A lygoje „Žalgiris“ nesugebėjo pramušti „Ekrano“ gynybos ir rungtynės baigėsi be įvarčių

Lietuvos futbolo „SMSCredit.lt A lygos“ penktasis turas šeštadienio popietę Panevėžyje prasidėjo dar viena staigmena. „Ekrano“ futbolininkai savo aikštėje sugebėjo neatiduoti pergalės lyderiui Vilniaus „Žalgiriui“ – 0:0. Tai buvo jau antrosios Lietuvos čempionų lygiosios šiame sezone, pirmą kartą „Žalgiris“ neįmušė įvarčio.
Donatas Petrauskas ir Linas Pilibaitis
Donatas Petrauskas ir Linas Pilibaitis / fkekranas.lt nuotr.

Nuo mačo pradžios svečiai užgulė „Ekrano“ vartus. 5-ąją minutę po oro dvikovos baudos aikštelėje kamuolys nukrito laisvam Krisčiui Andreou, tačiau legionieriui taikliai smūgiuoti nepavyko.

Panevėžio komanda visą savo dėmesį skyrė gynybai. Net puolime žaidęs Lukas Kochanauskas dažnai „nusileisdavo“ netoli savo baudos aikštelės ir padėdavo griauti „Žalgirio“ atakas, todėl reti aikštės šeimininkų bandymai kontratakuoti dažniausiai baigdavosi dar aikštės viduryje.

17-ąją minutę „Ekrano“ puolėjas po standartinės situacijos atliko pirmąjį komandos smūgį į vartus, tačiau teisėjo asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

Lietuvos čempionams pralaužti aplink baudos aikštelę susibūrusios kone visos varžovų komandos nesisekė nei perdavimais iš kraštų, nei tolimais smūgiais. Galva kamuolį į vartus nukreipti pabandė Linas Pilibaitis, Jakubas Wilkas, po kampinio savo šanso neišnaudojo ir Georgas Freidgeimas, dusyk iš toli smūgiavo Eivinas Zagurskas, tačiau didelių nemalonumų Kornelijui Timofejevui jie nesukėlė.

Lietuvos čempionams pralaužti aplink baudos aikštelę susibūrusios kone visos varžovų komandos nesisekė nei perdavimais iš kraštų, nei tolimais smūgiais.

Pati pavojingiausia proga kilo pirmojo kėlinio pabaigoje panevėžiečiams nugriovus Deividą Šemberą baudos aikštelės prieigose tiesiai prieš vartus, bet J.Wilko baudos smūgis praskriejo visai šalia vartų.

Dar vienu nepaprastai pavojingu baudos smūgiu 48-ąją minutę pasižymėti galėjo Artakas Jedigarianas, tačiau legionieriui iš Armėnijos iki įvarčio pritrūko kelių centimetrų – kamuolys praskriejo visiškai šalia virpsto.

Po trijų minučių visi stadione susirinkę „Ekrano“ gerbėjai tikėjosi 11 m. baudinio po to, kai baudos aikštelėje šiek tiek prilaikytas D.Šembero griuvo Edvinas Girdvainis. Teisėjas taisyklių pažeidimo šioje situacijoje neįžiūrėjo.

Kėlinio viduryje svečiai atliko tris keitimus, tačiau į žaidimą įsilieję futbolininkai „Žalgirio“ puolimo nepagerino. Tuo tarpu aikštėje pasirodęs Elivelto 74-ąją minutę turėjo idealią progą išvesti į priekį „Ekraną“. Uchennai Umeh laimėjus oro dvikovą baudos aikštelėje, kamuolys atiteko brazilui. Legionieriaus smūgis sukantis aplink save sudrebino vartų skersinį. Kamuoliui grįžus į aikštę, pakartotiniu smūgiu U.Umeh į tolimą vartų kampą nepataikė.

Laikui senkant, „Žalgiris“ ėmė skubėti, tačiau nuolatiniai ir pasikartojantys perdavimai iš kraštų buvo lengvas grobis tiek K.Timofejevui, tiek be klaidų žaidusiems gynėjams.

85-ąją minutę savo meistriškumą pademonstravo J.Wilkas. Lenkas po perdavimo iš dešiniojo flango labai techniškai vienu lietimu smūgiavo į vartus, neleisdamas šokinėjančiam kamuoliui nusileisti ant žemės, bet į tolimą kampą nepataikė.

Per likusį laiką čempionato lyderiai vartams negrasino, tuo tarpu per arbitro pridėtą laiką „Ekranas“ surengė žaibišką kontrataką, bet Edgaras Baranauskas netaikliai smūgiavo iš toli.

Panevėžio „Ekranas“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:0 (0:0)

„Ekranas“: K.Timofejevas, M.Dūda, S.Urbys, E.Girdvainis, E.Baranauskas, D.Petrauskas, T.Salamanavičius (81 min. L.Baranauskas), D.Norvilas, U.Umeh (90+2 min. R.Stanulevičius), R.Pilotas, L.Kochanauskas (69 min. Elivelto).

„Žalgiris“: A.Vitkauskas, A.Jedigarianas (58 min. R.Leliūga), G.Freidgeimas, L.Pilibaitis (71 min. A.Velička), R.Radavičius, A.Švrljuga, J.Wilkas, A.Žulpa, E.Zagurskas (62 min. P.Janušauskas), D.Šemberas, K.Andreou.

Geltonos kortelės: S.Urbys (45), T.Salamanavičius (54); D.Šemberas (52), A.Žulpa (58), K.Andreou (76), P.Janušauskas (89).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Alytaus „Dainava“ 4 0 0 4 0:18 0

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas – 4 įvarčius įmušęs Niko Tokičius („Šiauliai“).