A lyga: „Atlantas“ Šiauliuose nutraukė lygiųjų seriją

Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai „SMScredit.lt A lygos“ 22-ojo turo rungtynėse nutraukė trijų nelaimėtų rungtynių seriją. Konstantino Sarsanijos treniruojama ekipa svečiuose užtikrintai 2:0 (2:0) nugalėjo turnyro autsaiderius „Šiaulius“.
Robertas Vėževičius
Robertas Vėževičius / Valdo Knyzelio/LFF.lt nuotr.

Atlantiečiai pirmenybėse iškovojo dešimtą pergalę ir, surinkę 36 taškus, pakilo į trečią vietą, aplenkdami Kauno „Spyrį“. Savo ruožtu šiauliečiai patyrė penkioliktą pralaimėjimą.

Svečiai nuo pat rungtynių pradžios turėjo akivaizdžią kamuolio kontrolės persvarą, bet kurį laiką progų sukurti neįstengė. Visgi 16-ąją minutę bene pirma aštresnė „Atlanto“ ataka baigėsi įvarčiu.

Julius Kasparavičius perdavė kamuolį iš dešinio krašto į baudos aikštelę, o ten nuo varžovo atitrūkęs Robertas Vėževičius tiksliai smūgiavo galva. Tai – trečias saugo įvartis per pastarąsias dvejas rungtynes.

Po kelių minučių Povilo Valinčiaus budrumą patikrino Aleksejus Jepifanovas. Ruso smūgiuotas kamuolys skriejo į vartų plotą, tačiau vartininkas sužaidė patikimai.

Kėliniui įpusėjus, „Šiaulius“ ištiko nesėkmė. Traumą patyrė du įvarčius pergalingoje akistatoje su „Trakais“ pelnęs saugas Rokas Gedminas. Futbolininkas buvo išneštas ant neštuvų.

Lyg to būtų maža, „Atlantas“ 28-ąją minutę padvigubino rezultatą. R. Vėževičius perdavė kamuolį link varžovų vartų, o į baudos aikštelę įsiveržęs ir nuo varžovo atitrūkęs Ovidijus Verbickas taikliai smūgiavo vienu lietimu.

Kėlinio pabaigoje tas pats duetas galėjo sukurti dar vieną rezultatyvią ataką. Komandos draugo perdavimo sulaukęs O. Verbickas paliko varžovą užnugaryje, bet galva smūgiavo virš vartų.

Kurį laiką po pertraukos svečiai ir toliau akivaizdžiai dominavo. Sykį „Šiaulius“ nuo įvarčio išgelbėjo vartų konstrukcija.

R. Vėževičius įsiveržė į baudos aikštelę, suklaidino varžovus, bet dubliu džiaugtis negalėjo. Kamuolys po silpno, tačiau klastingo smūgio atsimušė į virpstą.

61-ąją minutę į aikštę žengė 17 įvarčių čempionate pelnęs Andrejus Paniukovas, tačiau šį sykį rusas įsiminė gana nykiu žaidimu. Be to, „Atlanto“ ekipoje įvyko debiutas: pirmą kartą „SMScredit.lt A lygoje“ pasirodė Rokas Petrikas, kuriam šiuo metu yra vos 17 metų.

Dvikovai artėjant į pabaigą, klaipėdiečiai atsipalaidavo ir leido po keitimo aikštėje pasirodžiusiems šiauliečiams pagyvinti žaidimą.

Aktyvus buvo Dovydas Medžiaušis, kuris sykį privertė Mindaugą Malinauską atremti pavojingą smūgį, o taip pat sukūrė dėkingą progą komandos draugui, kuris galėjo sušvelninti rezultatą. Visgi Eligijus Jankauskas gera galimybe nepasinaudojo ir smūgiavo virš vartų.

Šiaulių „Šiauliai“ – Klaipėdos „Atlantas“ 0:2 (0:2)

„Šiauliai“: P. Valinčius, V. Gašpuitis, E. Pilypas, R. Radavičius, T. Rapalavičius, R. Gedminas (27 min. E. Jankauskas), M. Ivanovas, E. Jasaitis (61 min. D. Medžiaušis), D. Petrauskas, M. Vorobjovas, E. Tamulevičius (75 min. D. Šešplaukis)

„Atlantas“: M. Malinauskas, R. Baravykas (80 min. J. Raziūnas), M. Beneta, A. Jepifanovas, E. Žarskis, A. Bartkus, D. Norvilas, O. Verbickas, R. Vėževičius, L. Baranauskas (61 min. A. Paniukovas), J. Kasparavičius (85 min. R. Petrikas).

Įvarčiai: R. Vėževičius (16), O. Verbickas (28)

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai"      22 2  5  15  17:54 11

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A. Paniukovas („Atlantas“) ir T.Radzinevičius („Sūduva“) – po 17, A. Rimkevičius („Stumbras“) – 14, D. Aršakianas („Trakai“) – 12 įvarčių.