Pralaimėjimo išvengusi Lietuva Baltijos taurės iš latvių neatėmė

Lietuvos rinktinė sudėtingos misijos neįvykdė ir Baltijos taurės neiškovojo. Edgaro Jankausko auklėtiniai 1:1 sužaidė su Latvijos nacionaline komanda, kuri ir tapo turnyro nugalėtoja.
Baltijos futbolo taurės rungtynės: Lietuva - Latvija.
Baltijos futbolo taurės rungtynės: Lietuva - Latvija. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirmąjį rungtynių įvartį 46-ąją minutę pelnė Latvijos rinktinės kapitonas Kasparas Dubra, o 86-ąją minutę Karolio Laukžemio įvartis atėmė iš varžovų pergalę, bet ne pirmąją vietą.

Baltijos taurė – vienas seniausių tarptautinių turnyrų visoje Europoje. Latviai šį trofėjų iškovojo ketvirtus metus iš eilės.

Lietuvos rinktinė Baltijos taurę į viršų yra kėlusi 11 kartų, tačiau šiemet pirmas rungtynes Estijoje pralaimėjo 0:2. Vėliau latviai nugalėjo estus 1:0, todėl turnyro likimas sprendėsi būtent Vilniuje.

Nepaisant pralaimėjimo estams, Lietuvos rinktinė antradienį dar turėjo šansų – mūsiškiams LFF stadione reikėjo laimėti bent trijų įvarčių persvara.

Rungtynių eiga. Lietuva – Latvija 1:1

Antras kėlinys

92 min. Gaisras prie Lietuvos rinktinės vartų baigėsi smūgiu tiesiai į Dž.Bartkų.

86 min. Įvartis! Karolis Laukžemis gavo puikų R.Baravyko perdavimą ir galva itin tiksliai nukreipė kamuolį į Latvijos rinktinės vartus – 1:1.

85 min. Vartus palikęs Dž.Bartkus kliudė varžovą ir užsidirbo geltoną kortelę. Laimei, epizodas vyko už baudos aikštelės ribų.

65 min. M.Kuklys po kampinio smūgiavo galva, bet kamuolys zvimbė virš vartų.

61 min. D.Šernas gavo perdavimą iš krašto, bet į vartus nepataikė.

54 min. Latviai dar kartą pasiuntė kamuolį į vartus, bet šįkart teisėjai užfiksavo nuošalę.

46 min. Įvartis! Kasparas Dubra iškart po pertraukos surado kamuolį baudos aikštelėje ir nukreipė jį į Lietuvos rinktinės vartus – 0:1.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Baltijos futbolo taurės rungtynės: Lietuva – Latvija.

Pirmas kėlinys

44 min. Arvydas Novikovas tiesiog spindi aikštėje. Saugas puikiai tvarkosi su užduotimis ir yra labai pastebimas.

30 min. Puikų smūgį kaire koja iš tolėliau paleido A.Novikovas, bet vartininkas kamuolį pasiekė.

26 min. F.Černychas turėjo gerą progą, tačiau stiprus smūgis iš aštraus kampo į vartus neskriejo.

21 min. LFF stadionas ploja Dž.Bartkui, kuris dukart paeiliui atmušė Latvijos rinktinės smūgius iš baudos aikštelės.

9 min. Klaidelė gynyboje leido latviams susikurti galimybę, tačiau kampiniu pasitenkinę svečiai šansu nepasinaudojo.

1 min. Jau pirmąją rungtynių minutę į vartus smūgiavo D.Šernas.

Lietuvos rinktinės sudėtis: Džiugas Bartkus, Edvinas Girdvainis, Tomas Mikuckis, Egidijus Vaitkūnas, Rolandas Baravykas, Ovidijus Verbickas, Arvydas Novikovas, Mantas Kuklys, Simonas Paulius, Fiodoras Černychas, Darvydas Šernas.

Latvijos rinktinės sudėtis: Kasparas Ikstenis, Kasparas Dubra, Vitalijus Jagodinskis, Gintas Freimanis, Raivis Jurkovskis, Igoris Tarasovas, Glebas Kluškinas, Ritvaras Ruginas, Janis Ikauniekas, Vlademiras Kamešsas, Aleksejus Višnakovas.