„Chelsea“ ir „Arsenal“ eliminuoti iš Anglijos futbolo lygos taurės

Antradienį sužaistos trejos Anglijos futbolo lygos taurės ketvirtfinalio rungtynės, po kurių vietas pusfinalyje užsitikrino „Manchester City“, „Liverpool“ ir „Cardiff“.
„Liverpool“ džiaugsmas dar kartą nugalėjus „Chelsea“.
„Liverpool“ džiaugsmas dar kartą nugalėjus „Chelsea“. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Paskutiniojo kelialapio likimas spręsis trečiadienį, lapkričio 30 dieną, kai „Manchester United“ žais su „Crystal Palace“.

„Liverpool“ vėl nuskriaudė „Chelsea“

Tęsiasi „Chelsea“ stratego Andre Villas Boaso bėdos: jo auklėtinius antrą kartą per mažiau nei dešimt dienų įveikė „Liverpool“. Įdomu tai, kad savame Londono „Stamford Bridge“ stadione „Chelsea“ pralaimi „Liverpool“ klubui jau ketvirtą sykį iš eilės.

Pirmajame kėlinyje svečiai turėjo puikią galimybę išsiveržti į priekį, bet po Alexo žaidimo ranka teisėjo skirto 11 metrų baudinio nesugebėjo realizuoti Andy Carrollas – puolėjas smūgiavo tiesiai į vartininką.

Visgi po pertraukos Liverpulio ekipa įrodė pranašumą. Nors „Chelsea“ antrajame kėlinyje ėmė rungtyniauti gerokai agresyviau bei kurį laiką dominavo, o Florentas Malouda pataikė į skersinį, po greitos kontratakos 58 minutę Craigas Bellamy perdavė kamuolį Maxi Rodriguezui, o šis iš arti pasiuntė jį į tinklą.

Jau netrukus mačo baigtis praktiškai buvo nulemta: po dar vieno C.Bellamy perdavimo galva įvartį įmušė Martinas Kelly.

Kiek vėliau Nicolasas Anelka galėjo sugrąžinti viltį, tačiau iššokęs vienas prieš vartininką nesugebėjo sušvelninti rezultato.

„Manchester City“ triumfavo mačo pabaigoje

Kitoje dvikovoje „Manchester City“ taip pat išvykoje 1:0 palaužė Londono „Arsenal“. Tai buvo pirmoji Mančesterio klubo pergalė prieš šį varžovą jo paties tvirtovėje po 36-erių metų pertraukos.

Pirmoje mačo pusėje geriau rungtyniavo šeimininkai – arti tikslo buvo Parkas Chu-Youngas ir Alexas Oxlade Chamberlainas.

Tiesa, bent kelias progas vėjais paleido „Manchester City“ puolėjas Edinas Dzeko, tačiau būtent jo puikus žaidimas lėmė vienintelį komandos įvartį.

83 minutę bosnis perėmė kamuolį savo aikštės pusėje ir atliko puikų perdavimą Adamui Johnsonui, kuris atmetė kamuolį Sergio Aguero. Ši greita bei tiksli ataka baigėsi 12-uoju tiksliu argentiniečio smūgiu šį sezoną.

Per likusį laiką „Arsenal“ stebuklo sukurti nepadėjo ir tai, kad kampinio metu į varžovų baudos aikštelę bėgo vartininkas Lukaszas Fabianski.

Žemesnės lygos klubo staigmena

Paskutiniame antradienį vykusiame Anglijos futbolo lygos mače staigmeną pateikė „Cardiff“ klubas. „Championship“ lygoje (antroje pagal pajėgumą) rungtyniaujantis klubas namuose 2:0 eliminavo aukščiausios lygos atstovą „Blackburn“.

Švieslentė

Londono „Chelsea“ 0 2 „Liverpool“
  58' [0:1] M.Rodriguezas
63' [0:2] M.Kelly
22' A.Carrollas nerealizavo 11 metrų baudinio
„Cardiff“ 2 0 „Blackburn“
19' [1:0] K.Milleris
50' [2:0] A.Gerrardas