2014 07 15 /2014 07 16

Čempionų lygos atranka: „Žalgiris“ pirmame mače nusileido kroatų „Dinamo“ 0:2

Antradienį UEFA Čempionų lygoje prasidėjo atrankos kovos. Kroatijos sostinėje Lietuvos čempionas Vilniaus „Žalgiris“ antrojo etapo pirmoje dvikovoje turėjo pripažinti kur kas pajėgesnės Zagrebo „Dinamo“ ekipos pranašumą – kroatai laimėjo 2:0.
Vilniaus „Žalgiris“
Vilniaus „Žalgiris“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pirmajame kėlinyje nebuvo sukurta itin pavojingų progų prie abiejų komandos vartų. Futbolininkai bandė vartininkus pralaužti tolimais smūgiais, tačiau per pirmąsias 45 minutes kamuolys nė karto neskrido į vartų plotą.

Tačiau antrajame kėlinyje šeimininkams pavyko pergudrauti Armantą Vitkauską. 58-ąją minutę varžovus į priekį išvedė Alžyro rinktinės narys Arabi Soudani.

Ilgai laukti antrojo įvarčio taip pat neprireikė: 69-ąją minutę žalgiriečiai buvo pasiųsti į nokdauną, kuomet po puikaus komandos draugo perdavimo pranašumą padidino Domagojus Antoličius.

Po praleistų įvarčių žaidimas kiek aprimo ir „Dinamo“ grėsmingų atakų nebekūrė, bet Vilniaus vienuolikei sušvelninti rezultato nepavyko ir buvo užfiksuotas pralaimėjimas rezultatu 0:2.

„Sveikinu „Dinamo“ su pergale. Šiandien jie buvo geresnė komanda. Mes negalime žaisti taip, kaip „Dinamo“, komandų potencialas šiuo metu yra skirtingas, – po mačo kalbėjo „Žalgirio“ treneris Marekas Zubas. – Atvykome čia su mintimis pademonstruoti įdomų futbolą bent tam tikromis atkarpomis, bet kai giniesi visas 90 minučių, nesi įdomi komanda. Svarbiausias mūsų tikslas buvo apginti vartus, savo baudos aikštelę ir laukti savo kontratakų, standartinių padėčių, kampinių. Šiandien to buvo per mažai.“

Vis dėlto „Žalgirio“ strategas žada, kad Vilniuje per atsakomąsias rungtynes žaidimas bus kitoks.

„Ant dirbtinės dangos ir „Dinamo“ žaisti bus sunkiau, – sakė treneris. – Norėjome Zagrebe pademonstruoti geresnį žaidimą puldami, bet nesugebėjome. Pora žaidėjų sužaidė žemiau savo lygio, todėl nebuvome pakankamai efektyvūs.“

Atsakomosios rungtynės tarp „Žalgirio“ ir „Dinamo“ LFF stadione įvyks liepos 22-ąją dieną.

Rezultatas:

Zagrebo „Dinamo“ 2 – 0 Vilniaus „Žalgiris“

58' [1 – 0] A.Soudani

69' [2 – 0] D.Antolič