Po traumos atgijusio Luiso Suarezo dublis palaidojo anglus: Urugvajus – Anglija 2:1

Pasaulio futbolo čempionato D grupėje į akistatą stojo Anglija ir Urugvajus. Po kelio traumos į rikiuotę sugrįžęs Urugvajaus rinktinės lyderis Luisas Suarezas įmušė du įvarčius ir lėmė savo šalies pergalę prieš Angliją, kuriai patekimas į aštuntfinalį tapo itin miglotas. Šioje grupėje pirmąsias pergales iškovojo Italija ir Kosta Rika.
Luisas Suarezas džiaugiasi įvarčiu
Luisas Suarezas džiaugiasi įvarčiu / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Urugvajaus rinktinėje pasirodė pirmąsias rungtynes dėl kelio traumos praleidęs Luisas Suarezas. Anglijos rinktinės startinė sudėtis nuo rungtynių su Italija nepakito.

Būtent L.Suarezo pasirodymas aikštėje lėmė šių rungtynių eigą. Urugvajaus rinktinė nuo pat rungtynių pradžios atrodė solidžiau nei rungtynėse su Kosta Rika. Rungtynių pradžioje abi komandos apsikeitė pusprogėmis, tačiau anglai itin rimtai varžovų vartų neužpuolė. 39-ąją minutę Urugvajų į priekį išvedė Luisas Suarezas. Po Edinsono Cavani perdavimo po traumos atsigavęs L.Suarezas galva smūgiavo kamuolį į tolimąjį vartų kampą ir nepaliko vilčių J.Hartui.

Po pertraukos komandos ir vėl demonstravo lygias jėgas. Urugvajus toli gražu neužmigo ant laurų ir taip pat drąsiai šturmavo anglų baudos aikštelę. Tačiau 75-ąją minutę Wayne'as Rooney išlygino rezultatą. Po D.Sturridge'o perdavimo G.Johnsonui šis sugebėjo perduoti kamuolį W.Rooney, nors anglus saugojo keturi Urugvajaus gynėjai. W.Rooney beliko įmušti įvartį iš kelių metrų peršokus vartininką F.Muslerą. Tai buvo pirmasis W.Rooney įvartis per dešimt rungtynių pasaulio čempionate. Anglijos puolėjui įmušti įvartį pasaulio čempionate prireikė 759 minučių.

Likus žaisti penkias minutes iki pagrindinio laiko pabaigos antrasis Luiso Suarezo įvartis nepaliko vilčių anglams. Po S.Gerrardo klaidos, kai anglų kapitonas galva nukreipė kamuolį Luisui Suarezui, kuris paleido kamuolį į anglų vartus ir kamuolys net nekliudęs J.Harto įskriejo į tinklą.

Dabar anglams ne tik reikia paskutinėse rungtynėse triuškinti Kosta Riką, bet ir tikėtis, kad likusias dvejas rungtynes laimės italai. Praktiškai Anglijos rinktinei lieka tik teoriniai šansai žengti į turnyro aštuntfinalį.

Pirmąsias rungtynes Urugvajus 1:3 pralaimėjo Kosta Rikai, o Anglija 1:2 nusileido Italijai.

Antrasis kėlinys: Urugvajus – Anglija 2:1

85 min. ĮVARTIS. Antrasis Luiso Suarezo įvartis nepaliko vilčių anglams. Po S.Gerrardo klaidos, kai anglų kapitonas galva perdavė kamuolį varžovams, Edinsonas Cavani perdavė kamuolį Luisui Suarezui, kuris paleido kamuolį į anglų vartus ir kamuolys net nekliudęs J.Harto įskriejo į tinklą.

75 min. ĮVARTIS. Wayne'as Rooney išlygino rezultatą. Po D.Sturridge'o perdavimo G.Johnsonui šis sugebėjo perduoti kamuolį W.Rooney nors anglus saugojo keturi Urugvajaus gynėjai. W.Rooney beliko įmušti įvartį iš kelių metrų peršokus vartininką F.Muslerą. Tai buvo pirmasis W.Rooney įvartis per dešimt rungtynių pasaulio čempionate. Anglijos puolėjui įmušti įvartį pasaulio čempionate prireikė 759 minučių.

71 min. Adamas Lallana pakeitė D.Welbecką.

68 min. Anglijos rinktinės kapitonas S.Gerrardas užsidirbo geltoną kortelę. Saugas pargriovė C.Rodriguezą. Pelnyta kortelė anglui, kurio vedama komanda pradeda rodyti sutrikimo požymius.

67 min. Stuani pakeitė N. Lodeiro.

64 min. Rossas Barkley pakeitė Raheemą Sterlingą.

61 min. Po susidūrimo su R.Sterlingu urugvajietis Pereira atsidūrė nokaute ir kurį laiką gulėjo be sąmonės, tačiau atsigavęs prieštaravo keitimui ir liko aikštėje.

55 min. Skausmingai vartininko aikštelėje susidūrė F.Muslera ir D.Welbeckas. Anglas išvengė geltonos kortelės, nors vartininkui reikėjo laiko atsigauti.

54 min. Urugvajiečių vartams pagrasino W.Rooney. Šalia vartų atsidūręs puolėjas smūgiavo į Urugvajaus rinktinės vartininką.

49 min. Nors rezultatą lyginti reikėjo anglams antrąjį kėlinį veržliai pradėjo Urugvajaus rinktinė. Luisas Suarezas ir toliau rimtai grasino J.Harto ginamiems vartams. Pirmą kartą jis užsuko klastingą kampinį, kurį sunkiai prieš save atmušė J.Hartas. Antroji proga buvo, kai urugvajiečių lyderis nusitaikė iš toliau. Tuomet kamuolys kliudė S.Gerrardo koją.

Pirmasis kėlinys: Urugvajus – Anglija 1:0

45 min. Pirmojo kėlinio pabaiga. Abi komandos rungtyniavo gana lygiaverčiai, tačiau urugvajiečių sukurtos progos buvo šiek tiek pavojingesnės ir galiausiai davė apčiuopiamų vaisių. Anglai turės pamąstyti, ką pakeisti, jeigu nori pakeisti šį rezultatą.

39 min. ĮVARTIS. Urugvajų į priekį išvedė Luisas Suarezas. Po Edinsono Cavani perdavimo po traumos atsigavęs L.Suarezas galva smūgiavo kamuolį į tolimąjį vartų kampą ir nepaliko vilčių J.Hartui.

31 min. Pavojingą išpuolį surezgė ir anglai. Steveno Gerrardo realizuotas baudos smūgis baigėsi sumaištimi urugvajiečių baudos aikštelėje ir Wayne'o Rooney smūgiu galva į vartų skersinį.

25 min. Baudos smūgis anglų vartų link baigėsi Joe Harto rankose. Vartininkas sužaidė patikimai, tačiau urugvajiečiai ir toliau rengė pavojingas atakas. Nors anglai per pirmąją kėlinio dalį kamuolį daugiau kontroliavo anglai, tačiau pavojingų progų daugiau sukūrė Urugvajaus futbolininkai.

15 min. Anglai išvengė didelio pavojaus. Iš toli smūgiavo C.Rodriguezas, kurio smūgiuotas kamuolys skriejo tik šiek tiek virš vartų.

10 min. Geltoną kortelę už žaidimą ranka užsidirbo D.Godinas. Buvo paskirtas baudos smūgis į Urugvajaus vartus nuo 25 metrų ribos. W.Rooney gražiai užsuko kamuolį, taikydamas į viršutinį vartų kampą, bet kamuolys skriejo šalia vartų.

8 min. Po pražangos prieš R.Sterlingą anglai gavo progą atlikti baudos smūgį, bet nuo jo urugvajiečiai lengvai apsigynė ir surengė kontrataką, kurią stabdyti teko jau anglams.

5 min. Pirmąjį kampinį prie Anglijos rinktinės vartų pakėlė Luisas Suarezas. Joe Hartas atmušė kamuolį, nespėjus kitiems urugvajiečiams jo paliesti.

Startinės rinktinių sudėtys:

Urugvajus: F.Muslera, D.Godinas, A.Pereira, C.Rodriguezas, L.Suarezas, J.Gimenezas, N.Lodeiro, E.Arevalo, A.Gonzalezas, M.Cavani, M.Caceres.

Anglija: J.Hartas, G.Johnsonas, J.Bainesas, S.Gerrardas, G.Cahillas, P.Jagielka, D.Sturridge'as, W.Rooney, D.Welbeckas, J.Hendersonas, R.Sterlingas.