Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Albanijos futbolo rinktinei įskaitytas techninis pralaimėjimas prieš Serbiją

Rungtynių akimirka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rungtynių akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

UEFA drausmės komitetas paskelbė sankcijas Serbijos ir Albanijos futbolo federacijoms už spalio 14 dieną sustabdytas 2016 metų Europos futbolo čempionato atrankos rungtynes. Itin skaudžiai nubausta Albanijos rinktinė, kuriai įskaitytas techninis pralaimėjimas 0:3. Vis dėlto, paprastai už pergalę skiriamais 3 taškais Serbijos rinktinė nesidžiaugs – iš jų 3 taškai atimti.

Abiejų šalių futbolo federacijos taip pat nubaustos 100 tūkst. eurų baudomis, o artimiausias dvi rungtynes namuose Serbijos futbolininkai turės žaisti be žiūrovų.

Albanijos futbolo federaciją šį UEFA drausmės komiteto sprendimą jau pavadino „parodija“.

Spalio 14 dieną Belgrade vykusiose rungtynėse pirmojo kėlinio pabaigoje rezultatui esant 0:0 virš aikštės pasirodė nepilotuojama skraidyklė, prie kurios buvo pririšta Albaniją ir Kosovo nepriklausomybę palaikanti nacionalistinė vėliava. Joje buvo pavaizduoti „Didžiosios Albanijos“ kontūrai, o po jais užrašyta „autochthonous“ – frazė, reiškianti, kad serbai neturi teisių į Kosovo regioną.

Serbas Stefanas Mitrovičius pabandė vėliavą ir skraidyklę nuleisti ant žemės, tačiau tai išprovokavo muštynes, nes albanai puolė vėliavą ginti. Susimušė ne tik žaidėjai, bet ir į aikštę pasipylę sirgaliai, dėl kurių albanams teko skubiai lėkti į persirengimo kambarius. Šiose rungtynėse stadione nebuvo nė vieno Albanijos rinktinės sirgaliaus – tik serbai. Po kurio laiko mačas dėl nepakankamo saugumo buvo nutrauktas.

VIDEO: Albanų vėliava Belgrade

Pranešama, kad Serbijos futbolo rinktinė norėjo mačą tęsti, tačiau Albanija atsisakė tai daryti motyvuodama saugumu bei žaidėjų psichologine būkle. Anot albanų, jų futbolininkams stadione paprasčiausiai buvo nesaugu.

Albanijos futbolo federacijos delegacijos narys teisininkas Chimi Shakohoxha teigė, kad albanai turėtų apskųsti šį UEFA sprendimą. Anot teisininko, Belgrado stadione albanų žaidėjams buvo itin nesaugu, nes sirgaliai laikė plakatus su užrašais „Užmušk albanus“, skandavo rasistiškus šūkius, į Albanijos rinktinės žaidėjus sirgaliai mėtė įvairius daiktus, o prasidėjus neramumams atvirai puolė futbolininkus.

Tuo tarpu Serbijos futbolo federacija visą kaltę suvertė albanams, išplatindama daugiau nei 1500 žodžių laišką, kuriame kaltina Albanijos rinktinę ir jos žaidėjus prisidėjus „prie kruopščiai suplanuoto teroristinio akto“.

VIDEO: Muštynių vaizdas

„Pats incidentas bei Albanijos rinktinės žaidėjų, trenerių ir viso personalo elgesys nepalieka abejonių, kad jie prisidėjo prie plano, kuriuo siekta šias rungtynes sustabdyti“, – rašoma serbų pranešime.

Tai buvo pirmasis šių futbolo rinktinių susitikimas nuo 1967 metų. Abiejų šalių santykiai yra itin įtempti dėl 2008 metais nuo Serbijos atsiskyrusio Kosovo regiono. Šią valstybę pripažino JAV ir daugelis ES šalių, tačiau dėl Serbijos užsispyrimo Kosovas negali žaisti UEFA ir FIFA turnyruose, nes nėra šių organizacijų narys.

2015 metų spalio 8 dieną Albanijoje pagal tvarkaraštį turėtų vykti šių rinktinių atsakomosios rungtynės.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką