2016 04 28 /20:53

A lygoje – lyderio ir autsaiderio lygiosios

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje sužaistos paskutinės A lygos 9-ojo turo rungtynės, kuriose čempionato lyderis „Trakų“ klubas nesugebėjo įveikti turnyro lentelės dugne esančio „Kauno Žalgirio“. Susitikimas pasibaigė taikiai – 0:0.
Davidas Aršakianas
Davidas Aršakianas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauno klubas tapo vos antrąja A lygos ekipa, šį sezoną atėmusia taškų iš Valdo Urbono treniruojamos ekipos. Iki šiol tai pavyko padaryti tik šalies čempionui Vilniaus „Žalgiriui“.

Šiomis lygiosiomis nutrūko „Trakų“ septynerių laimėtų rungtynių serija.

Jau 3-iąją minutę žalgiriečiams būtų tekę traukti kamuolį iš vartų tinklo, bet tą kartą jiems nusišypsojo sėkmė. Šalia savo baudos aikštelės neužtikrintai sužaidė Karolis Gvildys, o varžovo klaida pasinaudojęs Artiomas Gurenka smūgiavo iš dėkingos padėties, bet pataikė į virpstą. Kamuolys atšoko Davidui Aršakianui, tačiau puolėjui atlikti smūgio nepavyko.

Kauniečiai taip pat rengė atakas, kuriose buvo pastebimas Lukas Sendžikas – po dviejų saugo smūgių kamuolį teko gaudyti Mariui Rapaliui. Būtent šiam „Kauno Žalgirio“ futbolininkui priklausė geriausia svečių proga pirmame kėlinyje.

L.Sendžiką prieš oponentų vartininką išvedė Andrius Velička, tačiau jaunesniam kolegai nepavyko pavojingai smūgiuoti – kaire koja spirtas kamuolys kliudė tik išorinę vartų tinklo dalį. Kėlinio pabaigoje žalgirietis dar kartą smūgiavo ir šį sykį vėl nuo tikslo Kauno klubo atstovą skyrė keliolika centimetrų.

„Trakai“ turėjo dar dvi puikias progas pasižymėti: pirmame epizode iš arti virš skersinio smūgiavo Vaidotas Šilėnas, o D.Aršakianas, sulaukęs Dmitrijaus Rekišo perdavimo bei apibėgęs Deividą Mikelionį, nenukreipė kamuolio į tuščius vartus.

Antrasis kėlinys prasidėjo aštriais „riterių“ išpuoliais. Tiek po D.Rekišo, tiek po Aleksandro Byčenoko pavojingų smūgių kamuoliai skriejo visai netoli vartų. Dar nuo kelių aštrių perdavimų „Kauno Žalgirį“ išgelbėjo patikimai rungtyniavę gynėjai.

70-ąją minutę „Trakams“ teko atlikti neplanuotą keitimą. Lygioje vietoje traumą patyrė praėjusį A lygos sezoną net 25 rezultatyvius perdavimus atlikęs Jurijus Mamajevas.

„Riteriai“ bandė surengti varžovų vartų šturmą, tačiau geriausią progą tam sukūrė patys varžovai. K.Gvildys pabandė išmušti kamuolį į nepavojingą zoną, tačiau tą padarė ne visai sėkmingai – tik keliolika centimetrų išgelbėjo žalgirietį nuo galimo įvarčio į savo vartus.

Paskutinėmis minutėmis galva šalia vartų mušė D.Rekišas, tačiau paskutinis žodis priklausė po keitimo aikštėje pasirodžiusiam Rokui Krušnauskui. Puolėjas po gero komandos draugo perdavimo smūgiavo galva, M Rapalis kamuolį lietė, kuris dar atsimušė į virpstą.

„Trakai“ šiame mače rungtyniavo be geriausio A lygos pirmo rato žaidėjo Nerijaus Valskio ir Pavelo Kruko bei, panašu, kad ilgam prarado ir J.Mamajevą.

„Trakai“ – „Kauno Žalgiris“ 0:0 (0:0)

„Trakai“: M.Rapalis, A.Klimavičius, J.Januševskis, D.Česnauskis, V.Šilėnas, M.Dapkus (56 min. J.Mamajevas (70 min. T.Vitukynas)), J.Zasavickis, A.Gurenka, A.Byčenokas, D.Rekišas, D.Aršakianas

„Kauno Žalgiris“: D. Mikelionis, M.Miškinis, E.Pilypas, K.Gvildys, P.Daukša, T.Bučma (86 min. M.Gavrilovas), E.Kloniūnas, L.Sendžikas, R.Sikorskis (56 min. R.Krušnauskas), L.Mušnikovas, A.Velička (71 min. E.Mickevičius).

Geltonos kortelės: A.Klimavičius (80), A.Byčenokas (90+3); R.Sikorskis (34)

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. „Kauno Žalgiris“ 9 1 3 5 10:19 6

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas – 6 įvarčiai – Maksimas Maksimovas (Klaipėdos „Atlantas“).