-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pasaulio futbolo čempionato pristatymas – čempionų B grupėje laukia olandų ir čiliečių iššūkiai

Portalas 15min.lt pristato jums pasaulio futbolo čempionato Brazilijoje grupes ir jose rungtyniausiančias komandas. Pasaulio ir dviejų pastarųjų Europos čempionatų nugalėtojos Ispanijos B grupėje laukia nelengvas riešutas – Nyderlandų ir Čilės komandos.
Ispanijos futbolo rinktinė
Ispanijos futbolo rinktinė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Tvarkaraštis:

Ispanija – Nyderlandai ir Čilė – Australija (birželio 13 d.)
Australija – Nyderlandai ir Ispanija – Čilė (birželio 18 d.)
Australija – Ispanija ir Nyderlandai – Čilė (birželio 23 d.)

ISPANIJA

Treneris – Vicente del Bosque (63 metų ispanas, su Ispanijos rinktine 2010 m. pasaulio ir 2012 m. Europos čempionas, su Madrido „Real“ – dukart „Primeros“ ir UEFA Čempionų lygos laimėtojas)
Kapitonas  – Ikeras Casillasas (33 metų vartininkas iš Madrido „Real“)
Pasaulio čempionate žaidė 14 kartų ir 2010 tapo čempionais, tačiau tai tuo pačiu buvo pirmas kartas nuo 1950-ųjų, kai komanda peržengė ketvirtfinalį
FIFA reitingo vieta  – 1
Kelias  – UEFA atrankos zonoje laimėjo I grupės varžybas (6/2/0) ir iškovojo tiesioginįkelialapį

Sudėtis. Vartininkai: Ikeras Casillasas („Real“), Pepe Reina („Napoli“), Davidas de Gea („Manchester United“). Gynėjai: Sergio Ramosas („Real“), Gerardas Pique, Jordi Alba („Barcelona“), Raulis Albiolis („Napoli“), Javi Martinezas („Bayern“), Cesaras Azpilicueta („Chelsea“), Juanfranas („Atletico“). Saugai: Koke („Atletico“), Xavi, Andresas Iniesta, Sergio Busquetsas, Cescas Fabregas (visi – „Barcelona“), Santi Cazorla („Arsenal“), Juanas Mata („Manchester United“), Davidas Silva („Manchester Coty“), Xabi Alonso („Real“). Puolėjai: Fernando Torresas („Chelsea“), David Villa (perėjoį į „New York City“), Diego Costa („Atletico“), Pedro Rodriguezas („Barcelona“)

AFP/„Scanpix“ nuotr./Ispanija 2013 metų spalio 15 d.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Ispanija 2013 metų spalio 15 d.

Pažiūrėjus į Ispanijos rinktinės sudėtį, sunku sulaikyti susižavėjimą net gi tuo atveju, jeigu esi didžiausias ispaniško futbolo „nekentėjas“ – tokių per pastarąjį dešimtmetį atsirado begalės. Dėl to labiausiai kaltas nuobodžiu vadinamas ispanų futbolas, paremtas varžovus į neviltį varančia kamuolio kontrole, lėtu tempu ir kantriu varžovų klaidų laukimu.

Vis dėlto, triuškinantis „Bayern“ žygis per „Barcelona“ ekipos galvą praėjusių metų UEFA Čempionų lygos pusfinalyje parodė, kad priešnuodžių tam yra. Nors „Furia Roja“ nežaidžia gryno „Barcos“ futbolo, tačiau šiemet V.del Bosque tiesiog privalo turėti daugiau variantų ir planą B. Juolab, kad vienintelis slystelėjimas grupės varžybose, kitame etape gali padovanoti Brazilijos rinktinę.

Ar Ispanija turi silpnų vietų? Teoriškai – ne; praktiškai – save pačius. Ar užteks motyvacijos, ar „Barcos“ ir „Real“ žaidėjai nesusipjaus tarpusavyje, ar pritaps komandoje D.Costa, ar V.del Bosque atsispirs pagundai žaisti „su vienuolika saugų“, ar išdrįs ant suolo pasodinti „pavardes“? Tai turbūt yra pagrindiniai klausimai, kurie gali kamuoti ispanų sirgalius. Ši komanda tikrai yra pajėgi laimėti dar vieną taurę ir tapti sėkmingiausia nacionaline ekipa istorijoje.

NYDERLANDAI

Treneris  – Louisas van Gaalas (62 metų olandas, kitą sezoną vadovaus „Manchester United“. Su „Ajax“ laimėta Čempionų lyga ir trys šalies čempionatai, su „Barcelona“ – du „Primeros“ titulai, su „Bayern“ – Bundeslyga)
Kapitonas – Robinas van Persie (30 metų puolėjas iš „Manchester United“)
Pasaulio čempionate žaidė devynis kartus ir triskart (1974, 1978 ir 2010) pralaimėjo finale
FIFA reitingo vieta  – 15
Kelias  – UEFA atrankos zonoje laimėjo D grupės varžybas (9/1/0) ir iškovojo tiesioginį kelialapį.

Sudėtis: Vartininkai: Jasperas Cillessenas („Ajax“), Michelis Vormas („Swansea City“), Timas Krulas („Newcastle United“). Gynėjai: Paulas Verhaeghas („Augsburg“), Ronas Vlaaras („Aston Villa“), Darylas Janmaatas, Stefanas de Vrij, Bruno Martinsas Indi, Terence'as Kongolo (visi – „Feyenoord“), Daley Blindas, Joelis Veltmanas (abu – „Ajax“). Saugai: Leroy Feras („Norwich City“), Nigelas de Jongas („Milan“), Jordy Clasie („Feyenoord“), Jonathanas de Guzmanas („Swansea City“), Georginio Wijnaldumas (PSV), Wesley Sneijderis („Galatasaray“). Puolėjai: Arjenas Robbenas („Bayern“), Robinas van Persie („Manchester United“), Klaasas-Janas Huntelaaras („Schalke“), Dirkas Kuytas („Fenerbahce“), Jeremainas Lensas (Kijevo „Dynamo“), Memphis Depay (PSV).

„Scanpix“ nuotr./Nyderlandai 2013 metų spalio 15 d.
„Scanpix“ nuotr./Nyderlandai 2013 metų spalio 15 d.

Tai jauna rinktinė, „atskiesta“ su daug mačiusiais ir patyrusiais futbolininkais, kurie dažnai tampa ir nesutarimų priežastimi. Užtenka atsiminti 2012 metų Europos čempionatą... Vis dėlto, „Manchester United“ ne be reikalo pasamdė pagarsėjusį gaisrininką L.van Gaalą. Tai milžiniška patirtį ir gražią titulų kolekciją turintis treneris, tiesiog sukurtas tokioms komandoms.

Daugybę žaidėjų rinktinėje per atrankos kovas išbandęs treneris iki pat gegužės pabaigos sakė, kad vietą rinktinėje turi tik A.Robbenas ir R.van Persie. Tai treneris, žinantis kaip motyvuoti tiek jaunus, tiek vyresnius futbolininkus ir sudėti juos į vientisą pergalių ištroškusį mechanizmą.

Pirmasis išbandymas čempionate bus be galo sunkus – Ispanija. Kita vertus, jau pirmosiose rungtynėse olandai gali apversti aukštyn kojom visas prognozes, o atsiminus 2010 metų pasaulio čempionato pradžią, kai ispanai nusileido Šveicarijai – visko gali būti.

ČILĖ

Treneris  – Jorge Sampaoli (54 metų argentinietis, su „Universidad de Chile“ laimėjęs Čilės „Clausura“, „Apertura“ ir „Copa Sudamericana“)
Kapitonas – Claudio Bravo (31 metų vartininkas iš San Sebastiano „Real Sociedad“)
Pasaulio čempionate žaidė devynis kartus ir 1962 metais užėmė trečią vietą
FIFA reitingo vieta  – 13
Kelias  – CONMEBOL atrankoje į priekį praleido tik Argentiną ir Kolumbiją (9/1/6) ir iškovojo tiesioginį kelialapį

Sudėtis. Vartininkai: Claudio Bravo („Real Sociedad“), Cristopheris Toselli („Universidad Católica“), Johnny Herrera („Universidad de Chile“). Gynėjai: Eugenio Mena („Santos“), Miiko Albornozas („Malmo FF“), José Rojas („Universidad de Chile“), Gonzalo Jara („Nottingham Forest“), Gary Medelis („Cardiff City“). Saugai: Mauricio Isla („Juventus“), Francisco Silva („Osasuna“), Carlosas Carmona („Atalanta“), Arturo Vidalis („Juventus“), Jorge Valdivia („Palmeiras“), Jeanas Beausejouras („Wigan“), Felipe Gutiérrezas („Twente“), José Pedro Fuenzalida („Colo Colo“), Charlesas Aránguizas („Internacional“), Marcelo Díazas („Basel“) Puolėjai:: Eduardo Vargas („Valencia“), Alexis Sánchezas („Barcelona“), Fabiánas Orellana („Granada“), Mauricio Pinilla („Cagliari“), Estebanas Peredesas („Colo Colo“).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Čilė 2013 metų lapkričio 19 d.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Čilė 2013 metų lapkričio 19 d.

Vieną gražiausių žaidimo stilių demonstruojanti Čilės rinktinė pasaulio čempionate neabejotinai sutrauks daugybę naujų sirgalių. Visiška priešingybė Ispanijai – čiliečiai bėga visas 90 minučių, niekada nesustodami ir nesižvalgydami atgal. Tokioms ilgai kamuolį laikančioms ir šansų kantriai ieškančioms rinktinėms kaip Ispanijai ir Nyderlandams – tai tikras košmaras.

Kita vertus, skubant dažnai atsiveria skylės, ypač gynyboje, kurias dažnai tenka taisyti grubiomis pražangomis. Tad ilgas ir sunkus darbas gali griūti per minutę. Pernai ispanai mače su Čile išsigelbėjo tik per pridėtą laiką, o čiliečiai per kontrolines rungtynes itin karštą pirtį paruošė ir vokiečiams, ir brazilams, o anglus „Wembley“ stadione be vargo sudorojo 2:0.

Čilės žaidimui diriguoja vienas geriausių pasaulio vidurio saugų A.Vidalis, o atakos smaigalyje gynybą drasko „Barcoje“ pagaliau suspindęs A.Sanchezas. Tvarkaraštis jiems taip pat neblogas – pirmame mače su Australija galima dėti tvirtus pamatus kitam etapui. Tada antrame mače net ir nusileidus ispanams, paskutinėse rungtynėse viskas bus išsprendžiama su olandais.

AUSTRALIJA

Treneris  – Ange Postecoglou (48 metų Graikijoje gimęs australas, su „Brisbane Roar“ laimėjęs Australijos čempionatą)
Kapitonas – Mile'as Jedinakas (29 metų saugas iš Londono „Crystal Palace“)
Pasaulio čempionate žaidė keturis kartus ir 2008 m. vienintelį kartą peržengė grupės etapą
FIFA reitingo vieta  – 59
Kelias  – AFC atrankos zonoje kovą pradėjo trečiame raunde, kur D grupėje užėmė pirmą vetą (6/1/0), o ketvirtame raunde B grupėje į priekį praleido tik Japoniją (3/4/1) ir iškovojo tiesioginį kelialapį.

Sudėtis. Vartininkai: Eugene'as Galekovičius („Adelaide United“), Mathew Ryanas („Club Brugge“), Mitchellas Langerakas (Dortmundo „Borrusia“). Gynėjai: Jasonas Davidsonas („Heracles Almelo“), Ivanas Franjičius („Brisbane Roar“), Ryanas McGowanas („Shandong Luneng Taishan“), Matthew Spiranovičius („Western Sydney Wanderers“), Alexas Wilkinsonas („Jeonbuk Hyundai“), Bailey Wrightas („Preston North End“). Saugai: Oliveris Bozaničius („Luzern“), Markas Bresciano („Al Gharafa“), Jamesas Hollandas („Austria“), Mile’as Jedinakas („Crystal Palace“), Massimo Luongo („Swindon Town“), Mattas McKay („Brisbane Roar“), Markas Milliganas („Melbourne Victory“), Tommy Oaras („Utrecht“), Jamesas Troisi („Melbourne Victory“), Dario Vidosičius („Sion“). Puolėjai: Timas Cahillas („New York Red Bulls“), Benas Halloranas („Fortuna“), Mathew Leckie („Frankfurt 1899“), Adamas Taggartas („Newcastle Jets“).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Australija 2013 lapkričio 19 d.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Australija 2013 lapkričio 19 d.

Jokių šansų – absoliučiais grupės autsaideriais savo rinktinę laiko net patys australai, suprantantys, kad trys pralaimėjimai tokioje kompanijoje nebūtų jokia tragedija. Trylika iš 30-ies išplėstinės sudėties žaidėjų rinktinėje yra sužaidę tik penkias arba mažiau rungtynių, o daugiau 30 mačų tarptautinėje arenoje yra sužaidę tik šeši. Paprastai Australijos rinktinę sudarydavo „Premier“ lygos vidutiniokai, tačiau apie didžiąją dalį šių metų komandos žaidėjų pasaulis nėra girdėjęs.

Kokia tai gali būti neprognozuojama komanda, parodė patys australai kontrolinėse rungtynėse su Ekvadoru. Kovo mėnesį australai visiškai dominavo pirmajame kėlinyje, gražiai spausdami varžovus ir įmušdami 3 įvarčius. Bet tada atėjo antrasis kėlinys...

Po pertraukos Australijos rinktinė tapo visiškai kita. Žaidėjai atrodė lyg pirmą kartą išbėgę į aikštę, jautėsi jų panika bei nesugebėjimas ir toliau tvirtai laikyti žaidimą savo rankose. Prie to turbūt prisidėjo ir labai maža patirtis. Viską vainikavo raudona kortelė, keturi praleisti įvarčiai ir pralaimėjimas 3:4.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius