A lyga: „Ekranas“ nugalėjo „Kruoją“ ir pakilo į 6 vietą

Panevėžio „Ekranas“ pergalingai pradėjo „SMScredit.lt A lygos“ čempionato III-ąjį ratą. „Bronzinė“ praėjusio sezono komanda savo aikštėje rezultatyviose rungtynėse 3:2 (3:2) įveikė Pakruojo „Kruoją“, atsirevanšavo už pralaimėjimus pirmoje sezono pusėje ir pakilo į šeštąją turnyro lentelės vietą.
„Ekranas“ – „Kruoja“
„Ekranas“ – „Kruoja“ / fkekranas.lt nuotr.

Ankstesnės šio sezono tarpusavio dvikovos tokio komandų rezultatyvumo nežadėjo. „Ekranas“ rungtynes pradėjo be tikro vidurio puolėjo ir, žaibiškai pereidamas iš gynybos į ataką, stengėsi išnaudoti priekyje žaidusių Elivelto, Tomo Salamanavičiaus ir Ryčio Piloto greitį.

Pirmasis pavojaus skambutis svečiams nuskambėjo 5-ąją minutę, kai ilgu perdavimu pabandyta vieną prieš vartus išvesti R.Pilotą. Neapdairiai vartus palikęs Martynas Matuzas vos nebuvo nubaustas, bet komandą išgelbėjo panevėžiečiui smūgiuoti sutrukdęs Donatas Strockis.

Tai kas nepasisekė susitikimo pradžioje, pavyko 12-ąją minutę. Po ilgo perdavimo iš savo aikštės pusės prieš „Kruojos“ vartininką iššoko T.Salamanavičius ir savo progos nepraleido, šaltakraujiškai pasiuntęs kamuolį pro Martyną Matuzą.

Persvara Panevėžio komanda džiaugėsi neilgai. Po pražangos aikštės viduryje 18-ąją minutę Nerijus Mačiulis atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, kur oro dvikovą laimėjo Radanfahas Abu Bakras. Jo galva link vartų numestą kamuolį neįtikėtinu būdu susistabdė Tautvydas Eliošius, permesdamas per jį prižiūrėjusį Dovydą Norvilą, ir iš poros metrų išlygino rezultatą.

Jau po dviejų minučių „Ekranas“ darsyk išsiveržė į priekį. Pakėlus kampinį, E.Girdvainis praleido kamuolį be priežiūros baudos aikštelės viduryje paliktam Aleksandrui Šušnjarui, kuris tiksliai smūgiavo į vartų kampą.

Po pavojingo išpuolio kėlinio viduryje, kai į baudos aikštelę įsiveržęs Aivaras Bagočius privertė šuoliu smūgį atremti Kornelijų Timofejevą, „Kruojos“ gynyba dar kartą buvo nubausta. 28-ąją minutę dar vienu ilgu perdavimu prieš vartus išvestas T.Salamanavičius stipriu smūgiu į tolimą kampą privertė prieš save kamuolį atremti M.Matuzą. Vartininkui į pagalbą gynėjai nesuskubo, leisdami Elivelto įmušti savo įvartį antruoju bandymu.

„Kruoja“ netrukus grįžo į rungtynes. Po pražangos prieš T.Eliošių, puikiu baudos smūgiu nuo skersinio nepaliko K.Timofejevui jokių šansų.

Kėlinio pabaigoje rezultatas galėjo būti lygus. Po ilgo perdavimo oro dvikovą laimėjęs Ričardas Beniušis galva numetė kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam Aivarui Bagočiui, bet saugo efektingą smūgį per save atrėmė laiku vartus palikęs „Ekrano“ vartininkas.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė, komandos daugiau dėmesio skyrė puolimui nei gynybai. Aikštės šeimininkams ir toliau sekėsi surengti greita atakas, tačiau jų užbaigimui pritrūkdavo tikslaus paskutinio perdavimo.

64-ąją minutę T.Eliošius puikiu reidu per pusę aikštės atsidūrė vienas prieš vartus, tačiau vietoje smūgio pasirinko perdavimą, kuris komandos draugų nepasiekė. Vėliau K.Timofejevas išgelbėjo komandą nuo nemalonumų atremdamas stiprų prieš vartus baudos aikštelės kairėje iššokusio Trayono Bobbo smūgį iš aštraus kampo.

75-ąją minutę po svečių kampinio „Ekranas“ surengė žaibišką ataką. Elivelto perdavimą smūgiu į vartus užbaigė T.Salamanavičius. Puikią reakciją pademonstravo ir kamuolį į kampinį nukreipė M.Matuzas.

R.Beniušis buvo labai arti išlyginamojo įvarčio 80-ąją minutę. Po T.Bobbo reido dešiniu flangu ir tikslaus perdavimo rezultatyviausias „Kruojos“ puolėjas laisvas smūgiu galva į vartus nepataikė.

Per likusį laiką Pakruojo komanda pabandė surengti šturmą, tačiau „Ekrano“ gynyba klaidų nedarė. Negana to, per pridėtą laiką pergalę įtvirtinti galėjo Donatas Petrauskas, tačiau, suklydus Valdui Pocevičiui, stipriai smūgiavo į M.Matuzą.

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10.Alytaus „Dainava“ 19 1 0 17 4:108 3

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai – po 9 įvarčius – Tomas Radzinevičius („Sūduva“), Nikas Tokičius („Šiauliai“) bei Ričardas Beniušis („Kruoja“).