„Barcelona“ apmaudžiai išleido pergalę iš rankų

UEFA Čempionų lygos pirmose ketvirtfinalio rungtynėse trečiadienį nugalėtojos titulą ginanti „Barcelona“ išvykoje apmaudžiai išbarstė pranašumą ir tik lygiosiomis 2:2 baigė dvikovą su anglų Londono „Arsenal“, o Maskvos CSKA su Deividu Šemberu svečiuose 0:1 nusileido italų Milano „Inter“ futbolininkams.
Z.Ibrahimovičius pelnė du įvarčius, tačiau „Barcelona“ nesugebėjo išsaugoti pranašumo. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nuo pat rungtynių pradžios „Barcelona“ komanda užgulė aikštės šeimininkų vartus – šiuos nuo įvarčių gelbėjo tik „Arsenal“ vartininkas Manuelis Almunia ir fortūna. Arsene‘o Wengero auklėtiniai po šoko atsigavo tik įpusėjus pirmam kėliniui.

Londono ekipa taip pat sugebėjo suregzti keletą pavojingų atakų, tačiau įvarčiu jos nepasibaigė. Daug prastesnė naujiena aikštės šeimininkams buvo ta, kad dėl traumos priverstinai buvo pakeisti Andrejus Aršavinas, o kiek vėliau – ir Williamas Gallas.

Ibrahimovičiaus šou

Savo akivaizdų pranašumą aikštėje katalonams galiausiai pavyko įrodyti iš karto po pertraukos, kai savo šou pradėjo Zlatanas Ibrahimovičius.

„Barcelona“ puolėjas praėjus vos 24 antro kėlinio sekundėms sugebėjo permesti kamuolį per varžovų vartininką ir pelnyti pirmą savo įvartį, o 59-ą minutę švedas antrą kartą nuginklavo M.Almunią po juvelyrinio Xavi perdavimo.

„Arsenal“ atsakas

„Arsenal“ futbolininkai baltos vėliavos nekėlė. Atvirkščiai, pamėgino užgulti svečių vartus ir tai davė rezultatą. Nuo atsarginių suolo pakilęs Theo Walcottas 69-ą minutę pabėgo į priekį, smūgiavo į vartus, kamuolys praslydo pro „Barcelona“ vartininko Victoro Valdeso ranką ir įriedėjo į vartus. „Arsenal“ sušvelnino rezultatą 1:2.

Džiaugsmas užplūdo vietos sirgalius, kai 84-ą minutę Carlesas Puyolis po dvikovos baudos aikštelėje su Cescu Fabregasu gavo abejotiną raudonąją kortelę. „Arsenal“ kapitonas realizavo 11 metrų baudinį ir išlygino rezultatą 2:2.

Per likusias kelias minutes sutrikusi „Barcelona“ nesugebėjo sukurti nieko pavojingo. Atsakomasis mačas vyks balandžio 6 dieną Barselonoje.

„Inter“ namie – pranašesnis

Kitose Čempionų lygos ketvirtfinalio rungtynėse tarp Maskvos CSKA ir Milano „Inter“ pirmasis kėlinys taip pat praėjo be įvarčių. Tačiau vėliau aikštės šeimininkai italai vis dėlto sugebėjo įveikti maskviečių gynybą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Pergalingo įvarčio autorių D.Milito stengiasi sustabydti D.Šemberas
Pergalingo įvarčio autorių D.Milito stengiasi sustabydti D.Šemberas.

Nepaisydamas varžovų gynėjų globos 65-ą minutę Diego Milito stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į CSKA vartų kampą ir išvedė „Inter“ į priekį 1:0. Pajutę saldų pergalės skonį Milano komandos žaidėjai dar aktyviau ėmė žaisti puolime, o svečiams teko visomis išgalėmis gintis.

Per likusį laiką rezultatas nepasikeitė. Vienas geriausių Lietuvos futbolininkų D.Šemberas CSKA gretose žaidė visas rungtynes. Atsakomoji dvikova vyks balandžio 6 dieną Maskvoje.

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius