Nyderlandai nušlavė beviltišką Braziliją 3:0 ir pasiėmė bronzą

Šeštadienį Pasaulio futbolo čempionato rungtynėse dėl trečios vietos 2010 m. vicečempionai Nyderlandai, kurie įvartį įmušė jau pirmos savo atakos metu, o 17 min. pirmavo 2:0, net 3:0 nušlavė beviltiškai žaidusią Brazilijos rinktinę ir pirmą kartą istorijoje laimėjo bronzos medalius. Prieš tai Nyderlandai net tris kartus yra laimėję sidabrą.
Nyderlandų futbolo rinktinė
Nyderlandų futbolo rinktinė / „Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Į Brazilijos rinktinę po diskvalifikacijos sugrįžo gynėjas Thiago Silva, kuris turėjo užlopyti skyles gynyboje, kurių buvo tiek daug per pusfinalio rungtynes. Tačiau pats komandos kapitonas šiurkščiai suklydo jau rungtynių pradžioje.

Thiago Silva po puikaus Robino van Persie perdavimo Arjenui Robbenui pastarąjį nugriovė baudos aikštelėje ir teisėjas skyrė 11 m baudinį. Jį realizavo R. van Persie. Be to, buvo parodyta geltona kortelė Thiago Silvai. Tai buvo ketvirtasis R. van Persie įvartis šiame čempionate. Jis pasivijo Neymarą ir Lionelį Messi, tačiau atsilieka nuo penkis įvarčius įmušusio vokiečio Thomaso Muellerio ir šešis įvarčius turinčo kolumbiečio Jameso Rodriguezo.

17-ąją minutę Daley Blindas įmušė antrą kartą po to, kai A.Robbenas prasiveržė iki galinės linijos ir skersavo kamuolį, kurį tiesiai prieš vartus galva atmušė Davidas Luizas. Brazilo klaida ir pasinaudojo niekieno nesaugomas D.Blindas, įmušęs avo pirmąjį įvartį Nyderlandų rinktinėje.

Tik trys rinktinės Pasaulio čempionatų istorijoje praleido daugiau nei 12 įvarčių – Saudo Arabija, Šiaurės Korėja ir Brazilija.

68-ąją minutę Oscaras užsidirbo geltoną kortelę už vaidybą..

D.Blindas po susidūrimo su Oscaru buvo neštuvais išneštas iš stadiono. Jį pakeitė Darylas Janmaatas. Oscaras tapo pirmuoju futbolininku šiame čempionate, kuriam geltona kortelė buvo parodyta už vaidybą.

Pirmąją pridėto laiko minutę Georginio Wijnaldumas kalė dar vieną vinį į brazilų karstą. Jis užbaigė A.Robbeno pradė ir Darylo Janmaato pratęstą kombinaciją.

Pačioje rungtynių pabaigoje aikštėje pasirodė trečiasis olandų vartininkas Michelis Vormas. Tai reiškė, kad visi rinktinės nariai bus žaidę šiame čempionate.

Brazilai čempionate praleido daugiausia įvarčių – 14. Tik trys rinktinės Pasaulio čempionatų istorijoje yra praleidusios daugiau nei po 12 įvarčių – Saudo Arabija, Šiaurės Korėja ir Brazilija.

Olandai šiame čempionate išliko nepralaimėję. Iš čempionato jie iškrito tik po baudinių serijos pusfinalyje.

34 metų Dirkas Kuytas paskelbė apie karjeros pabaigą rinktinėje. Iš rinktinės pasitraukia ir treneris Louisas van Gaalas, kuris kitą sezoną treniruos „Manchester United“.

Antrasis kėlinys: Brazilija – Nyderlandai 0:3

90 min. + 1 ĮVARTIS. Georginio Wijnaldumas kalė dar vieną vinį į brazilų karstą. Darylas Janmaatas atliko rezultatyvų perdavimą.

73 min. Hulkas pakeitė Ramiresą.

68 min. Oscaras užsidirbo geltoną kortelę už vaidybą, nors epizodas yra ginčytinas, nes Daley Blindas tikrai užmynė brazilui ant kojos. D.Blindas po epizodo buvo neštuvais išneštas iš stadiono. Jį pakeitė Darylas Janmaatas. Oscaras tapo pirmuoju futbolininku šiame čempionate, kuriam geltona kortelė buvo parodyta už vaidybą.

63 min. Baudos smūgį atliko Davidas Luizas, tačiau kamuolį patikimai stabdė J.Cillessenas.

57 min. Hernanesas pakeitė Paulinho.

54 min. Fernandinho užsidirbo geltoną kortelę.

46 min. Fernandinho pakeitė Luisą Gustavo.

Pirmasis kėlinys: Brazilija – Nyderlandai 0:2

45 min. Baigėsi brazilams košmarišku tapęs kėlinys. Šeimininkai turi 45 minutes reabilituotis šiame čempionate.

40 min. Po susidūrimo Dirkas Kuytas susižeidė galvą, jam buvo suteikiama medicininė pagalba.

37 min. Jonathanas de Guzmanas užsidirbo geltoną kortelę.

17 min. ĮVARTIS. Daley Blindas įmušė pirmąjį įvartį rinktinėje. Arjenas Robbenas prasiveržė iki varžovų vartų, atmetė kamuolį Davidui Luizui, o šis jį perdavė niekieno nesaugomam D.Blindui, kuris pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

9 min. Geltona kortelė Arjenui Robbenui.

2 min. 11 METRŲ BAUDINYS Į BRAZILIJOS VARTUS. Thiago Silva neleistinai stabdo Arjeną Robbeną ir teisėjas skiria baudinį. Jį realizavo Robinas van Persie. Geltona kortelė Thiago Silvai. Tai buvo ketvirtasis olando įvartis šiame čempionate. Jis pasivijo Neymarą ir Lionelį Messi.

1 min. Prasidėjo rungtynės dėl garbės. Olandai padarė vos vieną keitimą po pusfinalio rungtynių – nežais Nigelis de Jongas. Brazilai – net šešis.

Startinės rinktinių sudėtys:

Brazilija: Julio Cesaras, Thiago Silva, Davidas Luizas, Paulinho, Oscaras, Maxwellas, Ramiresas, Luisas Gustavo, Willianas, Jo, Maiconas.

Nyderlandai: J.Cillessenas, R.Vlaaras, De Vrij, Martinsas Indi, D.Blindas, R. Van Persie, W.Sneijderis, A.Robbenas, D.Kuytas, J.Clasie, Wijnaldumas.