„Arsenal“ ir „Manchester City“ užtikrintai žengė į kitą FA taurės turnyro etapą (video)

Trečiadienį sužaidus likusius du penktojo FA taurės etapo mačus paaiškėjo, kad į kitą etapą pateko „Manchester City“ ir Londono „Arsenal“, kurie atitinkamai įveikė Birmingamo „Aston Villa“ rezultatu 2:0 ir „Leyton Orient“ rezultatu 5:0.
FA taurė
FA taurė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Mančesteryje mačas prasidėjo šeimininku įvarčiu. 5-ą minutę Aleksandaras Kolarovas kėlė kampinį ir „Aston Villa“ žaidėjai nesugebėjo išmušti kamuolio, o Yaya Toure iš arti jį pasiuntė į vartus.

Kitas įvartis pelnytas 25-ą minutę: po puikaus Yaya Toure perdavimo gynėjus už nugaros paliko puolėjas Mario Balotelli, vienu lietimu smūgiavo į viršutinį vartų kampą ir nuginklavo Bradą Friedelį.

„Aston Villa“ atsakė pavojingu Emile Heskey smūgiu, tačiau į jo smūgį puikiai reagavo Joe Hartas ir sugebėjo jį atremti. Daugiau pirmame kėlinyje nieko ypatingo sukurta nebuvo ir ekipos patraukė į rūbines.

Antrame kėlinyje iniciatyva priklausė aikštės šeimininkams, tačiau „Manchester City“ įvartį pelnė tik 70-ą minutę. Šį kartą puikiu smūgiu iš 16 metrų pelnė ispanas Davidas Silva.

Nors dar buvo kelios progos, niekas įvarčių daugiau nepelnė ir „Manchester City“ galėjo džiaugtis užtikrinta pergale bei kelialapiu į FA taurės ketvirtfinalį, kuriame susitiks su „Reading“.

Tuo tarpu Londono „Arsenal“ peržaidė mačą su „Leyton Orient“, nes pirmos rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1. Šį kartą dvikova vyko Londone ir „Arsenal“ silpnesniems priešininkams nepaliko jokių vilčių.

Pirmą įvartį 7-ą minutę po Tomaso Rosicky perdavimo pelnė Marouane‘as Chamakhas. Verta paminėti, kad tai buvo pirmasis puolėjo įvartis nuo lapkričio mėnesio.

Antras rungtynių įvartis pelnytas 30-ą minutę, kai po Kierano Gibbso perdavimo įvartį galva pelnė puolėjas iš Danijos Nicklasas Bendtneris. Tas pats N.Bendtneris kėliniui artėjant prie pabaigos po apmaudžios „Orient“ gynėjų klaidos sugebėjo pasižymėti dar kartą.

Antrame kėlinyje trečią savo įvartį pelnė Nicklas Bendtneris. Šį kartą puolėjas 62-ą minutę realizavo vienuolikos metrų baudinį.

Negana to, „Arsenal“ pasiekė dar vieną įvartį ir taip pažemino priešininkus. Šį kartą pasižymėjo nuo atsarginių suolelio pakilęs ir komandos draugą pakeitęs Gaelas Clichy.

Iki rungtynių pabaigos niekas daugiau nepasižymėjo ir „Arsenal“ šventė triuškinamą pergalę. Verta paminėti, kad dabar Londono klubas FA taurės ketvirtfinalyje susitiks su „Manchester United“.