2011 11 23 /2011 11 24

Čempionų lyga: grandų mūšyje – „Barcelona“ pergalė, „Chelsea“ pralaimėjo ir Vokietijoje

UEFA Čempionų lygoje trečiadienį sužaistos aštuonerios V turo rungtynės. Centrinė vakaro dvikova vyko „San Siro” stadione, kur susitiko vietos „Milan” ir svečiai „Barcelona” futbolininkai.
Leonelis Messi
Leonelis Messi / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 UEFA

Varžybos Milane prasidėjo labai aktyviai. Pirmasis įvartis krito 14-ą minutę, kuomet visiškai to nenorėdamas kamuolį į savų vartų tinklą nukreipė „Milan” saugas Markas van Bommelis.

Visgi šeimininkai nepalūžo ir jau 20-ą minutę po Clarence'o Seedorfo atlikto perdavimo kamuolį į savo buvusios komandos vartus pasiuntė bei rezultatą išlygino Zlatanas Ibrahimovičius.

„Barca” rezultatui esant lygiam spaudė šeimininkus ir ko pasekoje uždirbo vienuolikos metrų baudinį, kurį realizavo Lionelis Messi ir svečiai iš Ispanijos vėl galėjo džiaugtis minimalia persvara.

Visgi antrame rungtynių kėlinyje, 54-ą minutę, „Milan” dar kartą išlygino rezultatą. Šį kartą puikiai sužaidęs „Barcelona” vartų sargą Victorą Valdesą nuginklavo saugas Kevinas Prince'as Boatengas.

Nepaisant to, „Milan” ekipai „užsikabinti” nepavyko, nes 63-ą minutę po Messi perdavimo Xavi pasiuntė kamuolį į vartus ir kaip vėliau paaiškėjo šis įvartis lėmė svečių pergalę Milane 3-2.

H grupė:

„Milan“ 2 – 3 „Barcelona“
14' [0 – 1] M.van Bommel (į savus vartus)
20' [1 – 1] Z.Ibrahimovic
31' [1 – 2] L.Messi (iš 11 m. baudinio)
54' [2 – 2] K.Boateng
63' [2 – 3] Xavi

Barysovo BATE 0 – 1 Pilzeno „Viktoria“
42' [0 – 1] M.Bakos

„Chelsea“ suklupo paskutinėmis minutėmis

E grupėje viskas vyko dar įdomiau – „Valencia“ (8 tšk.) namie net 7:0 sumušė „Genk“ (2 tšk.), o hat-tricką pelnė Roberto Soldado.

Kitose rungtynėse Londono „Chelsea“ (8 tšk.) paskutinėmis sekundėmis rezultatu 1:2 nusileido Leverkuzeno „Bayer“ (9 tšk.) ir tai anglus bloškė į trečiąją vietą.

Didier Drogba 48 minutę buvo išvedęs anglus į priekį, tačiau Derdyokas 73 minutę rezultatą išlygino, o lemiamą įvartį 91 minutę vokiečiams pelnė Friedrichas.

Paskutiniajame ture „Chelsea“ dėl patekimo į kitą etapą grumsis su ta pačia „Valencia“.

E grupė:

Lėverkuzeno „Bayer“ 2 – 1 Londono „Chelsea“
49' [0 – 1] D.Drogba
73' [1 – 1] E.Derdiyok
90' [2 – 1] M.Friedrich

„Valencia“ 7 – 0 Genko „Racing“
10' [1 – 0] Jonas
13' [2 – 0] R.Soldado
36' [3 – 0] R.Soldado
40' [4 – 0] R.Soldado
68' [5 – 0] P.Hernandez
70' [6 – 0] A.Duriz
81' [7 – 0] T.Costa

E grupė
1. *Bayer 5 3 0 2 0 9
2. Valencia 5 3 2 1 +8 8
3. Chelsea 5 2 2 1 +6 8
4. Genk 5 0 2 3 -14 2

Du Robino Van Persie įvarčiai lėmė „Arsenal“ (11 tšk.) pergalę rezultatu 2:1 mače su Dortmundo „Borussia“ (4 tšk.), kurie beveik prarado viltis pakovoti dėl vietos kitame etape. Anglai, tuo tarpu, užsitikrino vietą kitame etape.

Viltį vokiečiams dar paliko Pirėjo „Olympiacos“ (6 tšk.) rezultatu 1:0, dėka Fetfatzidžio įvarčio, palaužęs Marselio „Olympique“ (7 tšk.).

F grupė:

Londono „Arsenal“ 2 – 1 Dortmundo „Borussia“
49' [1 – 0] R.van Persie
82' [2 – 0] R.van Persie
90' [2 – 1] S.Kagawa

„Marseille“ 0 – 1 Pirėjo „Olympiakos“
82' [0 – 1] G.Fetfatzidis

F grupė
1. *Arsenal 5 3 2 0 +3 11
2. Marseille 5 2 1 2 +2 7
3. Olympiakos 5 2 0 3 0 6
4. Borussia 5 1 1 3 -5 4

Tęsiasi įspūdingas Nikosijos APOEL žygis – kuklus Kipro klubas išvykoje sužaidė lygiosiomis 0-0 su Sankt Peterburgo „Zenit“ bei užsitikrino kelialapį į atkrintamąsias varžybas.

Rusai dominavo šiame mače ir į varžovų vartus smūgiavo 23 kartus, tačiau tai nepadėjo pasiekti pergalės. Aktyvūs buvo ir aistruoliai: teisėjui net dukart teko stabdyti rungtynes dėl į aikštę skriejusių pirotechninių priemonių ir dūminių bombų.

G grupė:

Donetsko „Shakhtar“ 0 – 2 „Porto“
79' [0 – 1] Hulk
90' [0 – 2] R.Rat (į savus vartus)

Sankt Peterburgo „Zenit“ 0 – 0 Nikosijos APOEL