2014 06 18 /21:07

Tik po atkaklios kovos Nyderlandų rinktinė įveikė Australiją ir užsitikrino vietą turnyro aštuntfinalyje

Pasaulio futbolo čempionate antrojo rato B grupės varžybas antra pergale pradėjo Nyderlandų futbolo rinktinė, kuri užsitikrino vietą turnyro aštuntfinalyje. Pirmajame mače įspūdingai sudorojusi pasaulio čempionę Ispaniją, Nyderlandų komanda tik po atkaklios kovos 3:2 (1:1) įveikė Australiją.
Arjenas Robbenas
Arjenas Robbenas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kviečiame dalyvauti 15min.lt skaitytojų foto aistruolių konkurse

Australijos rinktinė rungtynes pradėjo aktyviai ir drąsiai, nes kito pasirinkimo neturėjo – jai reikėjo pergalės. Per pirmas dešimt minučių australai buvo kur kas dažniau su kamuoliu ir neleido olandams diktuoti savo žaidimo.

Vis dėlto, pirmieji įmušė olandai, kai 20-ąją minutę Arjenas Robbenas prasiveržė per visą australų gynybą ir puikiu smūgiu pažeme iš kairiojo kampo nuginklavo Australijos vartų sargą.

Atsiliekantiems nereikėjo nė minutės ir rezultatas buvo lygus. Timas Cahillas tik įžaidus kamuolį nuskuodė į priekį, sulaukė perdavimo prie baudos aikštelės pradžios ir neįtikėtinu smūgiu nestabdydamas kamuolio nuginklavo olandų vartininką.

Po įvarčio geriau žaidė australai, tačiau pirmajame kėlinyje daugiau įvarčių nebuvo. Po pertraukos australai ir toliau laikė žaidimo vadžias ir netrukus gavo teisę mušti 11 metrų baudinį. 53 min. M.Jedinakas išvedė Australiją į priekį, bet neilgam.

Po penkių minučių olandai užgulė vartus ir baudos aikštelėje atsidūrė net keli žaidėjai. Kamuolys pasiekė Robiną van Persie, kuris galingu smūgiu pelnė savo trečią įvartį čempionate.

68-ąją minutę Australijos rinktinė tiesiog privalėjo išsiveržti į priekį, tačiau blogai sužaidė T.Oaras. Vienas prieš vartininką po olandų gynėjo klaidos atsidūręs australas nemušė, o bandė kamuolį perduoti komandos draugui. Perdavimas buvo nevykęs ir M.Leckie neįmušė.

Futbolo dievai ir vėl buvo negailestingi. Iškart po šio epizodo Memphis Depay tolimu klastingu smūgiu pelnė Nyderlandams pergalingą įvartį. Tolimas Pasaulio čempionato debiutanto smūgis vartininkui buvo labai nepatogus, atšoko nuo žemės, nusisuko į dešinę ir atsidūrė vartų kampe.

Komandų likimas priklauso nuo Ispanijos ir Čilės susitikimo. Olandai jau pateko į aštuntfinalį, tačiau Čilės pergalė paliktų atvirą klausimą dėl grupės nugalėtojo. Be to, jei Čilė laimės arba sužais lygiosiomis – Australijai Pasaulio futbolo čempionatas baigsis dar trečiadienio vakare.

Jei laimės Ispanija, olandai užsigarantuos pirmą grupės vietą, o antrą kelialapį galės iškovoti visos trys likusios komandos.

Antrasis kėlinys: Nyderlandai – Australija 3:2

90 min. Teisėjas pridėjo tris minutes, per kurias niekas nebepasikeitė.

87 min. Vietoj R.van Persie aikštėje pasirodė J.Lensas.

85 min. Australijos futbolininkai bandė spausti varžovus, tačiau jiems nelabai sekėsi. Olandai suprato, kad pergalė bet kokiu įvarčių skirtumu yra pergalė ir pradėjo atidžiau gintis.

​77 min. Australai nori pergalės. Saugą T.Oarą pakeitė puolėjas A.Taggartas.

73 min. A.Robbeno baudos smūgį atrėmė vartininkas. Olandai įsisiautėjo ir užgulė Australijos rinktinės vartus. Gynyba neberūpėjo nė vienai komandai.

70 min. ​B.Halloranas pakeitė T.Cahillą.

​68 min. ĮVARTIS! M.Depay. Tolimas debiutanto smūgis vartininkui buvo labai nepatogus, atšoko nuo žemės ir atsidūrė vartų kampe. NEĮMUŠI TU – ĮMUŠA TAU. Kiek kartų šiame čempionate jau buvo tai patvirtinta?

68 min. AUSTRALIJA! Tai turėjo būti įvartis. Baudos aikštelėje buvo trys žaidėjai, tačiau perdavimas buvo netikslus.

64 min. R.van Persie pasisekė, kad jis negavo antros geltonos kortelės. Jis grubiai prasižengė prieš australą.

58 min. ĮVARTIS! Robinas van Persie. Olandai užgulė vartus ir puikų perdavimą gavęs R.van Persie be didesnio vargo nuginklavo vartų sargą.

56 min. ​Dar viena Australijos ataka. „Socceroos“ išbėgo trise prieš tris, tačiau perdavimas buvo nesėkmingas.

54 min. ​ĮVARTIS! Baudinį realizavo kapitonas Mile'as Jedinekas.

53 min. 11 metrų baudinys!!! Jį muš Australija!

50 min. ​Pavojingas W.Sneijderio smūgis privertė australų vartininką atlikti tolimą šuolį link virpsto.

47 min. ​Geltoną kortelę gavo R.van Persie, kuris praleis trečias rungtynes grupėje.

46 min. ​Nuo pirmos akimirkos australai pradėjo aktyviai žaisti, tačiau priekyje kamuolį gavęs T.Cahillas prasižengė prieš gynėją D.Blindą.

Pirmasis kėlinys: Nyderlandai – Australija 1:1

45 min. ​Jau kėlinio pradžioje už kojos griebęsis B.Martinsas Indi susižeidė rimtai – jis iš aikštės išneštas neštuvuose.

44 min. T.Cahillas gavo geltoną kortelę ir trečiose rungtynėse su Ispanija nežais.

40 min. ​Kas galėjo pagalvoti, kad Pasaulio čempionate Nyderlandų rinktinę gąsdins ne ispanai, o australai. „Oranje“ po įvarčio niekaip nerado savo žaidimo, kamuolį valdė australai, kurie daugiau ir atakavo.

34 min. Olandai atrodė sutrikę, o australai – priešingai. Nuostabus lyderio smūgis australus paskatino žaisti drąsiai ir užtikrintai.

30 min. Australija turėjo dar vieną progą, kai iš patogios padėties per aukštai smūgiavo M.Bresciano.

21 min. ĮVARTIS! TIMAS CAHILLAS – NEĮTKĖTINA, NEĮTIKĖTINA, NEĮTIKĖTINA! Nuostabus Australijos rinktinės lyderio šūvis. Tik įžaidus kamuolį T.Cahillas gavo perdavimą kairiajame krašte ir nestabdydamas besileidžiančio kamuolio šovė tiesiai į vartus – kamuolys nuo skersinio įlėkė vidun.

20 min. ĮVARTIS! ARJENAS ROBBENAS. Olandas nuo vidurio aikštės prasiveržė kairiuoju kraštu ir iš aštraus kampo pažeme smūgiavo į tolimą vartų virpstą. Trečiasis A.Robbeno įvartis čempionate.

16 min. Pirma pavojinga Australijos ataka. Dešiniajame krašte prasiveržęs M.Leckie pasiuntė kamuolį į vidurį, kur smūgiuoti bandžiusiam D.Blindui sutrukdė gynėjai. Pirmasis „Socceros“ kampinis jokio pavojaus nesukėlė.

11 min. Australijos rinktinė kamuolį valdė 69 proc. laiko, tačiau tikrai pavojingų atakų nesurengė. Olandai sugebėdavo atmušti varžovus dar prieš jiems kertant baudos aikštelės liniją.

9 min. Olandai antrą kartą puolė kairiuoju flangu, tačiau R.van Persie atsidūrė nuošalėje.

6 min. Pirmasis A.Robbeno sprintas link australų baudos aikštelės baigėsi nesėkme.

5 min. Ant žolės buvo atsidūręs B.Martinsas Indi, kuriam teko iššlubuoti iš aikštės. Vis dėlto, olandui nieko rimto neatsitiko.

3 min. Australijos futbolininkai mačą pradėjo aktyviai ir turėjo teisę baudos smūgiui, tačiau į baudos aikštelę siųstas kamuolys buvo išmuštas „Oranje“ gynėjų.

Startinės sudėtys:

Nyderlandai: J.Cillessenas, R.Vlaaras, S.de Vrijis, B.Martinsas Indi, Blindas, N.de Jongas, D.Janmaatas, J.de Guzmanas, R.van Persie, W.Sneijderis, A.Robbenas.

Australija: M.Ryanas, J.Davidsonas, T.Cahillas, M.Spiranovičius, M.Leckie, T.Oaras, M.Jedinakas, M.McKay, McGowanas, A.Wilkinsonas, M.Bresciano

Faktai:

– Pasaulio čempionatuose Australijos ir Nyderlandų rinktinės dar nėra žaidusios

– Per pastaruosius tris šių komandų susitikimus olandai nelaimėjo nė karto. Pastarąjį sykį kontrolinėse rungtynėse ekipos žaidė 2009 m. – mačas baigėsi be įvarčių

– Pasaulio čempionatuose Australija su Europos komandomis yra susitikusi šešis kartus. Laimėjo „Socceros“ tik sykį, kai 2010 metais 2:1 įveikė Serbiją. Kartą australai su europiečiais sužaidė lygiosiomis, keturis kartus pralaimėjo ir nei karto neišlaikė „sausų“ vartų

– Robinas van Persie ir Arjenas Robbenas yra tikri Nyderlandų lyderiai. Pirmasis per pastarąsias 9 rungtynes įmušė dešimt įvarčių, antrasis – per 7 rungtynes 7 įvarčius.

– Po to, kai R.van Persie ir A.Robbenas įmušė Ispanijai, jie jau yra pasižymėję trijuose Pasaulio čempionatuose iš eilės – to nėra padaręs joks kitas olandas

– Australai irgi turi neabejotiną lyderį – trijuose čempionatuose iš eilės yra bent po kartą pasižymėjęs Timas Cahillas. Jis įmušė ir Čilei

– Per vienuolika pastarųjų rungtynių planetos pirmenybėse Australija iškovojo vos vieną pergalę, patyrė šešis pralaimėjimus ir triskart sužaidė lygiosiomis

– Nyderlandų rinktinė Pasaulio čempionato grupės mače pastarąjį kartą pralaimėjo dar 1996 metais. Po to iškovojo 8 pergales ir triskart sužaidė lygiosiomis