„Barcelona“ iškovojo antrąją pergalę Ispanijos lygoje

Antrajame Ispanijos „Primera“ lygos ture antrąją pergalę iškovojo čempionės titulą ginantys „Barcelona“ futbolininkai, po atkaklios kovos išvykoje 1:0 (1:0) įveikė Bilbao „Athletic“. Tai buvo šimtoji katalonų pergalė, kai komandai rungtyniauja Luisas Enrique.
Ivanas Rakitičius įmušė pirmą savo įvartį šio sezono „Primeroje“
Ivanas Rakitičius įmušė pirmą savo įvartį šio sezono „Primeroje“ / „Scanpix“/AP nuotr.

Pirmajame kėlinyje baskai pridarė daug problemų svečiams iš Katalonijos, kuriems nepavyko primesti savo žaidimo. „Barcai“ dažnai atakas tekdavo pradėti aukštais ir tolimais perdavimais nuo savo baudos aikštelės.

Po vieno Bilbao futbolininkų bandymo paspausti katalonų vartininką Marcą-Andre Ter Stegeną šis suklydo ir perdavė kamuolį tiesiai varžovui. Vis dėlto daug erdvės turėjęs Benatas smūgiavo tiesiai į vartų sargą.

„Athletic“ už tai buvo skaudžiai nubausti. 21-ąją minutę „Barcelona“ surengė greitą ataką, kurios kulminacijoje Arda Turanas gražiai pakabino kamuolį į baudos aikštelę įkertančiam Ivanui Rakitičiui ir kroatas technišku smūgiu galva nukreipė kamuolį į vartų tinklą.

Labai pavojingų progų komandos nesukūrė iki pat kėlinio pabaigos, kai rezultatą tiesiog privalėjo padvigubinti A.Turanas. Greitos atakos metu Lionelis Messi atliko idealų perdavimą turkui, kuris nusprendė smūgiuoti pats, tačiau pro šalį.

Ivano Rakitičiaus įvartis

Antrajame kėlinyje žaidimas iš esmės nesikeitė, progų turėjo abi komandos. Vienos neišnaudojo L.Messi, net kelių – Bilbao klubo žaidėjas Raulis Garcia.

81-ąją min. bene geriausią antrojo kėlinio progą turėjo Luisas Suarezas. Puolėją komandos draugai tolimu perdavimu išvedė prieš vartininką, tačiau urugvajietis slystelėjo. Galiausiai kamuolį jis suvaldė, apžaidė gynėją, tačiau smūgis buvo labai nevykęs.

Vėjais paleista Luiso Suarezo proga

Jau per teisėjo pridėtą laiką L.Suarezas turėjo dar vieną auksinę progą. trys „Barcos“ žaidėjai įsiveržė į baudos aikštelę, L.Messi atliko perdavimą L.Suarezui, kuriam tereikėjo įmušti į be vartininko paliktus vartus. Vis dėlto puolėjas pataikė tiesiai į vidury vartų stovėjusį gynėją.

Ispanijos čempionato lydere netikėtai tapo „Las Palmas“ ekipa, per pirmas dvejas rungtynes sumušusi net devynis įvarčius. Sekmadienį „Las Palmas“ 5:1 sutriuškino „Granada“ klubą.

Po dvi pergales turi ir „Barcelona“ bei Madrido „Real“.