2014 06 12 /2014 06 13

Individualus meistriškumas ir abejotini teisėjo sprendimai leido Brazilijai įveikti Kroatiją – 3:1

Pasaulio futbolo čempionatas prasidėjo šeimininkės Brazilijos futbolo rinktinės pergale 3:1 (1:1) prieš Kroatijos rinktinę. Vis dėlto, mačas neapsiėjo be labai abejotinų teisėjo sprendimų, neleidusių kroatams rimčiau kautis dėl pergalės.
Neymaras džiaugiasi įvarčiu.
Neymaras džiaugiasi įvarčiu. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kroatijos futbolo rinktinė rungtynes pradėjo įspūdingai. Greitos, staigios ir tikslios europiečių atakos pirmąjį pusvalandį varė iš proto visą brazilų gynybą.

Kroatijos futbolininkai įvartį įmušė 11-ąją minutę, kai Ivica Oličius atliko perdavimą pažeme iš kairiojo krašto, kamuolį lietė Nikica Jelavičius, o Marcelo kojos susipynė ir jis nukreipė kamuolį į savus vartus.

Po šios staigmenos kroatai turėjo ir daugiau progų, o realiausia buvo prieš pat išlyginamąjį įvartį, kai galva iš arti mušė Nikica Jelavičius, bet kamuolį sugavo vartininkas Julio Cesaras.

Rezultatas tapo lygus 29 min., kai po Oscaro perimto kamuolio aikštės viduryje individualų meistriškumą parodė Neymaras. Puolėjas atliko neįtikėtinai tikslų smūgį pažeme iš už baudos aikštelės į apatinį vartų kamputį. Stipo Pletikosa neturėjo jokių šansų, nes kamuolys, atsitrenkęs nuo virpsto, įsisuko į vartus.

Po įvarčio kamuolio kontrolę dar labiau perėmė brazilai, nuolat spaudę varžovus. Tačiau antras kėlinys prasidėjo netikėtai – kamuolį ėmė valdyti kroatai, rengę pavojingas atakas. Brazilai buvo priversti atsimušinėti. Galiausiai šeimininkai, atlaikę kroatų spaudimą, pasiekė savo, tačiau ne be teisėjo pagalbos.

70 min. kroatas ranka prilaikė Fredą baudos aikštelėje, šis, susistabdęs Oscaro skersuotą kamuolį, griuvo it pakirstas, ir japonas  Yuichi Nishimura paskyrė 11 metrų baudinį. Atrodė, jog kroatai sudraskys teisėją, bet šis sprendimo nepakeitė. S.Pletikosa atspėjo, kur smūgiuos Neymaras, lietė kamuolį rankomis, tačiau jis vis tiek įskriejo į vartus.

83 min. teisėjas vėl sukėlė protestus, kai neįskaitė kroatų įvarčio. I.Oličius, kovodamas dėl aukšto kamuolio, prisilietė prie vartininko, šis krito, kamuolys nuo I.Oličiaus galvos atšoko į aikštę, kroatai įmušė, bet teisėjas įžvelgė pražangą.

Nors kroatai kilo į šturmą ir buvo užspaudę brazilus prie vartų, tačiau jau per teisėjo pridėtą laiką Oscaras aikštės viduryje, vėlgi po abejotino kontakto, po kurio brazilai atėmė iš nugriuvusio varžovo kamuolį, pačiupo kamuolį, vienas pats nusivarė beveik iki pat baudos aikštelės linijos ir klastingu smūgiu pirštų galais pažeme pasiuntė jį į apatinį vartų kamputį.

Antrasis kėlinys: Brazilija – Kroatija 3:1 (1:1)

90 min. ĮVARTIS! ​Oscaras vienas pats nusivarė kamuolį nuo aikštės vidurio beveik iki pat baudos aikštelės linijos ir klastingu smūgiu pirštų galais pažeme pasiuntė jį į apatinį vartų kamputį.

89 min. Kroatija prispaudė brazilus prie vartų. I.Perišičius smūgiavo iš toli, tačiau J.Cesaras atmušė galingą šūvį.

87 min. L.Gustavo gavo geltoną kortelę, o vietoj Neymaro aikštėje pasirodė Ramiresas.

86 min. ​Kroatija pakilo į šturmą, kuriam laikui užspausdama brazilus jų pačių aikštės pusėje.

83 min. Teisėjas neįskaitė kroatų įvarčio. I.Oličius, kovodamas dėl aukšto kamuolio, prisilietė prie vartininko, šis krito, kamuolys nuo I.Oličiaus galvos atšoko į aikštę, kroatai įmušė, bet teisėjas įžvelgė pražangą. Dar viena labai ginčytina situacija.

78 min. Vietoj N.Jelavičiaus aikštėje pasirodė A.Rebičius.

77 min. ​Puikus Oscaro prasiveržimas dešiniuoju kraštu, skersuotas kamuolys į baudos aikštelę, tačiau aukštai iššokęs D.Luizas galva smūgiavo kiek per aukštai.

​71 min. ĮVARTIS! S.Pletikosa atspėjo, kur smūgiuos Neymaras, lietė kamuolį rankomis, tačiau jis skriejo į vartus.

69 min. Bernardas pasirodė aikštėje vietoj Hulko. ​Labai abejotinas 11 metrų baudinys skirtas į Kroatijos rinktinės vartus.

65 min. Pavojinga brazilų ataka baigėsi V.Čorlukos pražanga netoli baudos aikštelės tiesiai prieš vartus. Brazilams puikus šansas pavojingam baudos smūgiui. Galingas D.Alveso smūgis skriejo vos per aukštai.

63 min. ​Keitimu atsakė brazilai – vietoj Paulinho į aikšę žengė Hernanesas.

61 min. ​Pirmasis keitimas – M.Brozovičius žengė į aikštę vietoje M.Kovačičiaus.

58 min. Aistros kunkuliavo, kova aikštėje aršėjo, daugėjo ir pražangų.

55 min. ​Kamuolį pagaliau kiek ilgiau kontroliavo Kroatijos futbolininkai, tačiau susistygavusi brazilų gynyba jų prie baudos aikštelės neprileido.

51 min. Kamuolio kontrolė antrojo kėlinio pradžioje buvo net 70:30 Brazilijos naudai.

48 min. Antrasis kėlinys prasidėjo taip, kaip baigėsi pirmasis – brazilų kamuolio kontrole ir spaudimu.

Pirmasis kėlinys: Brazilija – Kroatija 1:1

45+2 min. Atsilaikyti pavyko – brazilai prieš pat švilpuką truputį aprimo ir komandos išėjo ilsėtis.

44 min. Kroatijos futbolininkai galėjo tik gintis, nes varžovai kamuolio jiems nedavė. Tik praradę, brazilai tuoj pat jį susigrąžindavo, didindami spaudimą. Žaidimas vyko kone vien kroatų baudos aikštelėje.

40 min. Baigiantis kėliniui brazilai rimtai nusprendė spausti. Gintis pačioje baudos aikštelėje teko tiek L.Modričiui, tiek I.Oličiui.

36 min. Brazilai stengėsi užspausti varžovus baudos aikštelėje, atakuodami juos vos tik praradę kamuolį. Po vieno tokio epizodo buvo pavojingai perduotas kamuolys į baudos aikštelę, tačiau niekas iš Brazilijos rinktinės jo nepasiekė.

29 min. Kroatija vos neįmušė dar sykį. N.Jelavičius atliko smūgį galva būdamas šalia vartų. Bet J.Cesaras buvo vietoje ir kamuolį lengvai sugavo. iNeįmuši tu – įmuša tau. ĮVARTIS! Neymaras atliko neįtikėtinai tikslų smūgį pažeme iš už baudos aikštelės į apatinį vartų kamputį.

27 min. Už grubią pražangą aikštės viduryje geltoną kortelę užsidirbo Neymaras, ranka trinktelėjęs L.Modričiui į veidą.

22 min. Brazilai kuria pirtį. Neymaras vienas išmaudė visą gynybą, atliko puikų perdavimą pažeme iš dešinės, tačiau gynėjai jį atmušė. Atšokusį kamuolį neįtikėtinu tolimu smūgiu spyrė Oscaras, tačiau S.Pletikosa puikiu šuoliu išgelbėjo vartus.

21 min. Į baudos aikštelę pavojingai įsiveržė Paulinho, tačiau jo smūgis iš po gynėjo kojų skriejo tiesiai S.Pletikosai į glėbį.

20 min. Brazilijos rinktinės kuriantys futbolininkai buvo surakinti kroatų gynybos. Brazilai vieną po kito bandė atlikti aukštus perdavimus į baudos aikštelę iš kraštų, bet aukšti ir stiprūs kroatų gynėjai neklydo.

15 min. Kroatai varžovus gaudė net aikštės viduryje, tačiau Brazilija surengė greitą ataką, pasiuntė aukštą kamuolį į baudos aikštelę, kur jo Neymaras nepasiekė.

11 min. ĮVARTIS! Neįtikėtinai aštrus Kroatijos rinktinės žaidimas greitose atakose baigėsi įvarčiu. I.Oličius atliko perdavimą pažeme iš kairiojo krašto, kamuolį lietė N.Jelavičius, o Marcelo kojos susipynė ir jis nukreipė kamuolį į savus vartus.

9 min. Paulinho brazilams uždirbo pirmąjį mačo kampinį.

7 min. Kroatai žaidė labai pavojingai. Dar viena greita ataka baigėsi skersuotu kamuoliu iš dešinės, tačiau aukštai iššokęs I.Oličius į vartus nepataikė.

6 min. Brazilija kėlė baudos smūgį, po kurio galva smūgiavo D.Luizas. Bandymas nebuvo sėkmingas ir vartininkui grėsmės nesukėlė.

3 min. Brazilai niekur neskubėjo, tačiau kroatai tik gavę kamuolį surengė dar vieną žaibišką ataką – bandymas skersuoti kamuolį iš krašto nebuvo sėkmingas.

1 min. Jau pirmosios atakos metu Kroatijos rinktinės talentas M.Kovačičius atliko gana pavojingą smūgį, kuris skriejo šalia vartų.

1 min. Startas 20-ajam pasaulio futbolo čempionatui duotas! Baltaodis, juodaodis ir indėnų rasės vaikas į orą paleido tris baltus balandžius, simbolizuojančius rasių vienybę.

Startinės komandų sudėtys:

Brazilija: Julio Cesaras; Dani Alvesas, Thiago Silva, Davidas Luizas, Marcelo; Paulinho, Luizas Gustavo; Hulkas, Oscaras, Neymaras; Fredas.

Kroatija: Stipe Pletikosa; Dario Srna, Vedranas Čorluka, Dejanas Lovrenas, Sime Vrsaijko; Mateo Kovačičius, Luka Modričius, Ivanas Rakitičius; Ivanas Perišičius, Ivica Oličius, Nikita Jelavičius.