Čempionus įveikęs „Utenis“ sužaidė lygiosiomis su „Jonava“

Sensacingai Lietuvos futbolo A lygą pradėjęs Utenos „Utenis“ nesugebėjo išlikti pergalių kelyje. Prieš savaitę įveikęs čempioną „Žalgirį“, „Utenis“ rezultatu 1:1 sužaidė su „Jonavos“ komanda.
„Utenis“ – „Jonava“
„Utenis“ – „Jonava“ / Vytauto Gimžausko nuotr.

„Utenis“ pirmavo po 17 minutę Jevgenijaus Morozo pelnyto įvarčio, tačiau 35 minutę Tomas Salamanavičius rezultatą išlygino.

„Jonavai“ tai jau trečios lygiosios šį sezoną per tiek pat rungtynių. Po tašką „Jonava“ pasidalijo ir su „Sūduva“ bei „Trakais“.

Rungtynių eiga:

Namų rungtynes Visagine žaidęs „Utenis“ pratęsė tai, ką pradėjo mače prieš Vilniaus „Žalgirį“, ir didžiąją dalį pirmojo kėlinio buvo geresnė aikštėje komanda bei pirmoji pelnė įvartį. Sužaidus vos ketvirtį valandos kampinio metu smūgiu galva nuo virpsto pasižymėjo Jevgenijus Morozas.

Po įvarčio pakylėti aikštės šeimininkai ir toliau laikė iniciatyvą savo rankose, du sykius komandą gelbėti teko „Jonavos“ vartininkui Karoliui Salikui, atrėmusiam pavojingus Timotėjaus Dodlekio tolimus šūvius.

Standartinės situacijos kėlė daug rūpesčių svečių gynybai, tačiau, atmušę po pražangos link vartų varžovų pakeltą kamuolį, jonaviškiai surengė žaibišką rezultatyvų išpuolį ir Maksimo Marusičiaus reidas flangu baigėsi lengvu Tomo Salamanavičiaus įvarčiu 35-ą minutę.

Iki tol nieko pavojingo nesukūrusi bei kiek netikėtai išlyginusi rezultatą, „Jonava“ išlygino ir žaidimą. Netrukus galimybę išvesti savo komandą į priekį turėjo M.Marusičius, bet link vartų įkirtęs legionierius mušė nestipriai, o Dejanas Garača nesunkiai sugavo kamuolį.

Antrojo kėlinio pradžioje panašią galimybę įmušti turėjo uteniškis Edvinas Baniulis, tačiau „Utenio“ puolėjas nukreipė kamuolį į K.Saliką. Po kelių minučių svečius išgelbėjo virpstas, į jį pataikius Takuyai Matsunagai. Japonas į baudos aikštelę įsiveržė puikiu slalomu pro tris varžovus. Sužaidus valandą, svečių vartininkas šuoliu sugavo J.Morozo šūvį iš baudos aikštelės prieigų.

Savo meistriškumą demonstruoti teko ir patyrusiam D.Garačai. „Utenio“ vartų sargas be didesnių problemų sugavo pavojingą Martyno Dapkaus smūgį pažeme.

Noro laimėti neslėpė abi komandos. Kylant emocijoms, ėmė daugėti kietų pražangų, vis labiau futbolininkai piktinosi dėl įvairių mačo arbitro sprendimų. Įsiveržęs į aikštės šeimininkų baudos aikštelę po dvikovos su varžovų griuvo T.Salamanavičius ir ėmė reikalauti baudinio, bet taisyklių pažeidimas užfiksuotas nebuvo.

80-ą minutę kampinio metu jau visa „Utenio“ komanda kėlė rankas į viršų tikėdamasi, kad arbitras užfiksuos įvartį po to, kai Kirilo Levšino galva smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos kumščiais atmušė K.Salikas.

Paskutinę mačo minutę po kontakto su kiek neatsargiai sužaidusiu Tadu Eliošiumi baudos aikštelėje krito ir T.Dodlekas. Prie nesėkmingų futbolininko apeliacijų skirti baudinį prisidėjo stadione susirinkę „Utenio“ sirgaliai, švilpimu palydėję arbitro nurodymus tęsti mačą.

Utenos „Utenis“ – Jonavos „Jonava“ 1:1 (1:1)

„Utenis“: D. Garača, A. Tručinskas, C. Bruunas, G. Zagurskas, V. Nikitinas, V. Jeriomenka (66 min. M. Večurka), J. Morozas, T. Matsunaga (86 min. V. Panfilovas), A. Kuganas, T. Dodlekas, E. Baniulis (55 min. K. Levšinas).

„Jonava“: K. Salikas, B. Spietinis, E. Ževnerovas, V. Barinovas, A. Rocys (46 min. A. Čuchlejus), M. Dapkus, K. Šilkaitis, T. Salamanavičius (79 min. D. Makaradze), Tv. Eliošius (87 min. L. Stonkus), Td. Eliošius, M. Marusičius.

Įvarčiai: J.Morozas (17); T.Salamanavičius (35).

Geltonos kortelės: G.Zagurskas (15), M.Večurka (70), A.Tručinskas (82).

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams