A lyga: du mačai – dešimt įvarčių

Šeštadienį jau sužaistos dvejos Lietuvos futbolo A lygos rungtynės, kuriose buvo pelnyti net 10 įvarčių.
FBK „Kaunas“ futbolo klubo sirgaliai. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

FBK „Kaunas“ namuose priėmė „Klaipėdą“ ir sutriuškino ją rezultatu 5:1. Kauniečiai po taiklaus Evaldo Razulio smūgio įmušė greitą įvartį, bet ir toliau žaidė pranašiau. Jau vėliau dešiniajame atakos krašte su kamuoliu buvęs Nerijus Mačiulis nepagailėjo perdavimo tam pačiam E.Razuliui, kuriam į tuščius vartus nebuvo sunku pataikyti.

Antrojo kėlinio pradžioje „Kauno“ persvarą dar labiau padidino Simonas Paulius, tačiau klaipėdiečiams po kelių minučių pavyko sumažinti atsilikimą, kai kamuolį į „Kauno“ vartus pasiuntė Deividas Lukošius. Kauniečiai į tai atsakė dar dviem įvarčiais ir iškovojo užtikrintą pergalę. 65-ąją minutę pasižymėjo Nerijus Mačiulis, o 81-ąją minutę tašką rungtynėse padėjo Ramūnas Mačežinskas.

Kitame mače susitiko Alytaus „Dainava“ ir Pakruojo „Kruoja“. Įtemptos rungtynės baigėsi taikiai – 2:2. Pakruojiečiai po Valdo Pocevičiaus įvarčio pirmajame kėlinyje įsiveržė į priekį, bet įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatą išlygino Paulius Sakalis. Komandos ilsėtis išėjo esant rezultatui 1:1.

Antrojo kėlinio pabaigoje tas pats P. Sakalis realizavo 11m baudinį skirtą į „Kruojos“ vartus ir išvedė „Dainavos“ komandą į priekį. Alytiškių džiaugsmas ilgai nesitęsė ir jau po kelių minučių rezultatą išlygino Ernestas Veliulis, taip išplėšdamas savo komandai lygiąsias.

A lygoje pirmauja čempiono titulą ginantis Panevėžio „Ekranas“ (66 tšk.), lenkiantis praėjusio sezono bronzos medalininką Vilniaus VFMD „Žalgirį“ (63 tšk.) bei šalies vicečempionus Marijampolės „Sūduvos“ (54 taškai) futbolininkus.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

12.Klaipėdos „Klaipėda“         29  2  2 25  17:74   8
* – „Kaunas“ vienuolikei FIFA drausmės komiteto sprendimu už finansinių įsipareigojimų nevykdymą atimti 6 taškai.

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas – 16 įvarčių – Arsenijus Buinickis („Dainava“).