Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

30 dienų iki pasaulio futbolo čempionato: pirmajame čempionate Rumunijos sudėtį paskelbė pats karalius

Urugvajus – Brazilija 1950 metų pasaulio čempionate
„Scanpix“ nuotr. / Urugvajus – Brazilija 1950 metų pasaulio čempionate
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iki vasarą startuosiančio pasaulio futbolo čempionato Brazilijoje lieka vos 30 dienų. Šia proga „15min.lt“ kiekvieną dieną pateiks įdomiausius faktus iš pasaulio futbolo čempionatų istorijos.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

1930 metais buvo surengtas pirmasis pasaulio futbolo čempionatas Urugvajuje. 

FIFA apie čempionatą pranešė 1928 metais, o jau po dvejų metų pirmąjį titulą iškovojo finale Argentiną 4:2 įveikę šeimininkai urugvajiečiai. 

Pirmojo pasaulio futbolo čempionato įvarčio autorius yra prancūzas Lucien Laurent. Daug mažiau garbingas įrašas – pirmasis iš aikštės pašalintas žaidėjas – priklauso Peru futbolininkui Placido Galindo. Tuomet Peru 1:3 nusileido Rumunijai.

VIDEO: Pirmasis pasaulio futbolo čempionatas
Pirmasis pasaulio futbolo čempionatas

Kiti įdomūs faktai apie pirmąsias pasaulio futbolo pirmenybes:

1. Urugvajus buvo pasirinktas dėl kelių priežasčių. 1930 metais Urugvajus šventė šimtmetį nuo 1830 metais priimtos šalies konstitucijos. 1928 metais Urugvajus triumfavo olimpinių žaidynių futbolo turnyre. Be to, urugvajiečiai pasisiūlė apmokėti visas dalyvių išlaidas.

2. Visos čempionato rungtynės vyko Urugvajaus sostinėje Montevidėjuje. 

3. Pirmajame čempionate varžėsi 13 rinktinių. Septynios iš Pietų Amerikos, keturios iš Europos ir dvi iš Šiaurės Amerikos. Europiečiai negalėjo taip lengvai atkeliauti į čempionatą, todėl dauguma rinktinių dalyvavimo atsisakė.

Kitą dieną po finalo Urugvajuje buvo paskelbta nedarbo diena, o Argentinos sostinėje Buenos Airėse Urugvajaus konsulatas apmėtytas akmenimis.

4. Komandos buvo suskirstytos į keturias grupes, o kiekvienos iš jų nugalėtojas keliavo į pusfinalį.

5. Pirmosios dvejos čempionato rungtynės tarp Prancūzijos ir Meksikos bei JAV ir Belgijos vyko vienu metu. Nugalėtojais tapo prancūzai ir amerikiečiai.

6. Amerikiečių vartininkas  Jimmy Douglas buvo pirmasis, kuris čempionato rungtynėse išlaikė sausus vartus.

7. Rumunijos rinktinės sudėtį sudarė pats šalies karalius Karolis II. Jis taip troško, kad rumunai pasirodytų čempionate, kad asmeniškai tarėsi su futbolininkų darbdaviais, kad šie sugrįžę iš Urugvajaus vis dar turėtų savo darbus.

8. Jugoslavijos rinktinė buvo jauniausia (žaidėjų amžiaus vidurkis – 21-eri) bei buvo sudaryta tik iš Serbijos futbolininkų.

9. Finalo rungtynes stebėjo 93 tūkst. žiūrovų. Finale dalyvavę argentiniečiai ir urugvajiečiai nesutarė, kuri komanda turi parūpinti kamuolį, todėl rado sprendimą – vieną kėlinį žaidė su vienos komandos kamuoliu, kitą – su kitos. Belgas Johnas Langenusas sutiko teisėjauti finalo rungtynėms tik kelios valandos prieš mačą ir tik su viena sąlyga. Teisėjas taip baiminosi dėl savo saugumo, kad pareikalavo, jog praėjus mažiau nei valandai po rungtynių jam uoste būtų paruoštas laivas išvykti. 

10. Kitą dieną po finalo Urugvajuje buvo paskelbta nedarbo diena, o Argentinos sostinėje Buenos Airėse Urugvajaus konsulatas buvo apmėtytas akmenimis.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką