Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Louisas van Gaalas apie vartininkų keitimą mačo pabaigoje: „T.Krulis apie tai žinojo iš anksto, J.Cillessenas – ne“

Timas Krulas ir Louisas van Gaalas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Timas Krulis ir Louisas van Gaalas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nyderlandų futbolo rinktinės treneris Louisas van Gaalas po pergalės prieš Kosta Riką teigė, kad su Timu Kruliu buvo suplanavęs, jog būtent jis eis į vartus, jeigu vyktų 11 metrų baudinių serija. Pagrindinis vartų sargas Jasperas Cillessenas apie šį sumanymą nieko nežinojo.

„Buvome apgalvoję viską anksčiau. T.Krulį laikau geresniu vartininku saugant 11 metrų baudinius, nes jis turi kur kas platesnį mostą.

Labai sunku rungtyniauti, kai sukuri tiek progų, tiek kartų pataikai į vartus, tačiau neįmuši. Būtų labai gaila pralaimėti tokį mačą, tačiau žaidėjai buvo susikaupę ir užtikrintai ėjo prie savo tikslo

Aptariau tai su Timu, kuris prieš rungtynes studijavo Kosta Rikos žaidėjų baudinius, muštus į Graikijos vartus. Pažiūrėkite, kaip jis gerai reagavo į kiekvieną smūgį. Žinoma, Jasperui nieko nesakėme apie šį sumanymą, nenorėjome jo nuliūdinti“, – po mačo apie daugeliui itin keistai atrodžiusį keitimą pasakojo L.van Gaalas.

Nyderlandų treneris pačioje pratęsimo pabaigoje pakeitė savo vartininkus. Nors sprendimas atrodė keistas, tačiau tai padėjo įveikti Kosta Riką. L.van Gaalas po mačo pasakojo, kad išlaikyti trečią keitimą iki pratęsimo galo jam buvo sunku, nes pratęsimo metu kiti futbolininkai jau buvo pavargę.

„Pakeisti Jasperą nusprendžiau dar nesibaigus pagrindiniam rungtynių laikui. Mačiau, kad žaidžiame gerai, sukuriame daug progų įvarčiams, tad keitimų tiesiog nereikėjo. Be to, jaučiau, kad gali tekti mušti baudinius.

Vietoj ne itin gerai žaidusio M.Depay į aikštę leidau J.Lensą, o per pratęsimą ėmiau keitimus taupyti. Buvo smulkių traumų, o R.van Persie ir G.Wijnaldumas jau buvo išsekę, tačiau į aikštę leidau K.J.Huntelaarą, kas buvo rizikinga, tačiau tai pasiteisino“, – pasakojo L.van Gaalas.

Aptariau tai su Timu, kuris prieš rungtynes studijavo Kosta Rikos žaidėjų baudinius, muštus į Graikijos vartus. Pažiūrėkite, kaip jis gerai reagavo į kiekvieną smūgį. 

Olando teigimu, jo žaidėjai puikiai tvarkėsi su rungtynėse kylančia įtampa, Kosta Rikos komandos bandymais tempti laiką ir nenusivylė, nors net tris kartus pataikė į virpstą ir skersinį.

„Žaidėjai geriau tvardėsi nei techninio personalo darbuotojai, kurie iš savo vietų visą laiką šokinėjo. Žaidėjai elgėsi labai gerai, nepaisant varžovų laiko tempimo taktikos, smulkių pražangų ir keistokų teisėjo sprendimų.

Labai sunku rungtyniauti, kai sukuri tiek progų, tiek kartų pataikai į vartus, tačiau neįmuši. Būtų labai gaila pralaimėti tokį mačą, tačiau žaidėjai buvo susikaupę ir užtikrintai ėjo savo tikslo link“, – Nyderlandų rinktinės futbolininkus gyrė treneris L.van Gaalas.

Timas Krulis: „Žinojau, kad jeigu mums liks keitimų, turiu šansą pabaigoje žengti į aikštę. Mačui artėjant į pabaigą, net apėmė nerimas. Viskas įvyko lyg sapne, nesuprasite, ką aš išgyvenau per šias rungtynes.

Žinoma, jeigu Jasperas rungtynių pabaigoje nebūtų atmušęs varžovų smūgio, baudinių serijos net nebūtų buvę. Fantastiška, kad mes laikomės ir žaidžiame kaip tikra komanda.“

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką