Čempionų lygoje dar vieną futbolo stebuklą sukūrė „Apoel“, tolyn žengė „Barcelona“ ir „Milan“

UEFA Čempionų lygos mastais skurdžius iš Kipro dar kartą nuskriaudė Europos futbolo milijonierius. Kuklus Nikosijos „Apoel“ klubas antradienį namuose dramatiškai 2:1 (1:0) palaužė Europos taurės savininkę „Porto“ (Portugalija) ekipą ir sensacingai išlieka G grupės viršūnėje.
„Apoel“ pergalę išplėšė paskutinę minutę.
„Apoel“ pergalę išplėšė paskutinę minutę. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tik antrą kartą per visą klubo istoriją Čempionų lygos grupių etape kovojantis „Apoel“ (pirmasis bandymas baigėsi vien pralaimėjimais, – aut. past.) sutvirtino savo šansus perrašyti Kipro futbolo istoriją – patekti į turnyro aštuntfinalį.

„Apoel“ pirmavo beveik visą mačą, kai 42-ą minutę A.J.Almeida realizavo 11 m baudinį. Tačiau likus vos minutei iki pagrindinio laiko pabaigos tuo pačiu atsakė ir „Porto“ žvaigždė Hulkas, išlygindamas rezultatą.

Visgi „Apoel“ nenuleido rankų ir jau kitos atakos metu susigrąžino persvarą – pasižymėjo G.Manduca.

Įdomu, kad futbolo rinkoje visa „Apoel“ ekipa yra vertinama kelis kartus mažesne suma nei vienas „Porto“ lyderių Hulkas, bet kovingieji Kipro čempionai išplėšė dar vieną pergalę.

Antrąją vietą G grupėje sutvirtino Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija) ekipa. Ji namuose 1:0 (1:0) įveikė Donecko „Šachtar“ (Ukraina).

G grupė

Apoel 2 1 Porto
42' [1:0] A.J.Almeida (iš 11 m baudinio)
90' [2:1] G.Manduca
89' [1:1] Hulkas (iš 11 m baudinio)
Zenit 1 0 Šachtar
45' [1-0] N.Lombaertsas

E grupė

E grupėje netikėtai taškus prarado Londono „Chelsea“ (Anglija) klubas. Prieš dvi savaites namuose laimėję net 5:0, išvykoje Anglijos vicečempionai su stipriausia Belgijos vienuolike „Genk“ antradienį sužaidė tik lygiosiomis – 1:1 (0:1).

Į kovą dėl pirmų dviejų grupės vietų – kelialapių į aštuntfinalį – grįžo „Valencios“ (Ispanija) ekipa. Ji antradienį namuose 3:1 (1:1) įrodė savo pranašumą prieš Lėverkuzeno „Bayer“ (Vokietija).

E grupė

Valencia 3 1 Bayer
1' [1:0] Jonas
65' [2:1] R.Soldado
75' [3:1] A.Rami
31' [1:1] S.Kiesslingas
Genk 1 1 Chelsea
61' [1:1] J.Vossenas 26' [0:1] Ramiresas
40' D.Luizas nerealizavo 11 m baudinio
E grupė
1. Chelsea 4 2 2 0 +7 8
2. Bayer 4 2 0 2 -1 6
3. Valencia 4 1 2 1 +1 5
4. Genk 4 0 2 2 -7 2

F grupė

F grupėje lyderiai Londono „Arsenal“ (Anglija) ir „Marseille“ (Prancūzija) išsiskyrė be įvarčių – 0:0, o paskutiniu šansu dar pakovoti dėl vietos kitame turnyro etape pasinaudojo Vokietijos čempionė Dortmundo „Borussia“, namuose 1:0 (1:0) palaužusi Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija).

F grupė

Arsenal 0 0 Marseille

Borussia 1 0 Olympiakos
7' [1:0] K.Grosskreutzas
F grupė
1. Arsenal 4 2 2 0 +3 8
2. Marseille 4 2 1 1 +2 7
3. Borussia 4 1 1 2 -4 4
4. Olympiakos 4 1 0 3 -1 3

H grupė

Čempionų lygos nugalėtojos titulą ginantis „Barcelonos“ (Ispanija) klubas antradienį užsitikrino vietą turnyro aštuntfinalyje. Lionelis Messi vėl pelnė tris įvarčius, o „Barcelona“ išvykoje 4:0 sutriuškino turnyro debiutantę Plzeno „Viktorios“ (Čekija) ekipą.

Įdomu, kad L.Messi šiose rungtynėse peržengė simbolinę ribą – per savo karjerą „Barcelonos“ klube įmušė daugiau nei 200 įvarčių. Iš viso 24 metų argentinietis, vilkėdamas Barselonos vienuolikės marškinėliais, visuose turnyruose jau yra pasižymėjęs 202 kartus.

Aštuntfinalyje tikrai žais ir „Milan“ (Italija) klubas. Jis antradienį Minske kiek netikėtai nesugebėjo įveikti Baltarusijos čempionės Borisovo BATE vienuolikės – 1:1, tačiau „Milan“ bent antrąją vietą H grupėje garantavo ir lygiosios.

H grupė

BATE 1 1 Milan
55' [1:1] R.Bressanas (iš 11 m baudinio) 22' [0:1] Z.Ibrahimovičius
Viktoria 0 4 Barcelona
22' M.Cisovsky – raudona kortelė 21' [0:1] L.Messi (iš 11 m baudinio)
45' [0:2] L.Messi
72' [0:3] C.Fabregasas
90' [0:4] L.Messi