progą pasižymėti turėjo Karimas Benzema, kurio smūgį atlaikė patikimai šiose rungtynėse žaidęs M.Neueris.

85 min. O.Giroud pakeitė M.Valbueną. Tai paskutinis prancūzų koziris. Tik ar ne per vėlai?

84 min. Mario Gotze pakeitė Mesutą Ozilą.

82 min. Puiki vokiečių kontraataka. Nors į kamuolį baudos aikštelėje nepataikė T.Muelleris į prancūzų vartus nusitaikė A.Schurrle. Hugo Lloris apgynė savo vartus.

80 min. Geltoną kortelę užsidirbo B.Schweinsteigeris. Vokietis neleistinai stabdė A.Griezmanną.

76 min. K.Benzema baudos aikštelėje pergudravo P.Lahmą, tačiau jo smūgį blokavo M.Hummelsas.

73 min. Puolėjas L.Remy pakeitė saugą Y.Cabaye. Šis keitimas turėjo pagyvinti prancūzų puolimą.

​71 min. L.Koscielny pakeitė M.Sakho. Šis keitimas nieko prancūzų schemoje nepakeitė – gynėjas keitė gynėją.

68 min. A.Schurrle pakeitė M.Klose. Vokietis šiandien jau nepagerins rezultatyvumo rekordo.

62 min. R.Varane'as pabandė nuginkluoti vokiečių vartus, kaip kitoje aikštės pusėje tai padarė M.Hummelsas. Prancūzas galva nukreipė kamuolį į vartus, tačiau šis atsidūrė M.Nuerio rankose.

54 min. Samiras Khedira užsidirbo pirmąją rungtynių geltoną kortelę. Vokietis neleistinai stabdė link baudos aikštelės besiveržusį A.Griezmanną.

50 min. Antrajame kėlinyje kamuolio kontrolę perėmė prancūzai, kuriems neišvengiamai reikėjo kurti.

Pirmasis kėlinys: Prancūzija – Vokietija 0:1

45 min. Pirmojo kėlinio pabaiga. Vokiečiai dažniau kontroliavo kamuolį ir įmušė įvartį, nors prancūzai sukūrė daugiau progų – jie pirmauja pagal smūgius vartų link 7:4. Prancūzai dar tikrai nepasidavė.

44 min. Karimas Benzema atsidūrė varžovų baudos aikštelėje ir po perdavimo iš aikštės gilumos nusitaikė į vartus. Kamuolį gaudė M.Neueris.

33 min. Po K.Benzema atmušto bandymo gerą smūgį vartų link atliko M.Valbuena, tačiau vokiečius išgelbėjo užtikrintai sužaidęs M.Neueris. Kol kas geriausias prancūzų puolimo epizodas.

25 min. Miroslavas Klose griuvo baudos aikštelėje, tačiau prie to mažai prisidėjo Debuchy ir teisėjas jokios pražangos neįžvelgė.

12 min. ĮVARTIS. Matas Hummelsas išvedė vokiečius į priekį. Rezultatyvų perdavimą atliko baudos smūgį realizavęs Toni Kroosas. M.Hummelsui pavyko kyštelėti galvą ir nukreipti kamuolį į vartus. Tai jau antrasis gynėjo įvartis šiame čempionate.

7 min. Prancūzai pirmą kartą pasiekę vokiečių baudos aikštelę surengė neblogą ataką. Po M.Valbuena perdavimo šalia vartų skriejo Karimo Benzema smūgiuotas kamuolys.

5 min. Vokiečiai visiškai užvaldė kamuolio kontrolę ir prancūzams retai pavyko jį perimti.

2 min. Į startinę sudėtį pirmą kartą šiame čempionate buvo įtrauktas Miroslavas Klose, kuris šiandien gali pagerinti Pasaulio čempionato rezultatyvumo rekordą. Jis savo sąskaitoje jau turi 15 įvarčių ir rekordą dalijasi su brazilu Ronaldo.

1 min. Šios rungtynės buvo paskirtos pažymėti tarptautinę kovą prieš diskriminaciją ir rasizmą futbole. Specialias kalbas savo gimtąja kalba perskaitė Prancūzijos rinktinės kapitonas Hugo Lloris ir Vokietijos kapitonas Philippas Lahmas.

Startinės sudėtys:

Prancūzija: H.Lloris; Debuchy, R.Varane, M.Sakho, P.Evra; Y.Cabaye, B.Matuidi, P.Pogba; M.Valbuena, K.Benzema, A.Griezmannas.

Vokietija: M.Neueris; P.Lahmas, J.Boatengas, M.Hummelsas, B.Höwedesas; B.Schweinsteigeris, S.Khedira; T.Mülleris, T.Kroosas, M.Özilas; M.Klose.