Anglijos čempionate triumfavo „Manchester City“ klubas

Sekmadienį sužaistos Anglijos „Premier“ lygos paskutiniojo turo rungtynės. Prieš jas geriausią poziciją turėjęs „Manchester City“ klubas iškovojo užtikrintą pergalę ir po metų pertraukos vėl tapo stipriausia šalies komanda.
"Manchester City" tapo Anglijos čempionu
"Manchester City" tapo Anglijos čempionu / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dvikovoje namie su Londono „West Ham“ Manuelio Pellegrini treniruojamai ekipai užteko tik taško, mat „City“ turėjo dviejų taškų persvarą prieš „Liverpool“ ir geresnį įvarčių santykį.

Nepaisant to, šeimininkai dominavo nuo pat pirmos minutės, o svečiai beveik visą laiką praleido savo baudos aikštelės prieigose.

Vien per pirmas 45 minutes „City“ turėjo ne vieną puikią progą pasižymėjo, tačiau Edinas Džeko ir Sergio Aguero neišnaudojo kelių dėkingų progų, o Davidas Silva pataikė į virpstą.

Vienintelį kartą svečių vartininką Adrianą šeimininkams pavyko įveikti 38-ąją minutę, kai puikiu smūgiu iš maždaug 20 metrų įmušė Samiras Nasri.

Iškart po pertraukos „City“ padvigubino savo pranašumą. Po kampinio laiku ir vietoje atsidūrė Vincentas Kompany, kuris stipriu smūgiu pelnė antrąjį komandos įvartį.

66-ąją minutę puikios galimybės pasižymėjo neišnaudojo S.Aguero. Greitos atakos metu po idealaus perdavimo iš krašto argentiniečiui tereikėjo kyštelti koją ir nukreipti kamuolį į neginamą vartų kampą, bet puolėjas sugebėjo pataikyti į prie kito virpsto buvusį Adrianą.

78-ąją minutę savo antrąjį įvartį galėjo pelnyti S.Nasri, bet galingą jo šūvį atrėmė svečių vartų sargas iš Ispanijos.

Per likusį mačo laiką „City“ nesunkiai išsaugojo susikrautą pranašumą ir ketvirtą kartą klubo istorijoje triumfavo šalies čempionate.

Kitose rungtynėse prieš paskutinį turą vilčių tapti čempionais dar turėjęs „Liverpool“ namie 2:1 įveikė „Newcastle United“, tačiau šios pergalės Brendano Rodgerso kariaunai buvo maža, kad galėtų pretenduoti į pirmąją vietą.

Svečiai pirmieji išsiveržė į priekį, kai į savus vartus kamuolį nukreipė Martinas Škrtelas, tačiau antrojo kėlinio viduryje vienas po kito pasižymėjo Danielis Aggeris ir Danielis Sturridge’as. Surinkę 84 taškus, „Liverpool“ galutinėje turnyro lentelėje dviem atsiliko nuo čempiono „Manchester City“.

Trečiąją poziciją jau prieš šį turą buvo užsitikrinęs Londono „Chelsea“. „Mėlynieji“ 38-ajame ture varžovų aikštėje 2:1 nugalėjo paskutiniąją vietą čempionate užėmusį „Cardiff City“. Pastarasis kartu su Londono „Fulham“ ir „Norwich City“ atsisveikino su „Premier“ lyga.

Kelialapį į UEFA Čempionų lygos atranką užsitikrino ketvirtoje vietoje likęs sostinės „Arsenal“ klubas, svečiuose 2:0 įveikęs „Norwich“. UEFA Europos lygoje kitame sezone grumsis penktas likęs Liverpulio „Everton“, tokiu pačiu rezultatu varžovų aikštėje įveikęs „Hull City“.

Praėjusio sezono čempionas „Manchester United“ šiose pirmenybėse liko tik septintas, paskutinėje čempionato dvikovoje svečiuose sužaidęs lygiosiomis 1:1 su „Southampton“.

Į antrąjį Anglijos divizioną iškrito „Cardiff City“, „Norwich City“ ir Londono „Fulham“.

Rezultatai:

„Manchester City“ 2 – 0 „West Ham“
39‘ [1 – 0] Samir Nasri
49‘ [2 – 0] Vincent Kompany

„Liverpool“ 2 – 1 „Newcastle“
20‘ [0 – 1] Martin Škrtel (į savus vartus)

14‘ [1 – 0] Paulinho
35‘ [2 – 0] Nathan Baker (į savus vartus)
38‘ [3 – 0] Emmanuel Adebayor (11 m)

„West Brom“ 1 – 2 „Stoke City“
22‘ [0 – 1] Gareth McAuley (į savus vartus)
56‘ [1 – 1] Stephane Sessegnon
87‘ [1 – 2] Charlie Adam

Galutinė Anglijos futbolo lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

20.„Cardiff City“ 38 7 9 22 32:74 30

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas – 31 įvartis – Luisas Suarezas („Liverpool“).