Čempionų lyga: PSG triumfas prieš „Barcelona“ ir Francesco Totti rekordas

Antradienį buvo sužaistos aštuonerios Čempionų lygos antrojo turo rungtynės. Paryžiuje vykusioje dvikovoje pergalę 3:2 šventė PSG klubas įveikęs „Barcelona“ ekipą. „Manchester City“ sužaidė lygiosiomis 1:1 su „Roma“, kurios įvarčio autorius Francesco Totti tapo vyriausiu futbolininku, pasižymėjusiu Čempionų lygoje. Pergalę iškovojo Jose Mourinho vadovaujamas „Chelsea“ klubas, 1:0 palaužęs Lisabonos „Sporting“.
Marco Veratti
Marco Veratti / „Scanpix“ nuotr.

E grupė

Pirmosiose dienos rungtynėse Miuncheno „Bayern“ 1:0 nugalėjo Maskvos CSKA.

Kitose rungtynėse Mančesteryje susitiko vietos „Manchester City“ ir „Roma“ ekipos. Ketvirtąją minutę po Maicono pražangos buvo paskirtas 11 metrų baudinys į „Roma“ vartus, kurį realizavo Sergio Aguero. 23 minutę rezultatą išlygino Francesco Totti. Italas tapo vyriausiu žaidėju, pasižymėjusiu Čempionų lygoje. 38-erių metų ir trijų dienų  sulaukęs futbolininkas pagerino Rayno Giggso rekordą.

Maskvos CSKA – Miuncheno „Bayern“ 0:1
„Manchester City“ – „Roma“ 1:1

„Scanpix“ nuotr./Francesco Totti

G grupė

Londono „Chelsea“ Portugalijoje susitiko su „Sporting“. 34 minutę anglus į priekį išvedė Nemanjos Matićiaus įvartis.

Vokietijoje vykusiose rungtynėse „Schalke“ ekipa atsiliko nuo Slovėnijos čempionų „Maribor“, kai 37 minutę įvartį įmušė Damjanas Boharas. 56 minutę rezultatą išlygino Janas Klassas Huntelaaras.

„Sporting“ – Londono „Chelsea“ 0:1
„Schalke“ – „Maribor“ 1:1

„Scanpix“ nuotr./Nemanja Matičius

F grupė

Itin atkakli kova užvirė Paryžiuje, kur susitiko vietos „Saint-Germain“ ir „Barcelona“ futbolininkai. Jau 10 minutę PSG ekipą į priekį išvedė naujas vasaros pirkinys Davidas Luizas. Vos po dviejų minučių rezultatą lygino Lionelis Messi. Perdavimą jam atliko Andresas Iniesta. 26 minutę Marco Verrati po kampinio galva dar kartą išvedė paryžiečius į priekį.

Antrajame kėlinyje PSG toliau didino pranašumą. 54 minutę įvartį įmušė Blaise Matuidi. Tačiau ir vėl ispanai turėjo greitą atsaką. Atsilikimą mažino Neymaro taiklus smūgis.

Šiose rungtynėse Xavi pagerino Čempionų lygoje sužaistų rungtynių rekordą. Ispanui tai buvo jau 143-iosios rungtynės.

Kipre vykusiose rungtynėse „Ajax“ pirmavo po Lucaso Anderseno įvarčio 28-ąją minutę, tačiau rezultatą išlygino Gustavo Manduca, kuris realizavo baudos smūgį.

PSG – „Barcelona“ 3:2
Nikosijos APOEL – Amsterdamo „Ajax“ 1:1

„Scanpix“ nuotr./Neymaras

H grupė

Lvove susitiko dėl Rusijos karinės agresijos Ukrainoje namuose  negalintys rungtyniauti Donecko futbolininkai ir svečiai iš Porto. 52 minutę ukrainiečius į priekį išvedė brazilo Alexo Teixeira įvartis. 85 minutę Donecko klubo pranašumą padvigubino Luizas Adriano. 88 minutę „Porto“ realizavo 11 metrų baudinį, kurį įmušė Jacksonas Martínezas. Jau per pridėtą laiką J.Martinezas sugebėjo išlyginti rezultatą.

Kitos rungtynės vyko Baltarusijoje, kur susitiko BATE ir „Athletic“. 19 minutę BATE klubą į priekį išvedė Denisas Poliakovas. Aleksandras Karnickis 41 minutę padvigubino šeimininkų pranašumą. Pirmo kėlinio pabaigoje pasižymėti dar spėjo ir atsilikimą sumažino Aritzas Adurizas.

Donecko „Šachtar“ – „Porto“ 2:2
Borisovo BATE – „Athletic“ 2:1