„Žalgiris“ antrą kartą 0:2 nusileido „Dinamo“ ir baigė pasirodymą Čempionų lygos atrankoje

Antradienio vakarą į LFF stadioną suplūdę Vilniaus „Žalgirio“ gerbėjai tikėjosi nemažo stebuklo, tačiau jis neįvyko. Po pralaimėjimo išvykoje 0:2 Zagrebo „Dinamo“ ekipai vilniečiai nesugebėjo reabilituotis. Vilniaus klubas Čempionų lygos atrankos turnyro antrojo etapo atsakomajame mače dar kartą 0:2 nusileido Zagrebo „Dinamo“ futbolininkams ir baigė pasirodymą Čempionų lygoje.

Prisijunkite prie daugiau kaip 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Vilniaus „Žalgiris“ – Zagrebo „Dinamo“ 0:2

Pirmajame kėlinyje vilniečiai laikėsi gana solidžiai, nors užtikrintų progų ir nesukūrė, tačiau bandė kabintis už uždirbtų kampinių. Kroatai sėkmingai apsigynė, o patys surengė kelias aštresnes atakas dešiniuoju kraštu. Po pirmojo kėlinio niekas dar nebuvo prarasta.

Antrasis kėlinys šeimininkams prasidėjo tiesiog tragiškai. Kroatai surengė tris lengvas atakas, iš kurių dvi buvo sėkmingos ir baigėsi įvarčiais. 46-ąją minutę „Dinamo“ futbolininkai surengė ataką dešiniuoju kraštu ir E. Soudani pirmu lietimu įmušė įvartį. Vos po trijų minučių priblokšti „Žalgirio“ futbolininkai patyrė dar vieną nokdauną. J. Šimuničius po kampinio galva įmušė antrąjį įvartį į žalgiriečių vartus ir šie atsidūrė ant bedugnės krašto.

Per likusį laiką pavojingiausią epizodą 86 minutę, kai kamuolys atsidūrė kroatų ekipos vartuose, tačiau teisėjai įvarčio neįskaitė. Po S. Nyuiadzi smūgio galva kamuolys skriejo į vartus, bet teisėjas fiksavo prancūzo pražangą prieš gynėją ir įvarčio neįskaitė.

Pirmosios rungtynės Zagrebe baigėsi tokiu pačiu rezultatu – kroatų pergale 2:0.

„Žalgiriui“ reikėjo mušti bent du įvarčius be atsako, o patekimą į kitą etapą būtų užtikrinusi pergalė 3:0. Tačiau Kroatijos klubui žalgiriečiai didelių sunkumų nesukėlė, kuris pateko jau į trečiąjį atrankos etapą, kur susitiks su Luko Spalvio ekipa „Aalborg“.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Dinamo“ 0:2

90 min. +3 Rungtynės baigėsi. Vilniaus „Žalgiris“ nusileido pajėgesnei Zagrebo ekipai ir pasitraukė iš Čempionų lygos atrankos.

86 min. Kamuolys atsidūrė kroatų ekipos vartuose, tačiau teisėjai įvarčio neįskaitė. Po S. Nyuiadzi smūgio galva kamuolys skriejo į vartus, bet teisėjas fiksavo prancūzo pražangą prieš gynėją ir įvarčio neįskaitė.

82 min. Dar viena „Dinamo“ ataka kairiuoju kraštu. Jos pabaigoje A. Čoričius galingu smūgiu sudrebino vilniečių vartų virpstą.

78 min. V. Šilėnas pakeitė J. Wilką.

76 min. P. Janušauskas pakeitė D. Šemberą. Komandos kapitonas iš aikštės buvo išlydimas aistruolių plojimais.

67 min. M. Brozovičių pakeitė J. Goncalvesas.

64 min. Artūras Žulpa pakeitė Liną Pilibaitį.

59 min. M. Brozovičius kiek per toli atleido kamuolį ir bandydamas jį pasiekti pargriovė žalgirietį. Už tai „Dinamo“ saugas gavo įspėjimą.

56 min.  A. Ademi paliko aikštę, jį pakeitė A. Čoričius.

50 min. ĮVARTIS. J. Šimuničius po kampinio galva įmušė antrąjį įvartį į žalgiriečių vartus per tris minutes. Vilniečiams jau reikia tikro stebuklo, kad dar išsigelbėtų šiame mače.

46 min. ĮVARTIS. „Dinamo“ ataka dešiniuoju kraštu ir E. Soudani pirmu lietimu įmušė įvartį. Tragiška antrojo kėlinio pradžia.

46 min. Prasidėjo antrasis kėlinys. „Dinamo“ ekipoje D. Radonjičių pakeitė El Arabi Suodanas.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Dinamo“ 0:0

45 min. Kėlinys baigėsi. Kėlinio pabaigoje kroatai dar spėjo uždirbti kampinį,  tačiau nieko nepešė.

43 min. „Dinamo“ aistruolių grupės skirtinguose Pietų tribūnos galuose visą kėlinį skanduoja skirtingas skanduotes. Susiskaldymas sirgalių viduje matyti.

40 min. Kampinis prie „Dinamo“ vartų. Po dviejų šeimininkų bandymų kroatai apsigina, bet uždirbtas antras kampinis. Tribūnos atgijo ir pradėjo skanduoti ŽALGIRIS!. Jaučiamas pagyvėjimas ir futbolininkų veiksmuose. Trečias iš eilės kampinis buvo nevykęs – kroatai lengvai apsigynė.

32 min. Adi perduodant kamuolį iš dešinio krašto J.Wilkui teisėjai užfiksavo nuošalę.

21 min. S.Kerla gavo geltoną kortelę, o kroatai uždirbo baudos smūgį iš dešinio atakos krašto, tačiau perdavimas į baudos aikštelę nebuvo sėkmingas. Vilniečiai apsigynė.

20 min. Kampinis prie lietuvių vartų baigėsi pavojingu A. Ademi bandymu smūgiuoti į vartus.

18 min. Rimtu išpuoliu atsakė ir kroatai. Vėl ataka dešiniuoju kraštu ir perdavimas į baudos aikštelę. Žalgiriečiams pavyko apsiginti.

15 min. Dar viena kroatų pražanga ir teisėjas paskyrė baudos smūgį kroatų vartų link, tačiau varžovai apsigynė.

13 min. Po kampinio pavojingai į vartus galva nusitaikė S.Kerla. Lietuviai kelias minutes buvo užgulę kroatų vartus.

11 min. Pirmoji geltona kortelė Kroatijos futbolininkui A. Ademi.

5 min. Pirmasis kampinis prie kroatų vartų. Varžovams pavyko apsiginti ir išmušti kamuolį.

3 min. Rungtynių pradžioje žaidimas klostėsi aikštės viduryje, futbolininkai kovojo dėl kamuolio ir bandė jį perimti iš varžovų, tačiau arčiau priešininkų vartų priartėti nepavyko nei vieniems, nei kitiems. Pirmieji vilniečių vartams pagrasino kroatai, kai ataka dešiniuoju kraštu baigėsi perdavimu į baudos aikštelę. D. Radonjičiaus smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

1 min. Prasidėjo atsakomosios Čempionų lygos atrankos antrojo etapo rungtynės, kuriose Vilniaus ekipai yra reikalinga pergalė. Startinėje sudėtyje Marekas Zubas padarė du pakeitimus. Rungtynes pradės Linas Pilibaitis ir Pavelas Komolovas, kurie pakeitė Mantą Kuklį ir Artūrą Žulpą.

Startinės komandų sudėtys:

„Žalgiris“: Armantas Vitkauskas, Andro Švrljuga, Georgas Freidgeimas, Semiras Kerla, Egidijus Vaitkūnas, Serge’as Nyuiadzi, Deividas Šemberas, Linas Pilibaitis, Pavelas Komolovas, Jakubas Wilkas, Adi

„Dinamo“: Eduardo, Ivo Pinto, Luisas Ibanezas, Leonardo Sigali, Josipas Šimuničius, Arijanas Ademi, Marcelo Brozovičius, Paulo Machado, Arabi Soudani, Domagojus Antoličius, Marcelo.