Blankų britiškąjį derbį laimėjo Velsas

Velso rinktinė pateko tarp aštuonių stipriausių Europos komandų. Šeštadienio vakarą antrajame aštuntfinalio mače valai 1:0 Paryžiaus „Parc des Princes“ stadione palaužė Šiaurės Airijos vienuolikę.
Garethas Bale'as
Garethas Bale'as / „Scanpix“ nuotr.

Vienintelį mačo įvartį 75-ąją minutę po Garetho Bale'o perdavimo į savus vartus įsimušė Garethas McAuley.

Šiaurės Airija per visas rungtynes taip ir nesugebėjo sukurti nė vienos realesnės progos.

Net ir praleidus įvartį, perimti iniciatyvą jiems sekėsi sunkiai.

Pirmenybėse debiutuojantis Velsas ketvirtfinalyje susitiks su Belgijos ir Vengrijos poros nugalėtoja.

Įdomu, jog britiškajam aštuntfinaliui vadovavo Anglijos arbitras Martinas Atkinsonas.

Startinės sudėtys:

Velsas: Wayne‘as Hennessey, Chrisas Gunteris, Neilas Tayloras, Benas Daviesas, Jamesas Chesteris, Ashley Williamsas, Joe Allenas, Aaronas Ramsey, Garethas Bale‘as, Joe Ledley, Samas Vokesas.

Šiaurės Airija: Michaelis McGovernas, Garethas McAuley, Jonny Evansas, Stevenas Davisas, Kyle‘asLafferty, Corry Evansas, Stuartas Dallasas, Oliveris Norwoodas, Aaronas Hughesas, Jamie Wardas, Craigas Cathcartas.

Rungtynių eiga:

Dvikovą aktyviau pradėjo valai, bet pirmasis rimtas pavojus kilo būtent prie Wayne‘o Hennessey vartų. Po Stuarto Dallaso smūgio savo meistriškumą teko demonstruoti vartininkui.

19-ąją minutę kamuolys atsidūrė Šiaurės Airijos vartų tinkle po Aarono Ramsey smūgio, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę.

Pirmasis rungtynių pusvalandis praėjo be didesnio pavojaus nei prie vienų vartų.

Kėliniui persiritus į antrąją pusę žaidimo tempas krito. Komandos vis dažniau ritinėjo kamuolį aikštės viduryje. Nors velsiečiai buvo vadinami šios dvikovos favoritais, primesti savąjį žaidimą jiems sekėsi labai sunkiai.

Per pirmąsias 45 minutes jokių pavojingų epizodų taip ir nebuvo sukurta.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo kiek aktyviau. 57-ąją minutę pavojingą baudos smūgį atliko Garethas Bale'as, bet airiams pavyko apsiginti.

75-ąją minutę Velsas vis dėlto pasiekė savo tikslą. Po Garetho Bale'o perdavimo iš kairiojo krašto kamuolį į savo vartus pasiuntė Garethas McAuley.

Įdomu, jog šis futbolininkas buvo ir istorinio pirmojo Šiaurės Airijos įvarčio Europos čempionatuose autorius.

Net ir praleidę įvartį Šiaurės Airijos futbolininkai iniciatyvos perimti nesugebėjo, tad į ketvirtfinalį žengė Velsas.