Čempionų lygoje aiškėja aštuntfinalių dalyviai

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rungtynių akimirka
0

Antradienį UEFA Čempionų lygoje sužaistos aštuonerios rungtynės, po kurių aiškėja, kurios komandos tęs kovą šiame turnyre, o kurioms ji dėl garbingiausio Europos futbolo trofėjaus jau baigta.

E grupėje netikėtą nesėkmę patyrė pirmaujanti Miuncheno „Bayern“ komanda (12 taškų). Vokietijos ekipa svečiuose 2:3 nusileido Italijos „Roma“ vienuolikei. Du Mario Gomezo įvarčiai leido „Bayern“ ekipai pirmame kėlinyje pirmauti, tačiau „Roma“ išsigelbėjo. Šis laimėjimas leido Italijos sostinės klubui išlikti antroje grupės vietoje (9 taškai). Į trečią vietą pakilo „Basel“ futbolininkai, kurie namuose 1:0 įveikė Rumunijos „Cluj“ vienuolikę (3 taškai).

F grupės nugalėtojos vardą užsitikrino „Chelsea“. Londono ekipa namuose 2:1 įveikė Čekijos „Žilina“, kuri taškų šiame turnyre dar neturi, o „Chelsea“ yra nebepavejama – 15 taškų. Antroje vietoje įsitvirtino Prancūzijos „Olympique“. Marselio futbolininkai svečiuose net 3:0 įveikė Maskvos „Spartak“ klubą. Prancūzijos komandos futbolininkai dabar turi 12, Rusijos – 6 taškus.

G grupėje vėl blykstelėjo Madrido „Real“. Tiesa, rungtynes išvykoje su Amsterdamo „Ajax“ vienuolike Ispanijos komanda baigė be dviejų žaidėjų – už bandymą tempti laiką teisėjai pašalino du „Real” futbolininkus. Tačiau ir žaisdami devyniese jie jau nebeišleido iniciatyvos iš rankų – iškovota solidi pergalė rezultatu 4:0, prie kurios du įvarčius antrame kėlinyje pridėjo Cristiano Ronaldo. Dabar „Real“ turi 13 taškų, o Amsterdamo ekipa su 4 taškais lieka trečia. Antroje vietoje įsitvirtino ir kelialapį į kitą etapą jau turi „AC Milan“. Italijos klubas svečiuose 2:0 įveikė „Auxerre“ vienuolikę ir dabar turi 8 taškus.

Įvarčius nugalėtojai pelnė antrame kėlinyje. Prancūzai, surinkę 3 taškus, lieka grupės autsaideriai.

H grupėje bene ramiausiai turėtų jaustis Donecko „Shakhtar“ futbolininkai. Antradienį jie svečiuose 3:0 įveikė „Partizan“ vienuolikę. Serbai iki šiol nepelnė nė vieno taško, o ukrainiečiai jų turi jau 12-a.

Staigmeną pateikė portugalų „Braga“. Ši komanda pačioje antro kėlinio pabaigoje sugebėjo pelnyti du įvarčius ir 2:0 įveikė iki tol pirmavusį Londono „Arsenal“ klubą. Dabar abi komandos turi po 9 taškus.

Trečiadienį bus žaidžiamos dar aštuonerios rungtynės.